Skocz do zawartości

Kia Picanto na gaz LPG - opinie

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:54

Jakie są Wasze opinie o nowym modelu Kii - Picanto?Chodzi mi zwłaszcza o fabryczną wersję z gazem LPG. Czy użytkowanie wersji Picanto z LPG kosztuje więcej niż zwykłej benzynowej?Na ile Kia daje gwarancję na auto? I czy w tej gwarancji zawiera się gwarancja na fabryczną instalację LPG?Niska cena zakupu nowej Kii Picanto, jest naprawdę kusząca. Fajne miejskie auto a w wersji z fabryczną instalacją LPG koszt jazdy po mieście będzie śmiesznie mały.Lepiej kupić takie nowe auto niż np. kilkuletnią Corsę.

#2 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:13

Kia Picanto w wersji z LPG jest autem na tyle nowym, że ciężko jeszcze o opinie użytkowników.Ale jej cena jest na atrakcyjna, że Picanto w związku z gwarancją jaką na nie mamy jest bez wątpienia jedną z ciekawszych propozycji na rynku.Nowy, super hiper ekonomiczny samochód, na gwarancji za około 35 tysięcy złotych. Do miasta i na wypady od czasu do czasu jak znalazł. A koszt eksploatacji śmiesznie niski, co więcej nową Kia Picanto LPG będzie szalenie łatwo sprzedać na rynku wtórnym.Jak ktoś szuka małego autka to nic innego bym nie rozważał, żadnych badziewnych i za drogich Yarisów, które wcale nie są ekonomiczne.

#3 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 20:20

Jeździłem już jakiś czas temu nowym Picanto, całkiem ciekawa propozycja. Niestety, nie była to ta wersja LPG, ale zwykła 1.0 (69 KM). Te 69 KM to trochę mało, Picanto w tej wersji nie jest niestety dynamiczne. Wersja LPG ma 82 KM i wydaje się że powinna być znacznie żwawsza. Różnica w cenie (coś koło 4 tyś) wydaje się akceptowalna jak na mocniejszy silnik no i bardziej ekonomiczny (LPG).

#4 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:45

Nowa Kia Picanto na gaz, jeśli spotka się z podobnym zainteresowanie co nowa Kia Sportage - to jest wygrana.Ponoć zamówienia sięgają kilku miesięcy wstecz, a nowy maluch dzięki jakości wykończenia lepszej niż konkurencja, niskiej cenie i fabrycznemu LPG - ma ogromne szanse na zwojowanie polskiego rynku (i rynków podobnych do naszego)Dodatkowo faktycznie, mamy długą gwarancję, w jednym z pism czytałem już test nowej Kii Picanto - i zjadła konkurentów na śniadanie, zajmując pierwsze miejsce w teście.

#5 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:16

Ta siedmioletnia gwarancja nie za bardzo mnie przekonuje, bo i tak za całość zapłacisz sam - zarówno przy zakupie, jak poźniej przy przeglądach. Ale sam samochód całkiem fajny.

#6 Guest_lumpex

Guest_lumpex
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2011 - 14:00

całkiem fajne auto i dość niska cena. pamiętacie Daewoo Tico czy Fiata Cinqueceto? ja myślę, że nowa Kia Picanto odniesie taki sukces jak te auta kila lat temu.

#7 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2011 - 21:17

Dokładnie, w tej klasie kluczowa jest cena i tą Picanto ma całkiem ciekawą. W odróżnieniu od Lanci Ypsilon, czy Toyoty IQ :)

#8 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 15:07

Kia Picanto na gaz LPG broni się nie tylko ceną ale i jakością wykonania, wyglądem i wyposażeniem.Ostatnio widziałem nową Kia Picanto na ulicy (po raz pierwsze) i naprawdę robi bdb wrażenie. A jeszcze jak pomyśleć o niskiej cenie to w ogóle biec i kupować jak ktoś szuka oszczędnego małego, miejskiego autka.

#9 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:48

I co, ktoś z użytkowników miał już okazję pojeździć Picanto na gaz?Jak się sprawuje? Czekamy na opinie.Jakie są w ogóle inne samochody z fabryczną instalacją gazową? Poza Picanto LPG oczywiście.

#10 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 22:47

Ja co prawda nie lubie aut na gaz, nic mnie tak nie wkurza jak jazda za samochodem na LPG ktory wali jak niuszczelniona kuchenka gazowa. Z reguly sa to jakies stare rzechy.Ale jezdzilem ostatnio Peugetem 208 z fabryczna instalacja gazowa i byl calkiem przyjemnym samochodem. Troche mu mocy brakowalo, ale ogolnie - nie dalo sie poznac ze jezdzi na LPG.

#11 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:50

Zawsze mnie zastanawia (również w przypadku Kii Picanto na gaz) jak to wygląda z tym zapachem. Czy auta z fabryczną instalacją lpg również zostawiają za sobą ten kuchenkowy smród? Wydaje mi się, że chyba nie? Chociaż rozumiem, że Kia Picanto LPG ma zakaz wjeżdżania na parkingi podziemne?

#12 Guest_chalski

Guest_chalski
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 11:55

ja tam nigdy nic nie czułem jadąc za samochodem z LPG. Picanto jak przystało na nowe Kie jest bardzo fajnym autem. Fabryczna instalacja LPG jest dostępna w samochodach Dacia, Skoda, Peugeot. Tu chodzi o to, żeby zachęcić klientów, którzy obawiają się straty gwarancji.

#13 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 14:26

Nie powinno się używać określenia fabryczna instalacja gazowa.Przecież ta instalacja nie jest montowana w fabryce podczas produkcji samochodu. W większości przypadków instalacje gazowe do nowych samochodów montowane są przez zewnętrzne firmy w serwisie.To jest taka sama instalacja jak założona poza ASO, tyle że bez straty gwarancji i niby firmowana przez sprzedawcę.

#14 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 14:29

To chociaż tyle dobrze, że sprzedawca samochodu daje gwarancję na tą instalację.Kolega kupił nowe Grande Punto z gazem i już chyba ze 4 razy był na naprawie gwarancyjnej.I zawsze serwisuje to pracownik zewnętrznej firmy a nie mechanik Fiata

#15 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 14:33

Nie mam nic przeciwko Kii i życzę jej jak najlepiej ale nie sądzę żeby można było sprzedaż nowej Picanto porównywać do Cinquecento czy Tico. Wtedy były inne czasy i sukces tych aut nie wynikał z ich jakości czy wyglądu. One po prostu nie miały konkurencji. Teraz jest inaczej. Na pewno Picanto sprzeda się dobrze ale nie będzie to tak popularny samochód jak Cinquecento swego czasu

#16 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 09:35

Nie będzie bo nadal wielu Polaków woli kupić używane auto za około 30-35 tysięcy złotych znacznie wyższej klasy (vectra, mondeo) niż nową Kię Picanto na gaz z salonu. Wcale im się nie dziwie, to na pewno nie auto dla rodziny, ale do miejskich dojazdów powinno sprawdzić się idealnie. A jaka oszczędność!

#17 Guest_Mojpicanto.pl

Guest_Mojpicanto.pl
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 18:37

Witajcie, wszystkich zainteresowanych zapraszam na forum Picanto - http://www.mojpicanto.pl

#18 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 02:12

Póki co nadal jeździ tych autek bardzo mało po naszych drogach, ja nie widuję ich w ogóle. Czy to się bierze stąd że zamówienia są dopiero realizowane czy Kia Picanto na gaz LPG nie cieszy się jednak takim zainteresowaniem jak myślielimśy?

#19 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 18:35

Mi się wydaje, że niewielka ilość Picanto na drogach ma związek z czasem oczekiwania na dostarczenia samochodu. Nie wiem jak jest z Picanto, ale wiem że na Sportaga się czeka 4 miesiące...

#20 Guest_IRQ

Guest_IRQ
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 20:58

Powiem wam tak jak na razie nikt nie zobaczy Nowej KII na gaz ponieważ:1: tak jak ktoś napisał średnio czeka się 4 miesiące (teoretycznie)2: Podobno Kia ma jakieś problemy z produkcją tych aut z lpg i wstrzymała produkcje tylko nie wiadomo na ile.Bardo możliwe że nie będzie Kii z instalacją LPG :(

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy