Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Ekologiczna uprawa warzyw

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103250 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 13:16

Komentarz do artykułu: Ekologiczna uprawa warzyw

#2 Guest_Sudawia

Guest_Sudawia
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 13:16

Pomiędzy jakością płodów ekologicznych a tych uprawianych przemysłowo jest dziś przepaść. To nie tylko sprawa pestycydów i innych środków ochrony roślin przedostających się do naszej diety. To też zrywanie płodów niedojrzałych, by dojrzały w drodze na stół konsumenta, po drodze oczywiście konserwowane środkami pleśniobujczymi, w skrajnym przypadku siarkowane, czyli zagazowywane spalinami (jak np. większość bakalii i suszonych owoców). Ważnym aspektem jest też jakość ziaren - jeśli chcemy wyhodować dla siebie coś naprawdę ekologicznego, spróbujmy zdobyć nasiona niemodyfikowane genetycznie, co nie jest ponoć łatwe, np. marchewka bez genu makreli prawie na normalnym rynku nasion praktycznie nie występuje. Dlatego warto spróbować dogadać się, nawet w kilka osób, i zaopatrzyć w nasiona u dostawcy nasion ekologicznych.Sklep i Galeria Sudawiawww.sudawia.pl

#3 qasanek

qasanek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 19:45

wszystkiego na temat ekologicznej uprawy warzyw można szukać na e-warzywnictwo.pl

#4 Juliusz254Euski

Juliusz254Euski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 05:58

to się jeszcze opłaca? coś mi się wydaje, że nie

#5 marysia8383

marysia8383

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 14 czerwiec 2021 - 14:09

Ja u mnie mam ekologiczną uprawę warzyw i zbóż, niestety pojawił się chwast, owies głuchy, tutaj https://domabc.pl/do...a-gluchego,7976możecie o nim więcej przeczytać. Teraz szukam środka który pomoże mi go wyplenić z moich pól, nie będzie to łatwe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy