Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krok po kroku: jak sprzedać nieruchomość bez pośrednika?

64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102286 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 22:22

Komentarz do artykułu: Krok po kroku: jak sprzedać nieruchomość bez pośrednika?

#2 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 22:22

warto się zastanowić nad usługą pośrednictwa, bo najgorsze, co może być to uczyć się na błędach podczas sprzedaży własnej nieruchomości.

#3 Guest_Dru

Guest_Dru
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2012 - 17:59

Zgadzam się z poprzednikiem, odpowiednia firma może być bardzo pomocna

#4 Guest_kicker

Guest_kicker
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 13:15

Przy moich transakcjach nieruchomościami magazynowymi zawsze współpracujemy z jartomem i nie wyobrażam sobie działania bez pomocy agenta, bo jaki to ma sens? raz próbowaliśmy - kupca szukaliśmy przez 1,5 roku, Jartom przez niecałe dwa miesiące. Przy okazji jako kupujący nie płacę prowizji - kiedyś głupio traciłem czas. Już nie popełnię tego błędu.

#5 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 10:41

Ja sprzedawałem mieszkanie 3 razy i zawsze korzystałem z pomocy doświadczonego biura.

#6 Guest_WSPON

Guest_WSPON
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 10:53

Transakcja przeprowadzona z pośrednikiem, to przede wszystkim bezpieczeństwo, a przy transakcjach gdzie w grę wchodzą setki tysięcy zł., to bardzo ważne.Polecam artykuł: http://wspon.org.pl/...-dn-18-07-2012/

#7 Guest_amlwa

Guest_amlwa
  • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 19:30

Chyba najlepiej dawac ogłoszenie na takim serwisie http://www.noweoferty.com/ Do tego jest bezplatny wiec tez nic nie wydajemy na ogłoszenie.

#8 Guest_Maagda

Guest_Maagda
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 16:44

Można owocnie sprzedać mieszkanie samemu! Wystarczy dobrze się do tego przygotować - przede wszystkim mieszkanie. W internecie mnóstwo jest poradników jak to zrobić. Można też skorzystać z pomocy specjalistów, którzy się tym zajmują, np. www.siesprzeda.pl

#9 Guest_anita

Guest_anita
  • Goście

Napisano 10 marzec 2013 - 18:47

Ja wystawiałam mieszkanie samodzielnie na http://top-ogloszeni...ieruchomosci-10 i sprzedałam dosyć szybko. Nie trzeba w obecnych czasach wydawać kasy na pośrednika skoro są dostępne darmowe możliwości sprzedaży

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 15:09

Żeby szybko sprzedać nieruchomość, trzeba ogłoszenie o sprzedaży zamieścić na jak największej ilości portali... A to jest bardzo czasochłonne. Na szczęście znalazłem taki portal jak www.prywatnaoferta.pl Doda on za Ciebie ogłoszenie na 100 innych serwisów ogłoszeniowych np. otodom, olx, domiporta itd...

#11 Guest_wlaściciel

Guest_wlaściciel
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2013 - 13:47

Warto też skorzystać z usługi home stagingu, którzy potrafią z nieruchomości wyciągnąć potencjał, trochę podrasować i jest o wiele ciekawszą ofertą. W Polsce jest kilka takich firm, w W-wie Maria Semczyszyn (www.hsnp.pl ), a w Krakowie www.ScenyDomowe.pl

#12 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 13:11

Zawsze warto umieści ofertę sprzedaży w portalu który skupia oferty sprzedaży nieruchomości

#13 Guest_Damian Smal

Guest_Damian Smal
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 10:54

Zapraszam do naszej firmy po usługi home stagingu oraz reklamy, marketingu nieruchomości.

#14 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 08 październik 2013 - 16:03

witam,czy w przypadku pojawienia sie klienta inna droga niż przez pośrednika, należy mu sie prowizja w przypadku umowy otwartej lub po jej wypowiedzeniu ? Klient ogladał mieszkanie z pośrednikiem, jednak później nawiązał kontakt ze sprzedającym na podstawie osobnego ogłoszenia w prasie lokalnej...

#15 Guest_adrianna334

Guest_adrianna334
  • Goście

Napisano 03 listopad 2013 - 17:18

Ja jednak uważam, że lepiej jest sprzedać mieszkanie samodzielnie - wystarczy je tylko dobrze rozreklamować. W moim przypadku udało mi się sprzedać mieszkanie po dodaniu ogłoszenia (kilka razy pod rząd tzn. przez kilka misięcy) na www.odwlasciciela.plMyślę, że właśnie ogłoszenia są najważniejsze bo dzięki nim pozwalasz się odnaleźć potencjalnym klientom. Zauważyłam, że wywieszanie baneru też się sprawdza - może nawet na równi z tymi ogłoszeniami internetowymi.

#16 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2014 - 14:41

Wszystko o czym pisze autor to tylko mała garść informacji.Sprzedawałem swój dom długo do chwili skorzystania z usług www.w-a-l.plDopiero tam dowiedziałem się jak nieudolnie to robię - podobnie z resztą jak większość innych sprzedających z pośrednikiem i bez niego.

#17 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 17:03

ja rowniez sprzedawalam swoj dom bardzo dlugo, ale kolega powiedzial, ze najlepiej bedzie skorzystac z http://odwlasciciela.pl/ ogloszenie sprzedazy trafilo na ponad 90 stron zwiazanych ze sprzedaza mieszkan i domow, dodatkowo dostalam baner, ktory powiesilam na balkonie domu i powiem szczerze,ze bardzo szybko zaczelam dostawac telefony od zainteresowanych :) skuteczny i szybki sposob, polecam

#18 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 12:37

Są też nowe usługi, takie które działają już kilka lat w europie np. www.wirtualnyagent.pl - to - przy dobrym wyborze naprawdę tania sprzedaż, no i porady "żywych" osób. A z baneru to dzwonili do mnie przez dwa tygodnie (pewnie głównie sąsiedzi co sami chcieli sprzedać). pozdrawiam

#19 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 20 luty 2014 - 22:49

największym minusem biur nieruchomości jest wysokość prowizji, jaką pobierają i to każdy wie. szczególnie teraz, gdy rynku nieruchomości jest, delikatnie mówiąc, trudno. dlatego lepiej zacząć od działań na własną rękę. wiele osób pisało tu o portalach, za pośrednictwem których ogłoszenia trafiają na inne, popularne serwisy ogłoszeń. jak najbardziej zgadzam się, że ten sposób działa. dzięki www.prywatnaoferta.pl udało mi się sprzedać mieszkanie w niespełna 3 tygodnie i to w cenie, którą sobie założyłem. także da się i bez pośredników ;)

#20 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 05 marzec 2014 - 16:59

Chciałbym sprzedać nieruchomość jest to działające Gospodarstwi agroturystyczne czy ktoś ma pomysł od czego zacząć. Zastanawiałem sie nad kimś takim jak doradca który nie reprezentuje jednej agencji nieruchomosci lecz prowadzi cała sprzedarzy na wielu płaszczyznach taki handlowiec od nieruchomosci ktoś coś w tym temacie bede wdzięczny za podpowiedzi ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych