Skocz do zawartości

Sprawdzenie turbo przed zakupem

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 11:01

Czy można samemu sprawdzić turbosprężarkę przed zakupem samochodu?

#2 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:26

Sprawdź czy samochód nie dymi jak przyspieszasz z pedałem gazu wciśniętym do końca. No i oczywiście sprawdź czy jak gwałtownie przyspieszasz to turbo w ogóle działa. Musisz czuć jak auto wyrywa do przodu

#3 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 22:46

Ale Diesel tak czy siak, jak nie ma DPFa to zostawia chmurę - mniejszą, czy większą ale jednak zostawia. Problem jest, jak zostawia wielką chmurę, jak z rozregulowanego ikarusa.

#4 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 22:03

Możesz złapać za rurę prowadzącą powietrze od turbiny i poprosić żeby ktoś inny dodał gazu.Jak rura stwardnieje wyraźnie to znaczy że turbina działa. Oczywiście nie musi to znaczyć że działa poprawnie.Ale jak nie stwardnieje to nie działa

#5 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 22:54

Diesel zostawia chmurę czarnego dymu i to nie jest niepokojące oczywiście do pewnych granic. Ale jak masz uszkodzone turbo to silnik dymi na biało.Jechałem ostatnio za takim samochodem nad morze to myślałem że się uduszę.Całe szczęście odbiłem w Olsztynku na jagodziankę a on pojechał (-:

#6 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 23:18

Jagodzianka w Olsztynku to zbawienie, jak się okazuje. A jak sprawdzić, czy turbo działa poprawnie - tzn czy działa zmienna geometria?

#7 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 17:16

Dobre pytanie. Najpewniej u mechanika. Słyszałem, że Golfy IV miały taką przypadłość, że czasami łopatki turbo podczas jazdy blokowały się i nagle cała moc znikała.

#8 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 17:50

Ogólnie samochody z turbo należy co jakiś czas nieco przegonić, żeby właśnie się nie zapiekał ten drugi bieg turba (zmienna geometria znaczy się)... Ale jak kupujesz, to nie wiem jak to sprawdzić, chyba tylko wykwalifikowany zakład pomoże.

#9 Guest_sanczez

Guest_sanczez
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 15:26

Najprościej jest zakupić jakiś tester diagnostyczny z wbudowaną hamownią i wszystko sprawdzisz sam, wtryski, turbo, EGR, przebieg, coś dobrego można już kupić za jakieś 25-28000zł

#10 Guest_Piotr Lipecki

Guest_Piotr Lipecki
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2013 - 22:01

Uszkodzona turbosprężarka to kłopotliwa kwestia. Dość często zdarza się w autach używanych o bliżej nieokreślonym przebiegu, ale znane są przypadki awarii turbosprężarek również w prawie nowych autach jeszcze na gwarancji. Duży wpływ na żywotność turbosprężarki ma sposób obchodzenia się z autem i dbałość o jego stan techniczny. Większość poruszających się po naszych drogach aut z turbodoładowanymi silnikami to samochody z silnikami diesla, ale sposób obchodzenia się z benzyniakami i objawy usterek są bardzo zbliżone.Dużo informacji jest na www.turboforum.pl Turbosprężarka w uproszczeniu składa się z części gorącej, czyli turbiny napędzanej energią wyrzucanych z silnika spalin i z części zimnej, czyli sprężarki budującej ciśnienie powietrza w układzie dolotowym. Obie części są ze sobą połączone a wirniki turbiny i sprężarki osadzone są na jednej osi. Oś ta jest wraz z wirnikami bardzo dokładnie wyważona przez producenta, aby sprostać ogromnym prędkością obrotowym. Oś jest również precyzyjnie osadzona na łożyskach smarowanych olejem silnikowym.

#11 Guest_wefwefw

Guest_wefwefw
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:29

mozna skonsultowac z kims z jakims specjalista np. czasami ludzie robia to za free smile.png ja moge polecic warsztat z rudy slaskiej TURBOMAX smile.png tam mozna sie dowiedziec co i jak

#12 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 09:07

Witam. Na czarno to dymi jak wtryski są do ustawienia a nie turbina. Nie piszcie bzdur!!!!!!

#13 derbgrrla

derbgrrla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 20:48

Niestety w większości przypadków to jest loteria, a sprzedający raczej nie zgodzi się na dogłębną weryfiakcję, zwiazaną z wymontowaniem części.

najtańsze ubezpieczenie oc

#14 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 15 sierpień 2017 - 19:38

Cóż, w najgorszym razie niezbędna będzie wymiana. Przy czym wiem, że świetnej jakości sprężarki można znaleźć w ofercie Almig http://www.almig.pl/ . Producent ten jest bardzo ceniony na naszym rynku, przy czym znajdziemy u niego wiele produktów niezbędnych w systemach sprężonego powietrza. Pracują zarówno cicho, jak i wydajne a dodatkowo spełniają najwyższe normy. W ostateczności można o tym pomyśleć. 

#15 daaniel

daaniel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 10:11

niestety nie da się tego sprawdzić, loteria.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych