Skocz do zawartości

Zdjęcie

Materac twardy czy miękki – który będzie dla mnie najlepszy?

76 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Markotka

Guest_Markotka
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:20

Zgadzam się, tez mam materac z Curem i potwierdzam, pokrowiec i wkład są w pełni antyalergiczne i antybakteryjne. W ogóle te materace mają świetnie zrobioną cyrkulację powietrza.

#62 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:58

Według mnie twarde materace są lepsze, u siebie mam właśnie twardy, od producenta https://materacyk.pl/i polecam wam, śpi się na nim wygodnie. Kupiłam go w sklepie stacjonarnym, doradca polecał więc się zdecydowałam. Moi rodzice też od nich mają i są zadowoleni.

#63 Guest_Lidia

Guest_Lidia
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 21:52

Zgadzam się, tez mam materac z Curem i potwierdzam, pokrowiec i wkład są w pełni antyalergiczne i antybakteryjne. W ogóle te materace mają świetnie zrobioną cyrkulację powietrza.

A konkretnie co robi tą "świetną cyrkulację powietrza"?  jak jest zrobiony ten mechanizm? Chciałabym wiedzieć, bo u mnie zawsze był problem z wilgocią w sypialni i każdy materac wytrzymał max 2 lata.

#64 Guest_Belina

Guest_Belina
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 10:08

To zależy od różnych czynników, nie tylko własnych preferencji – czy lubisz spać na twardym czy na miękkim. Osoby o wyższej wadze z założenia powinny spać na mniej elastycznym materacu, te o niższej wadze mogą wybrać standardową twardość. Chodzi o idealne dopasowanie się do kręgosłupa, a wiadomo, że ten musi być w dobrej kondycji;) Są też materace dla par, o dwóch stopniach twardości - twardsza dla osoby cięższej, dla lżejszej standard. Moi rodzice mają właśnie taki marki Sheepo, August i Aurelia, bardzo sobie chwalą. 

#65 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 04 marzec 2019 - 07:59

Aaa i teraz jest promocja, tzn jeśli kupi się duży wymiar materaca, dostaje się poduszki gratis. Z tego co widzę te poduszki to koszt rzędu 200-400 zł więc się opłaca

#66 mamarek44

mamarek44

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 22:54

Jak dla mnie to tylko materac piankowy. Na przykład jeśli szukacie na prawdę dobrej jakości materaca tego rodzaju możecie znaleźć go tutaj https://materace-vis...-materac-90x200. Sklep specjalizuje się w sprzedaży materacy z pianki 85g/m3 i można go kupić u nich już za niecałe 2.000 gdzie w innych sklepach taki materac potrafi kosztować nawet od 7 do 10.000

#67 Guest_jalie

Guest_jalie
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 19:31

No właśnie już chyba z miesiąc przeglądam fora, strony i sklepy z materacami i nadal nie wiem na co się zdecydować, chyba za dużo modeli do wyboru. Gdzieś obiła mi się już ta marka Sheepo o uszy, możesz powiedzieć, gdzie można kupić ich materace? 

#68 anjowka

anjowka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 marzec 2019 - 19:37

Ja osobiście wolę twardy, zapewnia mi on lepszy komfort snu i nie budzę się w nocy jak kiedyś na miękkim materacu.

#69 Guest_Jonasz

Guest_Jonasz
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 09:13

Twarde są niby lepsze ale uważam, że też nie powinno się przesadzać w tej kwestii. U mnie sprawdziłasię twardośc H3, czyli pianka ale całkiemfajniepołączona bo trzy różne pianki o różnych właściwościach zostały połączone w całkiem wygodny materacyk- model curem.exe 

#70 Wbeatka

Wbeatka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 kwiecień 2019 - 09:40

Warto czatować na promocje w dużych sklepach, ja na przykład kupiłam w jysku materac piankowy za 800 zł gdzie wcześniej kosztował 2400 zł. 

https://amarantowestudio.pl/

#71 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 15:40

Ja sobie chwalę materac który mam od roku czasu, z wełną, lateksowy. Przed zakupem dużo czytałem o tym jaki wybrać materac, pomógł mi szczególnie ten https://studiomatera...materac-z-welna  artykuł w którym znalazłem przydatne informacje. Polecam przeczytać,  może i dla was będzie pomocny.

#72 Guest_Belina

Guest_Belina
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 13:07

jalie, z tego co kojarzę, materace Sheepo możesz kupić tylko za pośrednictwem ich strony internetowej. Ale spokojnie, u nich masz możliwość przetestować materac przez trzydzieści dni, w tym czasie, jeśli stwierdzisz, że coś jest nie tak, odsyłasz materac za darmo. To zdecydowanie lepsza opcja, niż sprawdzenie materaca przez dziesięć minut w salonie. Takie jest moje zdanie. 

#73 Guest_Krak

Guest_Krak
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2019 - 06:47

Najlepszy twardy ale z pianką termoelastyczną, żeby zneutralizować tą twardość a jednocześnie, żeby kręgosłup był dobrze podparty. U mnie to się najlepiej sprawdza,mam materac curem.exe

#74 Guest_Werek

Guest_Werek
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 09:21

Najlepszy twardy ale z pianką termoelastyczną, żeby zneutralizować tą twardość a jednocześnie, żeby kręgosłup był dobrze podparty. U mnie to się najlepiej sprawdza,mam materac curem.exe

A jak dokładnie działa ta pianka termoelastyczna? I przy jakiej wadze będzie działała najlepiej?

#75 Guest_Krak

Guest_Krak
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 20:46

Ja ważę 87 kg, a ten materac jest średniotwardy, skala twardości o ile dobrze się dobrze orientuję to 7/10 i dla mnie jest super.Ta pianka będzie się dopasowywać do praktycznie każdej wagi ciała, no chyba ze ktoś ma extremalną nadwagę.

#76 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 22:08

Materac nie może być ani za miękki, ani za twardy. No i wiadomo, że dla każdego będzie odpowiednie co innego. Ja kupiłam materac przez sypialniaplus.pl. Był tak dobrze opisany, że niczym mnie nie zaskoczył, kiedy już go rozpakowałam po dostarczeniu. A bałam się, bo przez internet to wiadomo, jak to jest z zakupami - nie zawsze są trafione ;)

#77 Guest_Moral

Guest_Moral
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 21:56

Też kupiłam mój materac w tym samym sklepie, model REG od Curem i jestem zadowolona z zakupu. Po roku użytkowania uważam, że z perspektywy czasu lepsze są materace piankowe i z conajmniej 7stopniową skalą twardości. Kręgosłup musi mieć solidne i przede wszystkim stabilne podparcie żeby był zdrowy i żeby zmniejszyc ryzyko powstania zwyrodnienia na stare lata. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy