Skocz do zawartości

Jakie auto wybrać dla rodziny. Bezpieczne i wygodne.

63 odpowiedzi w tym temacie

#41 paolka

paolka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 12:01

Niedawno z mężem szukaliśmy samochodu rodzinnego ale przede wszystkim bezpiecznego. Sporo samochodów oglądnęliśmy zanim podjęliśmy ostatecznę decyzję. Padło na Volkswagena Sharana z Auto Szulc. Autko jest mega wygodne i ma pojemny bagażnik co przy wyjazdach z dziećmi jest bardzo ważne

#42 Guest_alex

Guest_alex
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2017 - 22:07

Zależy jaka rodzina, jak większa to 7 osobowe auto będzie najlepszym wyjściem. My sie wozimy rodiusem z 7 siedzonkami ale można je dowolnie konfigurować więc jak trzeba do ikei po meble jechać to sie wyjmuje te dodatkowe i jest więcej miejsca w bagażniku także praktycznie

#43 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 13:02

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, moim zdaniem warto stawiać na marki niemieckie, to najczęściej bezpieczne samochody tutaj http://noweuzywane.e...-d-czy-audi-a6/

całkiem fajne porównanie dwóch samochodów jak by ktoś nie wiedział który wybrać.

#44 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 04 marzec 2018 - 17:11

według mnie Toyoty są warte polecenia. Nie są to awaryjne samochody, do tego części nie są drogie w razie czego. A poza tym jeszcze teraz w salonie carolina toyota na włochach w warszawie mają wyprzedaż rocznika 2017 więc można dostać nowy samochód w niezłej cenie :)

#45 szachmat89

szachmat89

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 17:45

Ja jeszcze do takiego rodzinnego samochodu dołożyłbym hak holowniczy. Historia haka holowniczego jest nieodłącznie związana z niemiecką firmą rodzinną Westfalia Automotive. To właśnie jej zawdzięczamy wynalazek tego praktycznego elementu wyposażenia samochodu oraz późniejsze innowacje związane z tym produktem. Większość osób zastanawiających się nad montażem haka holowniczego chce przede wszystkim mieć możliwość podpięcia do samochodu przyczepki, która zwiększy możliwości ładunkowe auta, pozwoli na łatwy transport rzeczy, a nawet przyda się w przypadku przeprowadzki, eliminując konieczność wynajęcia firmy transportowej. Bardzo bogatą ofertę haków holowniczych znajdziecie na stronie https://adamot.pl/haki-holownicze-3

#46 Erius

Erius

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaChinatown

Napisano 10 kwiecień 2018 - 07:48

Wg mnie każde auto może  być rodzinne, o ile ma się tylko żonę :D

#47 Rakoczy

Rakoczy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 20:33

Jeśli chodzi o montaż haka holowniczego w aucie na gwarancji to tak naprawdę zależy od konkretnego dealera, czy będzie groził utratą gwarancji, czy nie. Trzeba rozmawiać. Sugeruję nawet takie działanie, że znajdujesz sobie hak, który Cię interesuje (ja polecam polskie haki np. Auto-hak), jest wiele sklepów z hakami w sieci np. https://www.dobrehaki.plmają też bagażniki na rowery, warto pytać bezpośrednio. Dobre haki to także Brink i Steinhof.

#48 Guest_wikka

Guest_wikka
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 15:24

my myslimy o BMW Gran Tourer, rewelacyjny, bezpieczny i mega przestronny samochód, van na 7 osób. Oglądałam go z mężem w katowickiej Bawaria Motors BMW, można i używane auto u nich kupic, serwis sprawdzony więc auta też z pewnej ręki

#49 Guest_lemonsky

Guest_lemonsky
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2018 - 12:41

jak to ma być samochód dla rodzinki to chyba nikt nie będzie zdziwiony jak napiszę, że kombi będzie najlepszym rozwiązaniem. W salonie Carolina Toyota Włochy mają teraz dobrą ofertę na toyotę auris w kombi na wyprzedaży rocznika 2017. WIęc jeśli ktoś planuje zakup samochodu to radzę się spieszyć.

#50 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 08:13

Mazdy są bardzo fajne, dobre samochody ze świetnymi silnikami. My w salonie Klimczak w Częstochowie swój kupowaliśmy. na prawdę auto pierwsza klasa 

#51 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 09:42

Ja również szedłbym w kierunku czegoś większego i tutaj SUV będzie super opcją dla rodziny, szczególnie przy wyjazdach na wakacje, czy ferie bądź jeżeli mieszkacie poza miastem. Teraz jeszcze możesz liczyć na fajne obniżki cen roczników 2017 oraz przystępne ceny w zakresie aut używanych, które również w wielu przypadkach objęte są dodatkową roczną gwarancją Honda Quality Plus. 

#52 peczkin

peczkin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 11:04

Jak dla rodziny to na pewno jakaś opcja combi. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Jeśli bardzo chcesz być sam,z pewnością ktoś ci w tym przeszkodzi.

#53 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 11:00

Ja mogę zaproponować Ci abyś zajrzał do oferty salonu Auto-Res w Rzeszowie, ponieważ mają szeroka ofertę aut używanych różnych marek m.in Fiat, Jeep, Alfa Romeo, czy Hyundai. Do tego możesz liczyć na wsparcie miłej i profesjonalnej obsługi która rozumie klientów i stara się doradzić jak najlepiej potrafi. My jesteśmy zadowoleni z wyboru Jeep Renegade który od razu po jeździe próbnej wpadł mi w oko i już nie chciałem z niego wysiadać. 

#54 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 11:57

Według mnie czasami lepiej opłaca się kupić jakieś używane kilkuletnie auto. Kosztuje zdecydowanie mniej, a mimo to zagwarantować może bezpieczną, ale i komfortową podróż. ;)

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#55 Guest_Damecki

Guest_Damecki
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 19:18

Auto to jedno, drugie to jak je prowadzimy. No i zawsze jest ryzyko błędu innego kierowcy. Ja też na takie przypadki mam w aucie kamerkę samochodową. Teraz kupiłem tą Xblitz Trust posiada filtr polaryzacyjny oraz kąt widzenia aż 170 stopni. Ja wolę być ubezpieczony na wypadek wymuszenia itd. 

#56 Guest_Gracjan

Guest_Gracjan
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 14:52

Jeżeli nas stać to warto kupić nowy samochód i przynajmniej nie martwić się o naprawy przez pierwsze lata. Ale jak kogoś nie stać, jak mnie, to pozostają tylko używane. Kupiłem 2 letniego poleasingowego avensisa trójkę 1.8 dołożyłem gaz i służy mi już cztery lata. Wyboru nie żałuje, bo większych problemów z nim nie mam. 

#57 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 25 październik 2018 - 13:16

Bez względu na to czy masz stare czy nowe auto, warto pomyśleć o tym, by odpowiednio zadbać o nie przed nadejściem jesieni. Ostatnio czytałem tutaj https://nocar.pl/blo...-w-samochodzie/, bardzo fajny artykuł własnie na ten temat. Dobrze jest zorientować się na co zwracać uwagę.

#58 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 555 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 00:18

Jeśli szukasz samochodu do poruszania się po mieście wybierz Citroen C3. Zerknij sobie na test, który ostatnio przeprowadzono: http://www.wyborkier...kich-porownanie- porównano podczas niego 6 miejskich samochodów i cytryna wypadła najlepiej :-). 

#59 Guest_mazii

Guest_mazii
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2018 - 14:00

My mamy od niedawna BMW Active Tourer mega pojemne, komfortowe i przede wszystkim 7 osobowe auto. Warto było podjąc tą decyzję bo rodzina się powiększyła i miejsca coraz mniej w samochodzie. A to jest przestronne no i bezpieczne . Trafiła nam się okazja na kilkulatka w Bawaria Motors BMW warszawskiej na Czerniakowskiej, polecam ten salon mają w ofercie też auta używane

#60 elak2000

elak2000

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 31 grudzień 2018 - 14:32

My z rodziną wybraliśmy Mercedesa GLK. Bardzo przyjemne i przestronne auto. Jedynym problemem jest cena która niestety jest dość spota.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych