Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Jak naprawić wgniecenie?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 20:51

Ostatnio ktoś na parkingu wgniótł mi blachę na drzwiach.Lakier nie jest uszkodzony, moje pytanie jest takie czy się naprawić / usunąć takie wgniecenie?Jeśli tak to czy mogę zrobić to samodzielnie czy może udać się do blacharza lakiernika?Orientujecie się jaki może być koszt naprawy wgniecenia?

#2 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 00:44

Sam wiele nie naprawisz, bo jak usunąć wgniecenie bez sprzętu.Albo wybierz się do blacharza albo do firmy zajmującej się usuwaniem drobnych wgniotek.Podobno dobrze i szybko na poczekaniu robią w splusie.http://www.s-plus.pl/Tam naprawiają różne dziwne nawet uszkodzenia auta

#3 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 21:02

S-Plus zdecydowanie polecam - robia dobrze, sprawnie i dosyc tanio. Widzialem tez kiedys film na Youtube, jak goscie naprawiali takie lekkie wgniecenia zamrazajac je i one same odskakiwaly. Do zamrazania uzywali sprezonego CO2, takiego jak do czyszczenia kalwiatur. Ale jakos nie wierze w skutecznosc tej metody. Probowal ktos?

#4 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 22:52

Koszt naprawy jednego dość dużej ilości wgniecenia wynosi w Warszawie około 100 zł.Wszystko jest zazwyczaj wycenianie na miejscu.Wiem jedno - domowe sposoby nie bardzo działają.Podgrzewanie blachy do dużej temperatury a następnie szybkie schłodzenie (np. suchym lodem) - nie działa, mimo różnicy temperatur przekraczającej 100 stopni.Także polecam skorzystanie z usług profesjonalistów jeśli to coś poważniejszego bo samemu często można narobić więcej szkód nie mieć pożytku z zaoszczędzenia paru złotych.Sam mam dwie małe wgniotki na aucie, które trochę mi spać nie dają ale póki co jeszcze trochę się z nimi pomęczę, 200 zł piechotą nie chodzi :)

#5 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 23:23

Ja mam troche rys na zderzakach, tez tam moga cos takiego naprawic? Bo troche szkoda kupowac nowy, jak nie polamany.

#6 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 28 maj 2011 - 01:17

W s-plusie naprawią Ci miejscowe zarysowania lakieru.To typowe usterki, które oni usuwają na poczekaniu.Lakierują na miejscu, tak że praktycznie nie ma różnicy pomiędzy ich robotą a oryginałem

#7 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1259 postów

Napisano 02 lipiec 2021 - 13:08

O usuwaniu wgnieceń możesz sobie poczytać tutaj http://modelcars.pl/...hanie-wgniotek/ - metody i gdzie to zrobić

Always look on the bright side of life!

#8 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2021 - 12:24

u mnie żona przywaliła i to nieźle, w Real Auto na Mokotowie zrobili tak że śladu nie widać

#9 igamas

igamas

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 31 lipiec 2021 - 20:58

Polecam mocno Auto Matraszek w Markach, http://automatraszek.pl/. Mnie po gradobiciu naprawdę super zajęli się karoserią, naprawdę pięknie wszystko wygląda :) Profesjonalnie wykonana praca. 

#10 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 512 postów

Napisano 13 sierpień 2021 - 10:38

Wydaje mi się, że jest wiele warsztatów, które takie naprawy wykonują. Można wpisać w wyszukiwarkę lakiernictwo Kielce czy inną frazę związana z taką naprawę i na pewno wskaże nam miejsca, gdzie taka naprawa zostanie wykonana. Z tego co wiem, to też salony detalingu takie zlecenia wykonują. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych