Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie kupić mieszkanie: na rynku wtórnym czy pierwotnym?

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102370 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 20:51

Komentarz do artykułu: Gdzie kupić mieszkanie: na rynku wtórnym czy pierwotnym?

#2 Guest_amelia

Guest_amelia
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2012 - 20:51

My pierwsze mieszkanie kupiliśmy na rynku wtórnym teraz powrócilismy do mieszkania od dewelopera. I jednak ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej dla nas odpowiednia. Wybierasz sobie wszystko to co chcesz miec w swoim mieszkaniu od podłóg począwszy , a skończywszy na kolorach ścian. To jest nasze nowe mieszkanie http://shiraz.pl i na pewno urządzimy je po swojemu. A co do ceny to te dweloperskie czesto są duzo tańsze od tych z rynku wtórnego.

#3 Guest_urek

Guest_urek
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:27

najważniejsze - kupić tanio. Tak więc radzę obserwować rynek - na okazję można łatwo trafić mając kapitał.

#4 Guest_bee3103

Guest_bee3103
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 22:52

oczywiście, że dobrze jest kupić mieszkanie, jak najtaniej, ale ja mam tak, że jak coś jest zbyt tanie, to szukam różnych haczyków. Co do tego, czy kupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego to jest sprawa bardzo indywidualna. Czasem te z rynku wtórnego są lepsze, poza tym często jest tak, że do takiego mieszkania można się szybciej wprowadzić nie trzeba czekać.

#5 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 11 październik 2012 - 10:23

To jest sprawa indywidualna. Na pewno mieszkanie na rynku wtórnym będzie tańsze, czasem można trafić na świetną okazję pod względem cenowym choć zapewne mieszkanko trzeba będzie wyremontować. Na rynku pierwotnym ma się pewność że jest się pierwszym właścicielem i wszystko jest nowe i świeże. To jest tak samo jak z samochodem... Mnie ostatnio wpadł w oko jeden z apartamentów "Wola" w krakowskiej woli justowskiej http://www.apartamentywola.pl/pl bardzo mnie kusi, tylko zastanawiam się nad kwestiami typu: czy powstanie tam plac zabaw by moje dziecko miało gdzie się bawić?

#6 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 11 październik 2012 - 10:29

I to prawda, do mieszkania z rynku wtórnego można się wprowadzić od razu, na rynku pierwotnym trzeba czekać, czasem dosyć długo..

#7 Guest_dominika

Guest_dominika
  • Goście

Napisano 11 październik 2012 - 22:38

No ale czekasz na coś nowego, swojego, na to co mozesz od samego początku przygotowac pod siebie. Moim zdaniem to jednak najlepsze wyjscie, równiez pod wzgledem cenowym.

#8 Guest_kubacka

Guest_kubacka
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 14:17

Patrząc na to w jakim stanie mamy kupić mieszkanie z rynku wtórnego to ja zdecydowanie jestem za takim rozwiązaniem zakupu nowego mieszkania. Zwłaszcza ze tak jak ta oferta w Gdyni jest naprawde bardzo atrakcyjna http://shiraz.pl/pl/...III_mieszkania#Ten etap zapowiada sie naprawde bardzo ciekawie.

#9 Guest_renata

Guest_renata
  • Goście

Napisano 09 listopad 2013 - 20:10

Fajnie to wszystko wyglada i musze powiedziec ze na pewno jesli kogoś interesuje zakup mniejszego mieszkania to jest to dobry adres.

#10 Guest_Filipka

Guest_Filipka
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 12:02

Ja jestem zdecydowanie za rynkiem pierwotnym, te mieszkania są z reguły dużo ładniejsze. Jeśli chodzi o Poznań to moją uwagę wzbudziły te mieszkania: http://www.mpd.net.pl/

#11 Guest_PatrycjaB

Guest_PatrycjaB
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 13:47

Ja uważam ze w tym przypadku to cena mieszkania i metraż sa jak najbardziej na tak. Patrząc na to jakie są ceny w innych miastach to Gdynia wypada tutaj rzeczywiscie bardzo dobrze.

#12 Guest_emilia89

Guest_emilia89
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 21:30

Mnie też bardzo odpowiada to ze jesli chodzi własnie o rozklad mieszkań to tutaj faknie jest to rozplanowane ze kuchnie maja okno. A nie w kazdym małym metrażu jest to możliwe.

#13 ellaelle

ellaelle

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 13 luty 2015 - 10:23

kupowanie mieszkań na rynku pierwotnym ma wiele zalet. Przede wszystkim mamy wpływ na rozkład pomieszczeń, możemy sobie zmienić układ ścian (bez konieczności generalnego remontowania). Urządzamy od podstaw tak jak chcemy. Dodatkowo możemy takie mieszkanie kupić w atrkacyjnej cenie (np. korzystając z MDM, chociażby u dewelopera http://www.geogrupa.pl/)

#14 Guest_anulka

Guest_anulka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 18:55

To na pewno w takiej sytuacji bardzo zainteresuje Was ten nowy etap Shiraz Park III. Polecam własnie ze wzgledu chociazby na metraze, położenie i cene. To wszystko jest naprawde bardzo zachęcajace.

#15 Guest_pa_ula

Guest_pa_ula
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 11:07

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, ale osobiście najbardziej cenię sobie przestrzeń, która jest totalnie moja, dostosowana do mojego stylu życia i potrzeb - tak prywatny azyl. Pod tym kątem nowe mieszkania zdecydowanie mają przewagę nad tymi z rynku wtórnego.

#16 tomaszwyspianski

tomaszwyspianski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 11:34

Zdecydowanie nowe. Mam wtedy pelna mozliwosc aranzacji wg swojego pomyslu.

#17 Guest_damian32

Guest_damian32
  • Goście

Napisano 15 marzec 2015 - 00:26

No tak, my tez niedawno przegladalismy i porównywaliśmy ze sobą te wszystkie ceny i jednak najdrozej jest w stolicy. Gdynia o dziwo wypada w tym wszystkim naprawde bardzo dobrze. I zwłaszcza na obrzeżach miasta warto pomyslec o zakupie mieszkania.

#18 Guest_monika90

Guest_monika90
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 20:15

Oj tak na pewno na uwage zasługuje tten etap Naprawde wyglada to bardzo ciekawie i na pewno jest ona tez atrakcyjna pod względem finansowym.

#19 Guest_luiza

Guest_luiza
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 22:35

My co prawda wybraliśmy Shiraz na Pogórzu w Gdyni. Inwestycja moim zdaniem jeszcze fajniejsza, bo o niskiej zabudowie, z dobrą lokalizacją. No i jak dla nas równiez z atrakcyjną ceną.

#20 Guest_monika89

Guest_monika89
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2015 - 19:45

To jest jeden z tych deweloperów u którego naprawde warto jest rozważyć zakup mieszkania. I bardzo dobrze robicie ze się własnie na niego zdecydowaliście.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych