Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jerzyki – ptaki na komary. Jak zasiedlić je w swoim ogrodzie?

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102660 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:31

Komentarz do artykułu: Jerzyki – ptaki na komary. Jak zasiedlić je w swoim ogrodzie?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:31

Uwielbiam Jerzyki to piękne ptaki, wyglądają trochę jak papużki :P

#3 Guest_Jerzyk

Guest_Jerzyk
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2013 - 13:36

Mam to szczęście, że w dziurze pomiędzy dachem a elewacją mojego szeregowca mieszkają jerzyki od kilku lat. Gniazdo jest także po stronie południowej i im to nie przeszkadza. Niestety populacja jerzyków spada - dwa lata temu było ich 11 na osiedlu, rok temu 8, dzisiaj tylko 5. Widzę, że 3 dorosłe ptaki mieszkają w jednym gnieździe, młodych jeszcze nie widziałem w tym roku ale żadne nie wypadły z gniazda. Trzymam kciuki, uwielbiam ich świst nad osiedlem.

#4 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2013 - 15:02

Jak papużki ?? Chyba małe jastrzębie :)Nie raz ratowałem z domu jeżyka który się zaplątał w firanke i trzeba było amputować ... FIRANKE :) bo jego pazurki jak się zacisną to wbijają się do mięska ludzkiego i bardzo boli- ale warto je ratować bo to ptaki nie chody i na ziemi nie mają szans :) i ten gwizd jak leci prawie 100km/h 50cm od głowy człowieka na balkonie :):):)

#5 Guest_paulakwiatuszek

Guest_paulakwiatuszek
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 21:34

Strasznie przydałyby mi się te ptaki w ogrodzie. Wie ktoś czy można może gdzieś je kupić/dostać? ;)

#6 Guest_sprzedawca jerzyków

Guest_sprzedawca jerzyków
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:58

paulakwiatuszek: jak chcesz, sprzedam Ci kilka sztuk. Ewentualnie jeśli nie chcesz kupować używanych to na allegro są nowe pakowane po 5 lub 10 szt. W Castoramie też są, ale około dychę drożej i już nie takie dorodne.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 02:19

Jak papużki ?? Jakie małe jastrzębie?Przecież to Tarcza Anty Komarowa

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2013 - 23:05

Popieram wszystko co pochłania tych małych .... krwiożerców!

#9 Guest_iska

Guest_iska
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2014 - 17:47

Dla mnie kupowanie jakiś ptaszków jest bez sensu

#10 Guest_mirella

Guest_mirella
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2014 - 17:56

Pierwszy raz słyszę o tych ptakach:) Ja jednak wolę inne środki na zlikwidowanie komarów (takie którym nic się nie stanie i nie będzie mi ich  żal). Czytałam ostatnio na o odkomarzaniu http://greenstyle.co...zanie-warszawa/ i zastanawiam się nad zamówieniem tej usługi do swojego ogrodu bo komarów jest mnóstwo a my cali pogryzieni.

#11 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:31

Iska, najlepiej jest , jak wypsikasz swój ogród super zdrowymi insektycydami.......przy okazji przecież pozbędniesz sięna przykład pszczół i będziesz wtedy bardzo zadowolona. Po co nam  ptaki, no nie ? najlepsza przecież jest chemia, prawda?

#12 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:32

Iska, najlepiej jest , jak wypsikasz swój ogród super zdrowymi insektycydami.......przy okazji przecież pozbędniesz sięna przykład pszczół i będziesz wtedy bardzo zadowolona. Po co nam  ptaki, no nie ? najlepsza przecież jest chemia, prawda?

Mirelli też polecam..... insektycydy, moze ptaszki wówczas też padną , no nie ?

#13 Guest_art

Guest_art
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2014 - 17:22

najlepiej jak same by się wypsikały lub zjadły tą chemię ! zwierzęta , ptaki sa potrzebne ! w ogrodzie to cała radość powinna być jak są ptaki Jerzyki i inne , no i jeże . ale takie podejście tych pań jest raczej smutne. to po co wam ogród mozna od razu sztuczne kwiaty ?!

#14 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 12:12

Do Ewa; A jak już się pozbędziesz pszczół i innych pożytecznych owadów to sobie ogród pooglądasz jedynie na obrazkach bo ci już wtedy nic nie zakwitnie. Dlaczego niektórzy ludzie to strasznie tępe strzały i wydaje im się że mają świat na wyłączność????????

#15 Guest_Roman 1904

Guest_Roman 1904
  • Goście

Napisano 13 maj 2017 - 10:20

czy o budki dla jerzyków trzeba jakoś dbać, wyściełać sianem, czyścić po ich odlocie?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 20:02

A jak małe piskle wypadnie z gniazda i zdecydujemy sie nim zaopiekować to co ile i czym go karmić

#17 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2018 - 01:29

czy o budki dla jerzyków trzeba jakoś dbać, wyściełać sianem, czyścić po ich odlocie?

Wyściełać nie trzeba ale pożądane jest wyczyszczenie budki po odlocie gospodarzy. Można przy okazji zasłonić wejście aby wczesną wiosną lokum nie przejął inny gatunek, oczywiście przed powrotem jerzyków należy odblokować wejście (jerzyki dość późno przylatują).

#18 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 20:06

a jak sprowadzić jerzyka?

#19 Guest_maciej

Guest_maciej
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2019 - 15:00

a jak sprowadzić jerzyka?

Daj ogłoszenie!!!!

#20 hag1

hag1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:25

Witamy serdecznie.Firma ARTstyle powstała z myślą o tworzeniu pięknych, unikatowych, jedynych w swoim rodzaju produktów, wykonanych własnoręcznie w naszej pracowni.Zapraszamy do naszej strony internetowej  http://www.artstyle.net.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych