Skocz do zawartości

Jak naprawić webasto?

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:23

OD dłuższego czasu dziwnie działa mi Webasto w moim samochodzie. Czasem nie działa w ogóle.(VW Transporter po 2000 roku)Czy samodzielna diagnoza jest możliwa?I ewentualnie naprawa?Bo nie wiem czy babrać się z tym samemu, czy może oddać do warsztatu.Ile może kosztować w razie czego takie używane Webasto? Bo może nie warto bawić się w naprawę?Ogrzewanie postojowe w Warszawie zimą baardzo się przydaje, dlatego też muszę to zrobić na czas! Bo niby lato ale jak się tak odkłada to wiadomo co potem z tego wynika

#2 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 18:39

Naprawa webasto Warszawa:http://www.k-elektro.pl/http://www.autowesol...is-webasto.htmlhttp://www.ogrzewania.pl/Znalazłem Ci kilka linków może pomoże.Warto spróbować bo może się okazać, że koszt naprawy będzie niewielki.A jeśli padło coś poważnego to warto wymienić całą, czasem to bardziej opłacalne niż naprawa.Widziałem na alledrogo gotowe zestawy do Transporterów.Zadzwoń najpierw w te 3 miejsca i porównaj sobie co Ci powiedzą. I zapytaj od razu o koszt naprawy webasto!

#3 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 00:48

Naprawa webasto, na pomorzu kosztowała mnie swojego czasu około 250 zł.Sądzę że łatwiej naprawić webasto niż je wymieniać.W ogóle to jest nieoceniona rzecz zimą, kto nie miał ten nie wie...

#4 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 28 maj 2011 - 01:02

Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to podjedź do Janek do warsztatu Diagtronik.www.diagtronik.plTo nie musi być uszkodzone samo Webasto. Może coś w elektronice.W Diagtroniku znają się na takich sprawach.

#5 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 13:47

a może po prostu kup nowe, porządne webasto. ja zaiwestowałem w ogrzewanie postojowe u http://www.thermotechnica.pl/ i webasto sprawdza się doskonale

#6 Guest_BarTolomiu

Guest_BarTolomiu
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 15:09

Ja bym spróbował podjechać do porządnego warsztatu i sprawdził, czy nie da się go naprawić. Bez webasto ciężko się jeździ, ale wydawać grubą kasę na nowe, jeżeli stare jest do zrobienia - mija się z celem. Spróbuj w Autokorbas w Wysogotowie pod Poznaniem, jeżeli jesteś z tych okolic.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2014 - 19:47

No sam raczej się z tym nie uporasz.

#8 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 10:42

To nie jest taka łatwa sprawa żeby uporać się z problemem. Może być kilka powodów, przez którego nie działa. W Katowicach jest serwis, gdzie naprawa ogrzewania w aucie jest im niestraszna. I wcale nie musisz kupować nowego.

#9 Guest_Cezary

Guest_Cezary
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 23:02

Post stary, ale napiszę gwoli potomnych. Niech tu nikt nikogo nie straszy, że naprawa skomplikowana i nie da się samodzielnie. Guzik prawda. Najprostszy warsztat żąda min. 450zł - szczególnie w Warszawie - za usunięcie awarii. A najczęstsze problemy niespodziewanej awarii normalnie działającego webasta to wypalone sitko (koszt zakupu 70zł), a czasem zapchane - rzadziej świeca (120zł) . Przy okazji niestety z powodu warunków pracy i aby powtórnie nie dłubać w urządzeniu należy też nabyć i wymienić komplet uszczelek. Tak więc najlepiej zrobić wszystko jednocześnie  i wymienić wszystko na raz. Koszt kompletu na alledrogo 255zł z przesyłką. Wiem, że zaraz na forum będą złorzeczyć, że naprawa bez testera, bez diagnostyki, bez kasowania błędów jest niefachowa. Oświecę wszystkich. Większość ze serwisuuuw i  fahhhhowców też tego nie robi z braku czasu, znajomości objawów i prostoty konstrukcji.  Moja naprawa wyglądała tak 1) Zakup zestawu na alledrogo za 255zł  2) Przygotowanie latarki, chwytaka magnetycznego, kluczy, pojemnika na płyn (trochę się wyleje), trochę płynu do uzupełnienia, preparat do czyszczenia nagaru, kilka korków z wina owiniętych w szmatkę dla lepszego dopasowania i folię dla lepszego uszczelnienia i opasek zaciskowych do lepszego zaciśnięcia przewodów wodnych po odłączeniu webasta. No i trochę płynu piwnego - 2 butelki 3) Odłączamy od zasilania - wypinamy bezpiecznik , rozpinamy wtyczki, połączenia elektryczne. 4) Luzujemy prawie całkiem odkręcając śruby mocujące webasto w uchwycie. 5) Pod spodem stawiamy pojemnik i odpinamy najpierw jeden przewód wodny i zaślepiamy przygotowanymi kneblami zaciskając opaską, potem identycznie drugi przewód i przewód paliwowy z który wkładany zapałkę ze szmatką i folią też zaciskają 6) odkręcamy do końca śruby i wyjmujemy piec. 7) wylewany resztki płynu, odkręcamy obudowę  i po kolei co należy (filmiki youtube). 8) Sukcesywnie myjąc elementy pieca w np. egr cleaner 9) Wymieniamy wszystko po kolei nie zważając na to czy wydaje nam się dobre czy złe, a stare elementy na wszelki wypadek przetrzymujemy (np. ze wzgl. na nr seryjne). Najczęściej wypala się sitko co widać od razu, a szczególnie po umyciu. 10) składamy, skręcamy, łączymy, montujemy wszystko w odwrotnej kolejności 11) uzupełniamy płyn w układzie i płyn złocisty(browar) i  odpalamy - najczęściej bez problemu za max 3-cią próbą. Urządzenie działa, więc wypijamy drugiego browarka i bez problemy na 5 lat mamy spokój z urządzonkiem.. Do tego pełna satysfakcja z samodzielnej dobrze zrobionej pracy, koszt części 270zł  z płynem + max 2 godz. roboty, które serwis zrobi w godzinę (doświadczenie)  i zawoła 

sobie 300zł za robociznę (najczęściej bez prawdziwego testowania, które powinno trwać też koło godziny.Ale warsztatu na to nie stać na zabawę pracownika - często ucznia/praktykanta uczącego się na naszym urządzeniu. Wiadomo, inne elementy czujniki, elektronika też potrafią paść, ale wówczas najczęściej na ekranie notorycznie wyświetla nam się kod usterki. Gdzie przyczynę i opis naprawy można też znaleźć w necie. Życzę wszystkim powodzenia w naprawie, bo naprawdę szkoda rozleniwiać mózg i wydawać kasę na dość prostą i ciekawą naprawę. Pozdrawiam

#10 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2016 - 12:20

Post stary, ale napiszę gwoli potomnych. Niech tu nikt nikogo nie straszy, że naprawa skomplikowana i nie da się samodzielnie. Guzik prawda. Najprostszy warsztat żąda min. 450zł - szczególnie w Warszawie - za usunięcie awarii. A najczęstsze problemy niespodziewanej awarii normalnie działającego webasta to wypalone sitko (koszt zakupu 70zł), a czasem zapchane - rzadziej świeca (120zł) . Przy okazji niestety z powodu warunków pracy i aby powtórnie nie dłubać w urządzeniu należy też nabyć i wymienić komplet uszczelek. Tak więc najlepiej zrobić wszystko jednocześnie  i wymienić wszystko na raz. Koszt kompletu na alledrogo 255zł z przesyłką. Wiem, że zaraz na forum będą złorzeczyć, że naprawa bez testera, bez diagnostyki, bez kasowania błędów jest niefachowa. Oświecę wszystkich. Większość ze serwisuuuw i  fahhhhowców też tego nie robi z braku czasu, znajomości objawów i prostoty konstrukcji.  Moja naprawa wyglądała tak 1) Zakup zestawu na alledrogo za 255zł  2) Przygotowanie latarki, chwytaka magnetycznego, kluczy, pojemnika na płyn (trochę się wyleje), trochę płynu do uzupełnienia, preparat do czyszczenia nagaru, kilka korków z wina owiniętych w szmatkę dla lepszego dopasowania i folię dla lepszego uszczelnienia i opasek zaciskowych do lepszego zaciśnięcia przewodów wodnych po odłączeniu webasta. No i trochę płynu piwnego - 2 butelki 3) Odłączamy od zasilania - wypinamy bezpiecznik , rozpinamy wtyczki, połączenia elektryczne. 4) Luzujemy prawie całkiem odkręcając śruby mocujące webasto w uchwycie. 5) Pod spodem stawiamy pojemnik i odpinamy najpierw jeden przewód wodny i zaślepiamy przygotowanymi kneblami zaciskając opaską, potem identycznie drugi przewód i przewód paliwowy z który wkładany zapałkę ze szmatką i folią też zaciskają 6) odkręcamy do końca śruby i wyjmujemy piec. 7) wylewany resztki płynu, odkręcamy obudowę  i po kolei co należy (filmiki youtube). 8) Sukcesywnie myjąc elementy pieca w np. egr cleaner 9) Wymieniamy wszystko po kolei nie zważając na to czy wydaje nam się dobre czy złe, a stare elementy na wszelki wypadek przetrzymujemy (np. ze wzgl. na nr seryjne). Najczęściej wypala się sitko co widać od razu, a szczególnie po umyciu. 10) składamy, skręcamy, łączymy, montujemy wszystko w odwrotnej kolejności 11) uzupełniamy płyn w układzie i płyn złocisty(browar) i  odpalamy - najczęściej bez problemu za max 3-cią próbą. Urządzenie działa, więc wypijamy drugiego browarka i bez problemy na 5 lat mamy spokój z urządzonkiem.. Do tego pełna satysfakcja z samodzielnej dobrze zrobionej pracy, koszt części 270zł  z płynem + max 2 godz. roboty, które serwis zrobi w godzinę (doświadczenie)  i zawoła 

sobie 300zł za robociznę (najczęściej bez prawdziwego testowania, które powinno trwać też koło godziny.Ale warsztatu na to nie stać na zabawę pracownika - często ucznia/praktykanta uczącego się na naszym urządzeniu. Wiadomo, inne elementy czujniki, elektronika też potrafią paść, ale wówczas najczęściej na ekranie notorycznie wyświetla nam się kod usterki. Gdzie przyczynę i opis naprawy można też znaleźć w necie. Życzę wszystkim powodzenia w naprawie, bo naprawdę szkoda rozleniwiać mózg i wydawać kasę na dość prostą i ciekawą naprawę. Pozdrawiam

#11 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2016 - 12:24

witam wszystkich

Cezary a mozesz mi podpowiedzieć dlaczego na moim wyświetlaczu webasto nic sie nie pojawia ??

kupiłem auto Land Rower z webasto .Pierwszy raz mam styczność z takim urządzeniem i nie mam pojęcia co z tym zrobić .Samo urządzenie działa ale nie można go ustawiać

#12 Guest_piter

Guest_piter
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2016 - 16:52

heh jak czytam niektóre fora i fachowców naprawiających jeden swój piec to mi słabo...naprawiam kilka lat piece i akurat przepalony palnik no najrzadsza usterka pieca... i żaden absolutnie warsztat nie zaczyna naprawy pieca bez podłączenia go do kompa...najczęściej psującym sie elementem w piecu jest sterownik,następnie pompka obiegowa(jeśli jest), świeca żarowa dmuchawa itd, jeśli ktoś chce tanio i prosto zdiagnozować piecyk to z chęcią pomogę w zakupie interfejsu(koszt 25zł na alledrogo) i wytłumaczę i tak prosty program webasto thermo test, jakby co to moje gg 13922535

#13 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:39

webasto - problem ciężki, ale mi naprawili go w serwisie Grafix w Białymstoku 

#14 Guest_Michał24

Guest_Michał24
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 06:58

Ja ufam serwisowi Grafix w Białymstoku, gdzie można naprawić webasto za niewielkie pieniądze.

Mają tam specjalistów od teogo.

#15 andrzejHelp

andrzejHelp

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 07:21

Lepiej jest kupić nowe, będziesz miał odnowioną gwarancję.

#16 Guest_marko24

Guest_marko24
  • Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 10:30

nie znam sie na webasto, dlatego za każdym razem wybieram się do Serwisu Grafix w Białymstoku, gdzie potrafią mi fachowo doradzić i wesprzeć.

#17 Franek74

Franek74

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 13:39

U mnie w samochodzie robi wszystko mechanik w warsztacie www.autoakcesserwis.pl. Współpracują na stałe z hurtownią części do samochodów grupy VAG dzięki czemu większość napraw są w stanie wykonać bez zbędnej zwłoki i bez oczekiwania na dostawę wymaganych do naprawy lub przeglądu części.

#18 Guest_Robertos

Guest_Robertos
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 22:18

Swoją postojówkę raz musiałem naprawiać, zrobili mi to ludzie z pro engines i do dzisiaj wszystko działa poprawnie. Regeneracja, bądź nowe części, ale robią wszystko z normą także nie warto przepłacać bo efekt ten sam

#19 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 12:07

Jeśli okaże się ,że masz Webmasto do wymiany, polecę ci byś kupił regenerowaną część, wyjdzie taniej, ale musisz pamiętać by brać części od sprawdzonego sprzedawcy, ja ze swojej strony mogę Ci polecić ProEngines, na ich stronie internetowej, możesz wybrać model który dokładnie cie interesuje i zakupić, a jeśli wyślesz im swoje zużyte ogrzewanie to zawrócą ci część opłaty w ramach kaucji za kupioną część.

#20 Guest_Wiesław

Guest_Wiesław
  • Goście

Napisano 28 marzec 2019 - 09:57

Ja również polecam Pro Engines, prawdziwi profesjonaliści w tym co robią!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych