Skocz do zawartości

Jak sprzedać samochód?

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 12:24

Jak chcę sprzedać samochód to lepiej wstawić go do komisu czy dać ogłoszenie w internecie?

#2 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 12:37

I tu i tu...Jak chcesz sprzedać samochód to dajesz ogłoszenie we wszelkich możliwych mediach. Nie ma co szaleć z opłatami, ale podstawa to dobre zdjęcia a nie z telefonu w pełnym słońcu.Potem takie ogłoszenie wrzucamy na 3-4 największe serwisy i czekamy na reakcję.Wstawianie auta do komisu obniża ilość gotówki jaka wpadnie do naszej kieszeni, bo część kwoty zgarnie komis.Przy dobrym ogłoszeniu odzew powinien być nawet większy niż w komisie.

#3 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 12:40

Dziś większość osób szuka samochodów w internecie więc faktycznie to jest podstawa.Auto w komisie ma sens jeśli nie spieszy nam się ze sprzedażą.Ale wtedy stoi i sobie niszczeje, jest nieużywane.Nie należy lekceważyć siły prasy papierowej. Naprawdę dużo ludzi wciąż kupuje gazety z ogłoszeniami.Nadanie ogłoszenia ze zdjęciem nie jest drogie a może znacznie przyspieszyć sprzedaż auta.Ja bym na wszystkie fronty uderzył jednocześnie.

#4 Guest_hoff

Guest_hoff
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 16:17

możesz oddać do komisu, ale możesz też poszukać nabywcy przez Internet, na Twoim miejscu dałbym ogłoszenie nie tylko na tych największych portalach, ale także na takich lokalnych jak np. http://www.czestochowiak.pl/ daję tak przykładowo, bo nie wiem skąd jesteś, wydaję mi się, że jak dasz ogłoszenia w kilkunastu takich serwisach to na pewno szybko sprzedaż auto Dołączona grafika

#5 wroblewskii

wroblewskii

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2014 - 10:17

witam, 

ja zamieściłem tylko jedno ogłoszenie na tablicy.pl i po trzech godzinach miałem telefon. przyjechał obejrzał i kupił autko. 

Sprawa-Amber-Gold-sad-i-prokuratura-sie-

#6 Guest_acer

Guest_acer
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 16:12

możliwości masz wiele i w sumie wszystko zależy ile masz czasu na sprzedaż i od marki oraz modelu, na twoim miejscu rozważyłbym ogłoszenia w internecie, a gdy masz krótki termin to może skup aut? do komisów osobiście nie jestem przekonany 

#7 kosek

kosek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 11:30

Najlepiej na internecie , w komisie raczej mniej się dostanie niż się chce , chyba że oni nie kupują tylko się wstawia za jakąś tam kwotę ale oni jeszcze pewnie biorą jakiś % od sprzedaży czy za dodanie auta do bazy. Najlepiej to zrobić zdjęcia , dobry opis prawdziwy i wystawić na portale z ogłoszeniami , allegro czy otomoto.pl , tablica.pl , moto.gratka.pl .

#8 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 10:04

Internet to chyba najlepsza opcja, poszukaj jakiś serwis ogłoszeniowy, w którym ogłoszenia można wstawiać całkowicie za darmo, np. arena.pl Wtedy opis możesz stworzyć samemu, napisać o wszystkich zaletach auta.

#9 vistula

vistula

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 25 marzec 2014 - 15:36

Piszesz mocno zakrapiany humorem opis samochodu --> publikujesz go razem z ofertą na Tablicy --> Wrzucasz link do oferty na Wykop. Od razu znajdą się chętni.

#10 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:33

Ja wstawiłem do komisu samochodowego kolegi, gdzie szybko znalazł się kupiec. Nawet nie zdążyłem dać ogłoszenia. Ale uważam, że należy dać ogłoszenie i wstawić do komisu. No i mierzyć cenę na realną wartość.

#11 Nuna

Nuna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 14:13

Ja myślę, że najlepiej skorzystać z serwisu ogłoszeniowego. Jeśli miałabym coś polecić, to powiem Ci, że moja kuzynka bardzo szybko sprzedała swój samochód na sprzedajemy.pl. Zamieszczenie takiego ogłoszenia jest bezpłatne, więc myślę, że warto spróbować smile.png.

#12 Krzysztof_G

Krzysztof_G

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2014 - 09:22

Dokładnie, ja również mogę polecić Wam tę tablicę ogłoszeń motoryzacyjnych. Zdecydowanie ułatwi to sprzedaż samochodu i to w sposób bezkosztowy. Niestety np. na otomoto trzeba płacić po kilkanaście złotych za dwa tygodnie wystawienia. Niby nie jest to dużo, ale jeżeli jest bezpłatna alternatywa, to dlatego z niej nie skorzystać.

#13 Guest_rurek

Guest_rurek
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 12:21

selcar.pl - sprawdź tam

#14 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:09

witam, 

ja zamieściłem tylko jedno ogłoszenie na tablicy.pl i po trzech godzinach miałem telefon. przyjechał obejrzał i kupił autko. 

Ja też tak chciałem zrobić, ale okazało się, że wprowadzili opłaty, a myślałem że jest to darmowe. Wcześniej się nie orientowałem jak to wygląda po prostu zrobiłem zdjęcia i chciałem wystawić. Ostatecznie padło na sprzedajemy.pl i po 5 dniach przyjechał gość :) 

#15 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 14:57

Według mnie najlepiej jest wystawić na kilku stronach ogłoszeniowych. Ale jak dla mnie najlepszy jest portal http://kuppanauto.pl/ ponieważ ma system darmowych ogłoszeń, ogłoszenia są dobrze widoczne i często przeglądane. Ja dzięki tej stronie sprzedałem swoje autko.

#16 Nuras9

Nuras9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 14:35

Nigdy nie wstawiaj auta do komisu tak jak tam cię nigdzie nie wykręcą.

Bez nauki nawet święty nie potrafi wydawać prawdziwych sądów.

#17 krokotyl40

krokotyl40

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 19:42

Internet ma największy zasięg, ale wstawienie do komisu nie zaszkodzi

#18 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 462 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 09:35

Internet ma siłę przebicia, dużo ludzi przegląda.

#19 Markko

Markko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:25

Lepiej nie wstawiać do komisu - komisy źle się ludziom kojarzą.

#20 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 10:15

Warto porozsyłać informację gdzie się tylko da i na pewno nie korzystać z ofert pośredników, którzy swoje też zgarnąć muszą. A czy się sprzeda i jak szybko - wszystko zależy od ceny :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy