Skocz do zawartości

Jaki samochód kupić do 40 tysięcy złotych? Auto do 40 tysięcy

53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 18:13

Jak wyżej w temacie: Jaki samochód kupić do 40 tysięcy złotych? Jakie auto za 40 tysięcy polecacie. Plus minus, ale niewiele więcej niewiele mniej.Samochód musi być w miarę współczesny, nie interesują mnie starocie.Wiek?Myślę, że tak do 5 lat.Silnik - ma być w miarę szybki ale i ekonomiczny. Żadne tam badziewne 1.6 które pali tyle co większe jednostki a dynamikę ma bardzo przeciętną.Auto do 40 tysięcy złotych - lepiej nowszy kompakt czy nieco starszy wyższej klasy?Podstawowe kryteria dla mnie to, przyzwoite wyposażenie, żadne szyby na korbki, jednostki napędowe które są znane z niezawodności. I absolutnie nie rozważam tutaj żadnej marki która w dzisiejszych czasach miała problemy z rdzą.Czyli np. Ford i Mercedes na dzień dobry odpadają (słynne problemy z rdzą m. in w Mondeo i C klasie) Także jakie auto drodzy forumowicze Wy byście wybrali?

#2 Guest_lumpex

Guest_lumpex
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 10:46

ja bym szukał Volvo np V50. fajne i wygodne auto, części zamienne do volvo nie są drogie, a z ich dostępnością nie ma problemu. Volvo ma dobre diesle i ogólnie auto jest warte polecenia.

#3 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:43

Auto do 40 tysięcy - faktycznie niezłą propozycją wydaje się Volvo V50 - nie za duże, nie za małe. Polecam z dieslem D3, 150 konna jednostka daje dużą frajdę z jazdy a spala jak to diesel niewiele.W ten cenie auto będzie w miarę świeże.Innym autem do 40 tysięcy złotych jakie bym rozważał - ale to już raczej dla funu - jest Astra GTC. 3 drzwiowa z co najmniej 150 konnym dieslem lub uturbiona benzyna. Za 40 tysięcy złotych spokojnie kupisz 4 latka z bdb wyposażeniem.40 tysięcy to spora kwota także na pewno nie pakowałbym się w nic starszego, szkoda pieniędzy na wyższą klasę za wszelką cenę.

#4 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 22:52

Z aut do zabawy bralbym starsza Mazde MX-5 - rewelacyjne auto, swietne prowadzenie i fajne silniki. No i to ze mozesz zrzucic dach - rewelacja. Z bardziej praktycznych - z kompaktow moim faworytem jest Focus, wlasnie tez za prowadzenie. Ten silnik 1.6 do niego calkiem wystarcza i jezdzi sie fajnie. Myslal bym tez o Leonie - oryginalna stylistyka, tylko wnetrze takie dosyc wiekowe.

#5 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:56

Auto do 40 tysięcy złotych nie może być moim zdaniem stare, chyba że ktoś szuka klasyka.Nie sztuką jest kupić sobie w tej cenie starą A6 i dołożyć do niej w krótkim czasie połowę tych pieniędzy na naprawy. Trzeba mierzyć siły na zamiary, w tej cenie na pewno NIE kupiłbym niczego nudnego, ze słabym benzynowym silnikiem, właśnie typu 1.6. Co z tego że jest wystarczający skoro w trasie nie zapewnia odpowiedniej dynamiki, mocniejsza jednostka zadowoli się się podobną ilością paliwa, nie trzeba będzie jej cisnąć i frajda z jazdy będzie większa.Za 40 tysięcy złotych kupiłbym na dzień dzisiejszy auto za 30 i 10 zostawił na podróże i paliwo :DW tej cenie można kupić ciekawe Audi A4 z silnikiem 1.8 T.I takiego, nieźle wyposażonego bym szukał.

#6 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:31

Gdybym szukał auta do 40 tysięcy złotych to kupiłbym BMW E46 Coupe.A końcówki produkcji, dobrze wyposażone.Można jeździć 5-6 następnych lat i być z niego super zadowolonym, wciąż na czasie, jednostki napędowy mistrz, szukałbym prawdopodobnie duże diesla.Gdyby jeszcze miała M-pakiet stylizacyjny no to już w ogóle rewelacja.Zawsze podobały mi się złote, niewiele jeździ wersji Coupe po ulicach - co dla mnie jest atutem. A więc do 40 tysięcy złotych, mój wybór - BMW Serii 3 E46 Coupe!

#7 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 11:36

Auto do 40 tysięcy, według mnie powinno mieć nie więcej niż 2-3 lata.Nie kupiłbym za taką kwotę starszego samochodu.W tym wieku można znaleźć jeszcze naprawdę auto w miarę pewnym stanie, nie zmęczone życiem.I wtedy nie bałbym się kupowania używanego diesla, młody wiek auta daje jako taką gwarancję, że wszystko jeszcze trochę ładnie podziała.Więc moje kryteria samochodu do 40 tysięcy złotych to 2-3 letni diesel z bogatym wyposażeniem.Np. Opel Astra III 1.9 CDTI 150 KM.Albo Skoda Octavia z silnikiem 1.9 TDI, za takie pieniądze można znaleźć oba auta z niezłym wyposażeniem.

#8 Guest_Arnold34

Guest_Arnold34
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2011 - 13:03

Do 40 tysięcy można kupić 5-6 letnie Audi A4 z przebiegiem do 120-140 tyś. Silnik bardzo dobry, wyposażenie - wiadomo. Ja bym celował w takie autko.

#9 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2011 - 21:48

Za 40 tys mógłbyś już poszukać aktualnego BMW 3, czyli E90. W wersji 320d silnik jest rewelacyjny i do tego ekonomiczny. 150 KM w zupełności daje radę, a prowadzenie jak marzenie.

#10 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 23:05

Tylko jakoś nie wierzę, że aktualne BMW za 40 tysięcy to nie będzie mina z opóźnionym zapłonem - składana z dwóch, po taksówce itd. Takie okazje się na świecie nie zdarzają...

#11 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 16:57

Bez przesady, ale faktycznie trzeba bardzo uważać. Sprawdzaj każdy szczegół, bo o przykrą niespodziankę w przypadku okazyjnych BMW nie trudno.

#12 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 20:18

Ja to uważam, że na świecie nie ma okazji. Nikt nie sprzedaje prawie nowego BMW który mu się jeszcze niezamortyzował - chyba, że wie że to auto to skarbonka bez dna...

#13 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 16:57

Mazda MX 5 zdecydowanie polecam.

#14 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 19:13

Ale też ryzyko z MX-5 - lubią je drzewa. Jak nie wierzysz, spytaj się byłego naczelnego Top Gear'a PL :)Wiec ciężko kupić nie bitą...

#15 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2011 - 17:17

A może to nie MX-5 lubi drzewa, a były naczelny Top Gear? Mazda to tylko niewinne narzędzie?

#16 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 09:13

Do 40 tysięcy złotych można kupić współczesną Toyotę Landcruiser i latać nią przez 10 lat ciesząc się jazdą, życiem i bezawaryjnością. Dodatkowo nie straci przez ten czas zbyt wiele na wartości!

#17 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 19:18

No ale jeśli chodzi o Landcruisera to trzeba liczyć się ze sporymi kosztami eksploatacji. Ale trzeba przyznać, że warto rozważyć.

#18 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 17:41

Land Cruisery ponoć mają drobną wadę fabryczną - pękającą głowicę. Koszty naprawy tego są masakryczne!

#19 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 08:50

Każdy samochód ma jakieś wady :PA z samochodów rodzinnych do 40 tysięcy złotych co można wybrać? Jakie auto rodzinne za 40 tysięcy złotych polecacie? Takie zdolne przewieźć minimum 6 a najlepiej 7 osób. Warunek: musi być całkiem młode wiekiem i palić do 12 litrów.

#20 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 21:49

W tej kategorii moim typem jest Ford S-Max, fajnie się prowadzi i z dieslem nie będzie palił powyżej 6ciu litrów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych