Skocz do zawartości

Opel Astra II - jaką wersję i silnik wybrać? Spalanie

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 22:16

Popularne auto jakim jest Opel Astra II to niezły pomysł na w miarę bezpieczny zakup samochodu używanego klasy kompakt.Tylko pytanie jaką Astrę II wybrać?Jaki silnik będzie najlepszy do tego auta?Benzyna czy diesel?Słyszałem, że przyzwoicie jeździ silnik 1.6 EcoTec i nie ma z nim większych problemów eksploatacyjnych. Diesle opla nie słyną z dobrej opinii więc nie wiem czy w przypadku Astry II jest sens rozważać zakup jednostki diesla.A jaką wersję nadwozia wybrać?Hatchback, sedan czy kombi? Wszystkie mają taką samą płytę podłogową i różnią się tylko bagażnikiem a może również w środku?Czekam na Wasze opinie na temat Opla Astry drugiej generacji.

#2 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:16

1.6 16 V - 101 koni.Polecam ten silnik, miałem i zapewnia niezłą dynamikę.Opel niestety nie słynął i nadal nie słynie ze zbyt dobrych jednostek napędowych.Te są po prostu przeciętne.Ale jeśli lubicie motoryzacje i jazdę autem to stanowczo odradzam astrę II w dieslu.Najsłabsze mają takie osiągi że strach tym jeździć, mocniejsze (czyli również słabe) mają się podobnie.A tak naprawdę to jak ktoś z Was znajdzie silnik 2.0 Turbo - w dobrym stanie, to się nie zastanawiać i brać!Potrafi spalić tyle co 1.6 a ponad 200 koni mocy robi swoje :)Jeśli chodzi o bezawaryjność, to Astra II jest godnym polecenia autem, nawet jeśli coś zacznie się dziać to koszt naprawy nie będzie duży a i zawsze wiadomo co się stało.

#3 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 00:18

Opel Astra II - szukaj z Niemiec, auta z tamtego rynku będą lepiej wyposażone.Uważaj na służbówki, będą już mocno wysłużone.W Tych astrach niestety dość szybko widać to po stanie wnętrza.A silnik był jeszcze benzynowy 1.8 125 KM - nie pali mało ale jest ok.Jeśli chodzi o wygląd - bierz Bertone - tyle że ona nie kosztuje mało i dobry egzemplarz trzyma cenę.Praktyczna będzie kombi, sedana Astry II bym unikał bo hatchback nie dość że ładniejszy to wygdoniejszy w załadunku.

#4 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 20:32

Z praktycznego punktu widzenia, polecam ten silnik co koledzy - 1.6 16V (100 KM). Zupełnie wystarczający jak na to auto i nie psuje się nadmiernie. Nie wiem czy lubi przeróbki na LPG, może ktoś się wypowie na ten temat?Co do nadwozia - jak dla mnie hatchback jest najładniejszy, ewentualnie kombi (praktyczne). Od razu odrzucam sedana, dla mnie wygląda strasznie. No i kupując sercem - biorę wersję Coupe (Bertone). Ależ to było zgrabne autko, zwłaszcza z tym silnikiem turbo.

#5 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:57

Opel Astra II - jaką wersję i silnik wybrać? Astra II zdecydowanie nie z dieslem.Nie ma sensu, naprawdę jeśli ktoś lubi jeździć - to nie pojeździ.Bezawaryjnością nie grzeszą a zamulają to auto tak, że jazda w trasie to męczarnia.Był jeszcze faktycznie silnik 1.8 125 KM i w sumie spali on tyle co 1.6 a będzie szybszy i bardziej elastyczny.Nie ma co się pakować w małolitrażowe jednostki bo wcale mało nie palą, a jeśli ktoś umie jeździć to bez problemu osiągnie spalanie na podobnym poziomie - z większą jednostką silnikową.Czyli już wiadomo, że 1.6 (16V!!!!) lub 1.8 125 KM.1.4 twinport w ostateczności, daje całkiem niezłą frajdę z jazdy chociaż w decydującym momencie brakuje mu mocy i nie ma siły.Ale ogólnie jeśli trafi się fajna wersja - to czemu nie.JAk szukasz używanej Astry II to szukaj co najmniej ENjoy!Klima i elektryczne szyby to podstawa.Sterowanie radiem w kierownicy w tym modelu Opla jest naprawdę wygodnie (występuję z kierownicą obszytą skórą) i takiej wersji bym szukał.A jaką wersję nadowzia Astry II wybrać? Zdecydowanie nie sedan.Nie ma on żadnego sensu, wysoki próg załadunku, gorszy wygląd.Jak kupujesz auto dla siebie to z tyłu jeździł nie będziesz - bierz Astrę II hatchback, 3 drzwiową. Zgrabna jest :) I w miarę na czasie, może się podobać to autko, ładna felga i śmigasz.

#6 Guest_Fiestka

Guest_Fiestka
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 16:02

Opinie o Astrze II są bardzo dobre. To ponadczasowe auto, sylwetka wciąż może się podobać, wygląda świeżo.A stan egzemplarzy odzwierciedla ogólny stan naszego kraju :)Ale da się znaleźć zadbany egzemplarz Astry II.Odradzam za to lakiery typu biały czy granatowy.To lakiery akrylowe, miałam taki i niestety są tragiczne, po kilku latach auto wygląda strasznie, lakier blaknie. Jeśli Astra II to tylko metallic - jest po prostu lepiej zabezpieczona. Ja miałam 1.4 Twinport 90 KM.Na trasie trochę się męczył ale do miasta polecam ten silnik, bardzo przyjemna dająca frajdę z jazdy jednostka.

#7 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:58

Jeździłem silnikiem 1.4 Twinport. To 1.4 nowszej generacji i oczywiście jak na tak małą pojemność nie ma się czym zachwycać ale faktycznie jeśli ktoś za wszelką cenę szuka do Astry II niewielkiego silnika, to ta jednostka będzie najlepszym wyborem. Nawet przyzwoicie brzmi (podkreślam, że jak na 1.4!) ale mimo wszystko autami tego typu ja bym się w dalsze trasy nie wypuszczał, sporo spali trzeba go męczyć i skupiać się, bo wyprzedzanie potrwa parę minut :P

#8 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 11:37

Jeśli chodzi o zakup Opla Astry II w wersji Bertone to niestety w Polsce nie jest to łatwa sprawa.Wiele egzemplarzy jest już zepsutych marnym "tuningiem" a stan reszty pozostawia wiele do życzenia. Takie sportowe często nie mają łatwego życia więc zakup Astry Bertone o ile jest ciekawym wyborem, o tyle trzeba podwójnie uważać i dokładnie sprawdzić takie auto.

#9 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 14:42

Żaden silnik Opla, szczególnie Astry II nie jest dynamiczny. Ale nie jest to raczej samochód, który kupuje się dla dynamiki.Na pewno Astra to dobry wybór jeżeli chodzi o koszty utrzymania. Jak kupisz kombi to i przewieziesz coś większego.

#10 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 259 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:06

Kraków? Jest ktoś z Was z Krakowa? Szukam salony opla, zastanawiam się nad tym http://opel.interauto.krakow.pl/  i szukam opinii. Jak wygląda późniejszy serwis - nie ma problemu? W jakim salonie Wy kupiliście auta? Mi konkretnie chodzi o salon, gdzie jest opel. 

#11 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 09 październik 2016 - 13:11

Miałem silnik 1.6 101 koni i do normalnego jeżdżenia się nadaje. Jak na benzyniaka jest oszczędny i praktycznie bezawaryjny oraz dużo może wytrzymać. Jednak o dynamicznej jeździe raczej trzeba zapomnieć, co prawda da się go na autostradzie rozpędzić do 180, ale jest to dość długi proces.

Diesel 1.7 75 (Isuzu) koni ma podobną, no może trochę większą dynamikę, ale szybkość maksymalna nie powala. Co do zalet to na pierwszym miejscu bardzo niskie spalanie, oraz solidna i prosta konstrukcja.

Najlepsze darmowe chwilówki online.

#12 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 16:52

Jakie macie odczucia jeśli chodzi o przerabianie auta na gaz? Tutaj http://noweuzywane.e...zywany-z-gazem/ czytałem fajny artykuł na ten temat, teraz rozglądam się za samochodem z fabryczną instalacją LPG, po co płacić tyle jak można jeździć dużo taniej nie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych