Skocz do zawartości

Mercedes Vito - opinie i spalanie

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 00:09

Jak w temacie - Mercedes Vito - opinie i spalanie. Szukam Mercedesa Vito, auta które robi i za pojemną osobówkę a jak trzeba to i za wóz transportowy.Taka alternatywa dla VW Transportera.Jakie są Wasze opinie na temat Mercedesa Vito? Jaki silnik wybrać żeby nie palił jak smok ale żeby jego eksploatacja odbywała się bezproblemowo i nic mi tam nie nawalało.Ile średnio spala mercedes vito? I jak tam z jego zabezpieczeniem antykorozyjnym? Bo Mercedesy niestety słyną z tego że cienko w tym temacie z ich blachami.

#2 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:48

Mercedes Vito to moim zdaniem gorsza alternatywa niż VW Transporter.Vito jest mniejsze, rdzewieje, niestety to prawda że jest podatny na korozję.Jak wiele Mercedesów z tych lat (np C klasa).Ale jest od Transporterów tańszy, chociaż jeśli chcesz kupić używanego Mercedesa Vito to czeka Cię długie szukanie - te auta nigdy nie maja lekko i mogą być mocno zmęczone życiem.A co do spalania to na pewno nie będzie to 1.9TDI, Mercedesy są znane z tego, że sporo palą a nie idą w z tym w parze osiągi. Ja w tej klasie wybrałbym inne auto, bo jeśli nastawienie na vana to szukaj vana. I tak nim sporo przewieziesz a Vito to raczej taki typowy poobijany dostawczak.

#3 Guest_lumpex

Guest_lumpex
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2011 - 14:02

Vito to taki osiołek trochę, bo zawsze są poobijane i pordzewiałe. przed zakupem takiego auta trzeba się nastawić, że to typowy dostawczak i że będzie zużyte wnętrze i spory przebieg. ogólnie trudno będzie znaleźć zadbane auto.

#4 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2011 - 10:25

I niestety kupując jakiegokolwiek dostawczaka w Polsce, trzeba być na to przygotowanym. Mercedes Vito nie jest tu wyjątkiem. A nowe Vito zbiera sporo nagród. Mimo wszystko nie wydaje mi się żeby Vito można było polecić jako auto solidne. To średniak w swojej klasie z tego co się orientuję.Do tego niekoniecznie oszczędny.

#5 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 00:15

Czy to prawda że Vito tak się psują jak o nich się mówi.Podobno Vito to porażka.

#6 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2011 - 12:31

Wiem że Vito dynamiką nie powalają, są też chyba mniej pojemne niż konkurencja? Zakup używanego Mercedesa Vito w Polsce (tak jak zakup każdego dostawczaka) w dobrym stanie graniczy z cudem. Jeżdżą same zatyrane rdzewiako składaki, chociażby ze względu na funkcje jakie te auta na co dzień pełnią.

#7 Guest_Chrys

Guest_Chrys
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 00:29

Nie pisz gościu głupot.Bo mi sie źle robi .Normalnie ludzi z umysłem 50% w Polsce to nie powiem.Ja mam mercedesa Vito i jestem bardzo z niego zadowolony.I jak kupię następne auto to też będzie to Vito.Oczywiście kupiłem je nowe z salonu i już ma 4 lata.Ma 70 tysięcy przejechane .Oczywiście to mało.Ale w nasyępnym roku mam zamiar je sprzedać i odnosząc się do Twojej wypowiedzi wcale nie jest to cut kupić w Polsce fajnego dostawczaka.Pozdrawiam

#8 Guest_leszek

Guest_leszek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2014 - 17:34

Witam ja mam już trzeciego vitka wszystkie się sprawowały znakomicie spalanie na trasie to 6.3l po mieście 8 więc nie jest tak źle .Jeżeli chodzi o rdze to nieprawda że gniją teraz sprzedawalem 4latka i nie miał nawet jednej plameczki rdzy pozdrawiam

#9 Vitkacy

Vitkacy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 luty 2016 - 21:09

Miałem okazje porównać Vito 115 2,2cdi 2007r w automacie z  t5 1,9tdi z przed liftu manualna skrzynia i t5 po lifcie 2,5tdi też w automaie, najbardziej zszokowało mnie spalanie w t5 2,5tdi, vito nie pali mało ale t5 to juz smok, t5 z 1,9tdi dość mułowaty, szukam auta osobówki z dużym bagażnikiem i do przyczepy. Z tych trzech aut chyba pod każdym względem najlepiej dla mnie wypadło vito, no może poza spalaniem bo t5 1,9tdi w granicach 8l/100 a vito 9-10. Jednak  te 110 km w t5 to zdecydowanie za mało aby ciągać przyczepę 1,5-2t i przy okazji nie męczyć się specjalnie.Vito prowadziło mi się z nich najlepiej, "najgorzej" t5 z manualem, wnętrze co kto woli bo podobna jakość, blacha - wszystkie były w miarę dobrze utrzymane, osiągi najlepsze miała t5 2,5tdi ale kosztem sporych ilości ON. kosztów utrzymania nie jestem w stanie stwierdzić poza oczywiście spalaniem gdzie t5 1,9tdi wypada najkorzystniej.

teraz chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników tych aut, jestem nastawiony na vito z silnikiem 646, podobno automatyczna skrzynia w tym modelu cieszy się dobrą opinia, czekam na Wasze doświadczenia.

#10 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 08:37

Jak dla mnie to Vito to za bardzo gnije i ja bym go nie kupił.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych