Skocz do zawartości

Kia Sportage opinie

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 16:29

Jakie są Wasze opinie na temat nowej wersji modelu Kii: Sportage?To auto bardzo przyzwoicie skrojone cenowo, nowoczesne, o stylizacji która nikogo nie pozostawią obojętnym.Czy są już wśród forumowiczów osoby, które miały okazję jeździć nową Sportage?Jeśli tak to jak wygląda sprawa z jakością wykonania?I jaki silnik polecacie?Jak dla mnie to bardzo ciekawa alternatywa dla aut typu Ford Kuga czy VW Tiguan - znacznie od nich tańsza.Pytanie tylko - czy nie jest znacząco gorsza?

#2 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 17:26

Za taką cenę - nawet bym się nie zastanawiał!Kia Sportage to to samo co Ford Kuga a jest od niego znacznie tańsza.Czyli kosztuje dokładnie tyle ile powinna kosztować Kuga!Tak samo sprawa ma się z Tiguanem.Koncerny pogięło z cenami, a Kia modelem Sportage, pokazuje że można i da się zaproponować rozsądną cenę za fajne auto!7 letnie gwarancja Kii to raczej ściema ale i tak nie zmienia to faktu - Kia Sportage wyprzedzi konkurentów swoją ceną.A oferuje tyle samo co i reszta (do tego mi bardziej się podoba)

#3 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 28 maj 2011 - 20:52

Najtańsza wersja Nowej Kii Sportage kosztuje przy promocji około 65 tysięcy za 135 konną wersję.Powiem Wam, że nawet jeśli to auto jest w pewnych elementach gorsze od konkurentów - jego cena by mi to zrekompensowała.Niektórym może nie odpowiadać jego nowoczesna stylizacja ale za 65 tysięcy otrzymujemy auto z benzynowym silnikiem, nieźle wyposażone.Nie dziwi zatem ilość nowego modelu Sportage na drogach. Jeździ ich sporo!Tutaj macie test nowej Kii Sportage:http://moto.wieszjak...-nudziarzy.htmlCzekam na pierwsze opinie użytkowników, co Wam się nie podoba w małym suvie?

#4 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 29 maj 2011 - 12:47

Czy to prawda że od momentu zamówienia auta w salonie, trzeba czekać pół roku aż otrzymamy kluczyki?

#5 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 11:33

No wlasnie to jest najwieksza wada Kii Sportage - czas oczekiwania, co najmniej pol roku. Ciekawe, czy tak samo jest z Hyundaiem ix35?

#6 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2011 - 19:51

Myślę, że w przypadku Hyunadia iX35, rzekomego konkurenta dla Sportage czas oczekiwania jest taki, że po 10 minutach auto jest do odbioru :PHyundai jako przeciętna kopia innych marek, próbujący (moim zdaniem bezskutecznie) powtórzyć sukces Kii, po prostu sprzedaje się słabo.Natomiast nie dziwi mnie czas oczekiwania na Kię Sportage.Za taką cenę fabryki pewnie nie wyrabiają się z produkcją, moje szczere gratulacje dla Kii za to auto.

#7 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 20:58

Ostatnio zagadałem pod sklepem do Pana który przyjechał Kią Sportage.Wygląda na to że opinie o nowej Sportage są póki co dobre - człowiek mówił mi że jest naprawdę zadowolony a zrobił już sporo kilometrów.Narzekał jedynie trochę na osiągi podstawowego 135 konnego silnika, mówi że nie ma w żadnym zakresie obrotów jakiegoś chociaż małego kopnięcia i daje mało frajdy.Wydawało mi się, że 135 koni powinno sobie radzić całkiem przyzwoicie z taką budą?

#8 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 02:52

Podobno najlepiej się sprzedają właśnie te podstawowe Sportage z silnikiem 135 KM i napędem tylko na przód. Zresztą się nie dziwie - większość SUVów nigdy asfaltu nie opuszcza, to i po co 4x4. Wystarczy wyższe zawieszenie, zeby na krawężniki łatwiej podjeżdzać.

#9 Guest_xx

Guest_xx
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 08:47

będziecie mieli szczęście jak dostaniecie po 6-miesiącach ja już czekam 8-miesiąc salon w Radlinie i zastanawiam się czy nie zrezygnować jak dochodzi do tego że czas oczekiwania przekroczy 12 miesięcy

#10 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 19:09

Wygląda na to, że Sportage to obecnie najpopularniejszy SUV na polskim rynku. Nic dziwnego. Wygląda rewelacyjnie, kosztuje rozsądnie, a jakość wykonania może nie jest na poziomie VW, ale jest ok.

#11 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 19:36

8 miesiecy oczekiwania? To chyba jakaś kpina... O tym się w prasie powinno pisać...

#12 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2011 - 19:20

A widziałem na TVN Turbo była jakaś akcja odnośnie oczekiwania na Sportage. Ludzie chcieli się wycofywać z umów ze względu na ciągłe wydłużanie czasu oczekiwania, ale Kiia nie chciała oddać kasy i musieli czekać po ponad 6 miesięcy. To faktycznie skandal.

#13 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 18:44

A czy to nie nadaje się czasem do rzecznika praw konsumenta? Moim zdanie tak długie oczekiwanie i to niezgodne z umową to skandal i ktoś powinien się tym zająć.

#14 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 21:41

Podejrzewam, że tak mają cwaniaki te umowy pokonstruowane, że nic im nie zrobisz. A zresztą - umowę możesz zerwać, skoro lista oczekujących jest na 8 mcy, to od razu znajdą kogoś na twoje miejsce...

#15 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 13:10

Koniec końców ludzie i tak czekają, bo jak już wytrzymali te 6 m-c to wytrzymają 3 kolejne. A pewnie Kia nie mówi wprost, że trzeba 8 m-c czekać tylko co miesiąc przedłuża.

#16 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 23:12

Wydaje mi się, że mają to gdzieś skoro mają kolejkę oczekujących na 8mc to nie muszą sie martwić klientem - jeden odejdzie a na jego miejsce pojawi się od razu następny...

#17 Guest_k

Guest_k
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 00:25

Ja juz czekam 6miesiecy. Auta jak nie ma tak nie ma. Zamowilem benzyne 2.0, i doczekac sie nie moge!!! Ponoc ma byc za miesiac, ale to sa tylko takie tam obietnice sprzedawcy (jak podpisywalem umowe to twierdzili w salonie ze po czterech miesiacach auto juz bede mial). Na razie czekam i szczekam Auuuuuuuuuuu. Pozdro dla innych wytrawnych kupujacych (oby szczesliwych wlascicieli).

#18 Guest_chalski

Guest_chalski
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 14:06

ja bym zrezygnował z tego samochodu, bo rzeczywiście jest fajny ale z tym oczekiwaniem półrocznym to już przesadzili... dla porównania nissana quashkai dostaje się od ręki, tak samo jak chevroleta czy opla.

#19 Guest_kk

Guest_kk
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2011 - 00:34

Myslalem o qszkaju ale jakos tak troche ciasno mi bylo, szczegolnie malo miejsca miedzy przednia szyba a glowa (a mam tylko 176cm). W kijance usiadlem i bylo oki. Myslalem jeszcze o jetiii ale tam licza dodatkowo za elektrycznie podnoszone szyby z tylu, co na dzien dzisiejszy jest standardem u innych producentow. No nic poczekam jeszcze ten miesiac (siodmy juz) i zobaczymy co tam za bajeczke mi diler bedzie wciskal...

#20 fikusa91

fikusa91

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów
  • LokalizacjaRecenzje kosmetyków fryzjerski i sprzętu do włosów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:26

A mi kia bardzo się podoba. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych