Skocz do zawartości

Jakie auto dla kobiety?

97 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 18:52

Co kupić?Nie ma być malutkie żeby się nie zabić ale nie znowu jakiś gigant.Autko ma być ładne, zgrabne.Palić w normie ale żadne 1.2 nie wchodzą w grę!Kwota około 20 tysięcy, co Panowie polecają dla nas?

#2 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 00:58

Jak dla kobiety i do 20 tysięcy i ma być całkiem ciekawe ale bez przesadyzmu to poszukałbym Hondy Civic 7 generacji(3 drzwiowej!) z silnikiem 1.6 benzyna.Pali w miarę przyzwoicie a jak na 1.6 idzie jak burza.Sprawdzona konstrukcja i może się podobać. Za taką kasę masz całkiem świeże auto.Mówię oczywiście o takiej Hondzie:http://www.moto24.tv...a_civic_7_0.jpgWiem bo jeździłem i gorąco polecam to auto, spora frajda z jazdy!

#3 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 01:01

Popieram. Honda daje radę!Tylko koniecznie 3 drzwiowa bo 5 drzwiowa to taki typowy dziadkowóz.Niewiele się tam psuje, lać i jeździć.A jak iść na całość to czemu nie Jaguar. Konstrukcja oparta na Fordzie Mondeo, więc niedrogi w utrzymaniu:http://moto.allegro....1598092134.htmlpierwszy lepszy z brzegu

#4 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 01:14

To żeś dowalił z tym Jaguarem. Taki silnik to faktycznie tani w utrzymaniu. Auto niebrzydkie ale należy się zastanowić czy kupowanie używanego Jaguara który kosztował grubo ponad 100 kafli, już za 20 tysięcy po zaledwie paru latach nie jest podejrzane?Wiem że one po tyle chodzą ale jest pewien powód dla takiego stanu rzeczy.Kajsa!Szukaj sobie 1,9 TDIFajnie pomyka, mało pali.Ja bym się rozejrzał za Audi A3 lub Seatem Leonem z tym właśnie silnikiem.

#5 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 10:06

Moim zdaniem vw new beatle dla kobiety to super auto. Za 20 tyś można już znaleźć samochód w dobry stanie i ciekawym wyposażeniem. Wygląda bardzo ladnie i jest solide jak cała rodzina zresztą.

#6 Guest_HenryModelF

Guest_HenryModelF
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 10:23

Toyota Yaris to dobry wybór dla kobiety. Za 20 tyś można wyrwać z dobrym wypasem a każdy wie że toyota jest na pierwszym miejscu bezawaryjności.

#7 Guest_zigiV8

Guest_zigiV8
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:33

Za 20 tys. zł. można kupić Chryslera PT Cruiser. Kobietom się podoba.Może nie będzie bezawaryjny jak Yaris ale za to nie będzie tak nudny.

#8 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 19:06

Moim skromnym zdaniem kobieta powinna jeździć czymś ładnym i bezawaryjny, ponieważ kobieta raczej sobie nie poradzi gdy auto jej się "rozkraczy". Audi a3 to dobry wybór ładne bezawaryjne autko.

#9 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 01:24

Ja też bym raczej szedł w stronę New Beetla.Oryginalny, silniki sprawdzone, mały nie jest.Jako używane auto to bardzo ciekawa propozycja.Co prawda trzeba uważać, bo wiadomo że większość tych samochodów była ujeżdżana przez kobitki więc mogą mieć trochę ran wojennych ale i tak łatwiej znaleźć dobry egzemplarz niż w przypadku innych aut.

#10 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 01:28

Dzięki Panowie za odzew w temacie. New Beetle - rozważę to auto ale na pewno wezmę też pod uwagę Civica w wersji Sport - z silnikiem 1.6.Co do Yarisa - nie ma mowy, nie wiem czemu to auto tak upodobały sobie panie. Chyba wynika to z ich ogolnej pierdołowatosci.Auto bez polotu, ma w sobie tyle finezji co kaszanka. Może i się nie psuje ale co w tym tandetnym plastiku ma się popsuć?A nie wsiądę do niej przede wszystkim z jednego ważnego powodu.Jakiekolwiek spotkanie z przeszkodą czy innym autem (nie z mojej winy oczywiście :D) skończy się tragicznie.Nie wsadzajcie swoich żon, dziewczyn i matek do tych pudełek jeśli chcecie szczęśliwi dożyć starości. Yaris be.Skłaniam się ku VW i Hondzie, Jaguar ładny ale ile to paaali!

#11 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 12:01

No całkiem ciekawe ale ja bym poszedł w cabrio jeśli ma być fajnie!Autem spełniającym Twoje kryteria jest również Opel Astra II Bertone (coupe)Za około 20 tysięcy kupisz przyzwoity egzemplarz z 2002-2003 roku.W serwisowaniu jak zwykła Astra, wygląda o niebo lepiej, wciąż wygląda bardzo świeżo, ma dobre opinie.Spalanie Astra II Bertone też kształtuje się w normie.Można wziąć z silnikiem 1.6 i spokojnie będziesz cieszyła się jazdą. Dynamikę ma na przyzwoitym poziomie - a jak wygląda! :)

#12 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 23:12

Ogolnie tez bym kierowal sie w cos ze stylem i dusza. Kabrio jak najbardziej. 500, Mini - calkiem fajne, ale raczej za 20 tys nie znajdziesz. Beetle mi zupelnie sie nie podoba, ale to kwestia gustu. Moze Megane Coupe, tez byly calkiem fajne...

#13 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 21 maj 2011 - 10:51

Od Renault Megane (II generacji cabrio) trzymałbym się baaaardzo daleko.Podoba mi się to auto ale niestety mam okazję nim dość często jeździć i samochód z 2003 roku jest złomem na kołach...W porównaniu z konkurentami, zarówno wnętrze jak i silnik nie dają po prostu rady.Po 160 tysiącach km przebiegu Megane wygląda jak przeciętny "niemiec" po przejechaniu 500... I nie jest to niestety subiektywne odczucie na podstawie jednego egzemplarza.Szkoda bo auto jest ciekawe ale ciągłe awarie (nawet w wolnossącym silniku 140 konnym) i ogólna słaba jakoś wykonania sprawiają, że nie brałbym tego auta pod uwagę...Za to na pewno nie idź w nic nudnego, aż nadto jest takich samochodów na naszych drogach, postaw na styl ale kierując się rozsądkiem :PPopieram Bertone - konstrukcja sprawdzona na bazie Astry II, ale jak dla Ciebie nie szalałbym z silnikiem

#14 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 17:55

Mialem na mysli nie kabriu, ale coupe - z pierwszej serii ale po faceliftingu. To calkiem wdzieczne z wygladu autko, zwlaszcza zolte czy taki ciemnozielone. Ma duzo stylu. Niestety, nie wiem jak z awaryjnoscia tego Megane, ale z wygladu - bez dramatu.

#15 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 21:01

I co Kajsa wybrałaś już co?Ja bym się od Renówek trzymał z daleka. Może i dla kobiet mają faktycznie coś przyciągającego ale mimo wszystko odradzam kupować blisko 10 letnie auto tej marki.Są lepsze wyjścia. Renault teraz nie daje rady a co dopiero w zeszłej dekadzie...

#16 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 01:08

Starsze Renault byly calkiem niezle wykonane. Na przyklad Laguna I. Dopiero przekombinowana Laguna II okazala sie mega porazka, niesamowicie awaryjna.

#17 Guest_Kulfonix

Guest_Kulfonix
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 16:53

I co Kajsa wybrałaś już co?Ja bym się od Renówek trzymał z daleka. Może i dla kobiet mają faktycznie coś przyciągającego ale mimo wszystko odradzam kupować blisko 10 letnie auto tej marki.Są lepsze wyjścia. Renault teraz nie daje rady a co dopiero w zeszłej dekadzie...

E tam, jakieś pierdoły opowiadasz. To, że się sąsiadowi psuł niewiele znaczy. W rankingu awaryjności TUV za 2011 w kategorii 8-9 lat Renault Megane jest na 33. miejscu. Tuz obok jest Honda Civic, Audi A3, VW Polo. Bardziej awaryjne od 8-9 letniej Megane są Opel Astra (!), Citroen Xsara (dobre opinie zbiera), Opel Corsa, Seat Ibiza, a nawet Mercedes klasy E!Powiedzmy sobie szczerze: Polak to by chciał 20 tysięcy wydać i mieć roczne auto z niskim przebiegiem i niezawodne. Niezawodna to jest służbówka albo auto taty. Jak się chce kupić coś samochód do użytku do 20 tysięcy złotych i nie jeździć jakimś kompletnym mikrusem w stylu Fiat Panda, to trzeba się przygotować mentalnie na naprawy. Takie moje zdanie.Możesz też kupić 6-7 letnią Hondę Jazz, ta w rankingach wypada doskonale.

#18 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 19:10

Honda Jazz calkiem fajna, polecam osobiscie. Ponoc niestety lubiana tez przez zlodziei. Znajomemu ostatnio taka wlasnie ukradli ze strzezonego parkingu.

#19 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 14:30

Możesz jeszcze przemyśleć wariant, wydaje 10 tysięcy na auto, a resztę przeznaczam na przyjemności, podróże i paliwo!Tutaj masz ciekawy poradnik o autach w cenie do 10 tysięcy złotych (około)http://eksploatacja-...y-zlotych-.htmlA co Renault - to się zgodzę.Nie mam na myśli awaryjności, ale jakość wykonania i użyte materiały.Auto około 7-8 letnie będzie dużo bardziej zmęczone niż jego solidniejsi konkurenci.Jak ktoś ma w nosie takie szczegóły to może i się skusi ale poza tym wolałbym jednak wybrać coś z czego nie będę musiał tłumaczyć się współpasażerom, w stylu czemu wypierdziałem dziury w tapicerce czy pogryzłem rączki do otwierania drzwi i gałkę skrzyni biegów.

#20 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 16:26

jakie auto dla kobiety? osobiście uważam, że nie ma to jak małe auto dla kobiety - polecam citroena c3.małe to i każda kobieta spokojnie znajdzie miejsce do parkowania a to przecież najistotniejsze :)ważne też przy wyborze auta dla kobiety jest design. francuskie autka całkiem całkiem pod tym względem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych