Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka budowa nie wymaga pozwolenia

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102713 postów

Napisano 12 sierpień 2011 - 11:28

Komentarz do artykułu: Jaka budowa nie wymaga pozwolenia?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2011 - 11:28

A co w przypadku budowy ogrodzenia na terenie wpisanym do rejestru zabytków? Zgłoszenie czy pozwolenie? W Starostwie złożyłam wniosek/zgłoszenie uzupełniony o dokumentację projektową ogrodzenia oraz pisemną zgodę konserwatora i otrzymałam informację, że w takich przypadkach obowiązuje wniosek o pozwolenie na budowę i dokumentacja jak przy budowie domu ( z planem zagospodarowania terenu włącznie).

#3 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 15 październik 2011 - 13:09

No to po co pytasz? dostałaś odpowiedź ze starostwa to już wiesz jak należy to zrobić. Ludzie nie oszukujcie się, mamy takie prawo jakich wybieramy polityków. Jeszcze 4 lata temu prawo budowlane było inne. przed wcześniejszymi wyborami jedna z partii mówiła, iż chce ułatwić uzyskiwanie pozwoleń, w szczególności dla prywatnych działek na cele budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych. I co? I nic nie zostało zmienione na korzyść, a wręcz przeciwnie. w kwietniu 2010 roku doszło dużo niepotrzebnych rzeczy, które projektant musi spełnić, aby można było uzyskać pozwolenie na budowę nawet budynku jednorodzinnego, nie wspomnę już o budynkach usługowych, których cena za projekt wzrosła o około 10% ze względu na nowe wymagania, które należy spełnić. nie myślcie, że projektant sam zapłaci za nie. o nieeee. ceny wzrosły i ostateczny konsument płaci za wszystko, tak jak w przypadku podwyżki vat-u...

#4 Guest_Ajli

Guest_Ajli
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2012 - 21:02

Do domu jednorodzinnego chcemy dobudowac oddzielne wejscie, kiedys bylo ono tam, ale zostalo zburzone, fundamenty zostaly i wiadomo, ze w takim przypadku nie potrzebujemy zadnych pozwolen itp. ale slyszelismy, ze istnieje taka mozliwosc, ze fundamentow mozna okreslona liczbe metrow sobie dodac, pytanie, czy ktos cos zle podslyszal, czy to prawda. Moze wiecie??

#5 Guest_Benol

Guest_Benol
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2012 - 08:15

w przypadku zabytków zawsze trzeba mieć pozwolenie budowlane.

#6 Guest_Zbirniki na stearynę

Guest_Zbirniki na stearynę
  • Goście

Napisano 10 maj 2012 - 14:34

Witam mój sąsiad wybudował kilka dużych zbiorników na stearynę w odległości około 2-3 m od mojej działki, na pewno nie dostał mojej zgody, czy mógł budować takie obiekty bez pozwolenia.

#7 Guest_Ekspert M

Guest_Ekspert M
  • Goście

Napisano 10 maj 2012 - 16:09

a to Ci przeszkadza? przecież nie jest na Twoim terenie

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 22:36

A słyszałeś o tzw. immisjach ?

#9 Guest_-praw-niziurski

Guest_-praw-niziurski
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2012 - 22:14

Witam serdecznie.W mojej części domu znajduje się cudzy wodomierz.Umowa o dostawe wody jest zapisana na inna osobę. Czy moge sie domagać usunięcia tego wodomierza z moich pomieszczeń?Z góry dziękuję za odpowiedź

#10 Guest_Janusz z tarnowa.

Guest_Janusz z tarnowa.
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2012 - 18:53

Czy osoba posiadająca 156 arów gruntu rolnego /rolnik/ musi uzyskac pozwolenie na budowę, czy jedynie, wystarczy z gminy uzyskać Postanowienie o warunkach zabudowy.Czy taka osoba posiadajaca np. dzialke rolna o pow.49 arów klasa II, moze na tej działce wybudowac dom jednorodzinny.

#11 Guest_rexi

Guest_rexi
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 15:45

Proszę o podjęcie takiego wątku. Czy można zgodnie z zapisami prawa budowlanego(wolno stojące parterowe budynki gospodarcze, wiaty i altany, oraz przydomowe oranżerie (ogrody zimowe) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki) zgłosić do starostwa budowę kilku (np. 6) budynków gospodarczych na działce większej niż 5 arów na 2 budynki (np. 30 arów) jako niezależne konstrukcyjne obiekty (wolno stojące) położone obok siebie (dotykają się) i funkcyjnie są powiązane?W myśl tych zapisów - proszę o odniesienie się do zapisów prawa budowlanego lub warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

#12 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 09:48

Proszę mi powiedzieć, czy można remontować i podwyższać, rozbudowywać budynek gospodarczy, wybudowany zaraz po II wojnie częściowo na działce sąsiada. Obie działki mają szerokość od drogi mniej niż po 16 metrów.Czy można podwyższać budynek mieszkalny dobudowany do sąsiada i nie mający od jego strony fundamentu? Budynki wybudowano po I wojnie światowej.

#13 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 18 październik 2019 - 15:48

Mam pytanie .Co należy zrobić ,żeby był Swięty Spokój w sytuacji kiedy stara stajnia -około 50 lat została pokryta dachem.Nikt nie wiedział,że trzeba zgłosić prace w Starostwie.Stary dach zdmuchnęła wichura . Wykonawca również nas nie poinformował o konieczności zgłoszenia .Dzięki za informacje.pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych