Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inteligentny dom – jakie daje możliwości?

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102254 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 13:09

Komentarz do artykułu: Inteligentny dom – jakie daje możliwości?

#2 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2012 - 13:09

Dużo informacji zrozumiałych nawet dla takiego laika jak ja:)

#3 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 14:13

Kontrolować chciałoby się wszystko, żeby tylko było wygodnie. Jeszcze to sprawdzę, bo pod koniec października w Soho w Wa-wie mają się odbywać targi domu inteligentnego. Ciekawe czy dostanę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Artykuł bardzo rzeczowy :)

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 16:58

A co to jest to Soho?

#5 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 20:59

"Kawa" ekspres można włączyć i wyłączyć, czy ja wiem..mnie bardziej przydałoby się zapanować nad drzwiami garażowymi, żaluzjami, sprzętem audio. Soho Factory to miejsce pierwszych targów domu inteligentnego w Polsce. Kiedyś odbywały się w kilku miejscach w Europie, teraz postanowili zorganizować imprezę w Warszawie. Pozdrawiam

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 08:17

bramą garażową i całą resztą, która Cię interesuje też można sterować.

#7 Guest_Elektryk

Guest_Elektryk
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 11:12

CO do sterowania drzwiami, bramą garażową to mam lekkie obiekcje ale ogrzewanie, rolety, monitoring (czujniki dympu, zalania) jeżeli kwota inwestycji jest do kilku tysięcy to na pewno można to rozważyć. Z ta kawą w ekspresie to bym nie przesadzał.

Dla tych co potrafią samemu podłubać polecam uwadze Smart 868:

https://www.youtube....h?v=9K3JD_JeEes

#8 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 487 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 17:39

Powiem szczerze, że system inteligentnego domu, to naprawdę świetne rozwiązanie dla każdego. Można mieć bowiem wszystko pod kontrolą. Tutaj http://www.smart-liv...tnego-domu.html jest oferta firmy, która zajmuje się instalacją takiego systemu. Są godni zaufania. Prawdziwi profesjonaliści.

#9 Guest_krysia82

Guest_krysia82
  • Goście

Napisano 18 maj 2016 - 14:43

To znaczne ułatwienie życia. Ale trzeba pamiętać, żeby założyć system inteligentnego budynku tylko u sprawdzonego i pewnego producenta. Ja korzystałam z usług firmy Vigaldo i jestem bardzo zadowolona z ich rozwiązań.

#10 Guest_Błażej

Guest_Błażej
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2016 - 11:26

Wg mnie inteligentne systemy to bardzo dobre rozwiązania, mogą ułatwić wiele codziennych czynności, przy okazji oszczędzamy też czas i pieniądze. Polecam bloga, gdzie jest sporo ciekawostek i przydatnych rzeczy o inteligentnych domach: inteligentny-budynek-blog.pl/

#11 Guest_kama823

Guest_kama823
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2016 - 22:11

Zdecydowanie ułatwia życie ;) mam system sterowania od firmy Vigaldo i zdecydowanie jestem z niego zadowolona!

#12 dwoset

dwoset

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 22 październik 2016 - 00:27

Inteligentny dom daje też możliwość przejęcia domu przez hackera.
smile.png

Dobre i tanie chwilówki na 60 dni bez formalności.

#13 Guest_mariol9221

Guest_mariol9221
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 14:49

Dom inteligentny do system na miarę przyszłości! Ja mam w domu system sterowania światłem oraz ogrzewaniem i uważam, że takie udogodnienia znacznie ułatwiają życie

#14 Aneta27

Aneta27

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 15:38

Też czytałem o tym, że inteligentny dom może zostać przejęty przez hakera i budziło to moje wątpliwości dlatego wybrałem Fibaro w sklepie instalaton.pl, bo to renomowana marka i nie pozwala sobie na system łatwy do złamania przez hakerów. Co wazne, bezpieczeństwo transmisji systemu FIBARO jest porównywalne z systemami przewodowymi.

#15 Guest_moring878

Guest_moring878
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2016 - 08:18

Ja się nie boję ataku hakerskiego. Mam system od firmy Vigaldo, posiada on wysokiej klasy zabezpieczenia, więc nie ma powodów do obawy smile.png

#16 Guest_bolek654

Guest_bolek654
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 13:30

Dobrze mi się kupuje przez stronę swatt.pl. Sprawnie prowadzona hurtownia internetowa nastawiona głównie na obsługę instalatorów. Mają szeroką gamę sterowników, można dobrać urządzenia pod każdą instalację – czy to kotły, kominki, czy systemy solarne. Także jest wszechstronnie, można w jednym miejscu kupić wszystko co potrzebne, bez błądzenia od jednej hurtowni do drugiej i tracenia czasu.

#17 kamiloo

kamiloo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:50

Też czytałem o tym, że inteligentny dom może zostać przejęty przez hakera i budziło to moje wątpliwości dlatego wybrałem Fibaro w sklepie instalaton.pl, bo to renomowana marka i nie pozwala sobie na system łatwy do złamania przez hakerów. Co wazne, bezpieczeństwo transmisji systemu FIBARO jest porównywalne z systemami przewodowymi.

Z tego co słyszałem, to systemy Fibaro faktycznie są nieźle zabezpieczone, a i funkcjonalność niczego sobie. Zainteresowanych tematem inteligentnych domów odsyłam tutaj

#18 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 487 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 08:58

Nie znam

#19 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 13 październik 2017 - 10:32

Ile kosztuje stworzenie inteligentnego domu? Patrzę tak po ofertach typu https://www.wroled.pl/blebox i zastanawiam się co, prócz tych kostek do poszczególnych elementów jest potrzebne i ile to finalnie może kosztować. Czy ktoś się orientuje?

#20 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 11:38

A ja postanowiłem zrobić sobie namiastkę inteligentnego domu za pomocą prostego i dość taniego urządzenia, a mianowicie chodzi mi o AK177 Sterownik 230V. Umożliwia mi on zarządzanie kilkoma systemami w domu za pomocą jednego pilota w naszym przypadku jest to oświetlenie ogrodu, salonu, nagłośnienie oraz nawodnienie ogrodu, gdy już nie chce mi się wychodzić na zewnątrz. Super sprawa i naprawdę bardzo wygodna także zdecydowanie warto sprawdzić :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych