Skocz do zawartości

Zdjęcie

Materac twardy czy miękki – który będzie dla mnie najlepszy?

58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102448 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 15:10

Komentarz do artykułu: Materac twardy czy miękki – który będzie dla mnie najlepszy?

#2 Guest_filemona

Guest_filemona
  • Goście

Napisano 08 listopad 2012 - 15:10

ja skusiłam się na futon, czyli bawełniany materac japoński, twardy, dobry dla osób z problemami z kręgosłupem. można je dostać przez neta

#3 Guest_nadija

Guest_nadija
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 12:31

a ten futon myślisz, że sprawdzi się też dla ludzi z problemami z kręgosłupem? ile kosztuje takie cudo?

#4 Guest_masimmo

Guest_masimmo
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 14:15

ja skusiłam się na futon, czyli bawełniany materac japoński, twardy, dobry dla osób z problemami z kręgosłupem. można je dostać przez neta

No właśnie nie byłam pewna czy na kręgosłup to twarde czy miękkie, dobrze wiedzieć. :-)

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 14:52

nie można jednoznacznie powiedzieć, że twardy materac jest dobry dla kręgosłupa, wszystko zależy od wady kręgosłupa

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 23:03

a ten futon myślisz, że sprawdzi się też dla ludzi z problemami z kręgosłupem? ile kosztuje takie cudo?

polecają go właśnie dla osób cierpiacych na problemy z kregosłupem. ceny przyzwoite, zalezy jaki rozmiar potrzebujesz i co jest w środku futona, ale już mozna dostać w cenie najatńszego materaca bonellowego.

#7 Guest_pilip

Guest_pilip
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 12:58

A kupowaliście futony może w tym sklepie internetowym? nie ma problemu z obsługą? Po jakim czasie otrzymaliście materac? Widziałem, że cena materacu zawiera koszt transportu, co jest dość korzystne jak dla mnie.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 13:29

powtarzam, wady kręgosłupa są różne, materac musi być dostosowany do konkretnego schorzenia.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 13:53

Tylko miękki :)

#10 Guest_pamn

Guest_pamn
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 11:59

Tylko miękki :)

Pan raczy żartować. Na wady kręgosłupa - w życiu!

#11 Guest_wolka

Guest_wolka
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 18:45

skoro już tu tak dyskutujecie na temat materacy, to możecie mi powiedzieć, jaki z materacy będzie najlepszy dla 5-letniego dziecka? z góry dziękuję za odpowiedzi

#12 Guest_briteczka

Guest_briteczka
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 12:05

Niekoniecznie twardy materac będzie zdrowszy od miękkiego ;) Wszystko przecież zależy od danej osoby, jej wagi, wzrostu, preferencji..

#13 Guest_Syl25

Guest_Syl25
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 19:07

Ja chcę kupić miękki i żeby był dobry dla alergika.

#14 Guest_kamalka

Guest_kamalka
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2013 - 22:28

Jeśli chcesz kupić dobry materac dla alergika to polecam zainteresować się słowacką firmą Materasso - nie widziałam tych materaców w stacjonarnych sklepach ale można je zamówić na stronie Amadu. Sama właśnie tam zamawiałam. Namówiła mnie koleżanka która mieszka za granicą i posiada taki materac już od wielu lat. Naprawdę dobra jakość w niskiej cenie - o wiele niższej niż na przykład słynnych duńskich materaców.Mój materac jest termoelastyczny, świetnie dopasowuje się do kształtu ciała i posiada wygodny, zdejmowany pokrowiec który ze względu na swoją alergię piorę w pralce co kilka dni.

#15 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 21:03

przed zakupem warto przeczytać artykuł http://www.jakkupowa.../artykul/196/ja ... lozka.html i zdecydować co nam najbardziej będzie odpowiadało, mnie bardzo zainteresował materac FUTON, znalazłam sporo informacji o nim i sklep w którym można taki materac kupić, od kilku miesięcy śpię na super futonie, nie zamieniłabym na inny, bardzo wygodny, naturalny, śpię spokojnie a rano wstaję wypoczęta. ja polecam choć wybór materaca to indywidualna sprawa :) sklep w którym kupiłam to slodkichsnow.com

#16 Guest_www.materace-wadowice.pl

Guest_www.materace-wadowice.pl
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 14:04

Przede wszystkim nigdy nie należy kupować materaca przez internet. Materac to nie łóżko - które ma się nam tylko podobać. Od materaca zależy nasze zdrowie, także świadomy zakup musi być przemyślany i najlepiej poparty fizycznym przetestowaniem produktu. Jaki materac jest dobry dla kręgosłupa? ten na którym będzie ci wygodnie i będzie dobrze dopasowywał się do kształtu ciała - i tu już widać że nie da się spełnić tych dwóch zasad kupując przez internet. Dla osób śpiących na boku (czyli w najbardziej naturalnej pozycji do spania, najbardziej regenerującej) polecane są materace bardziej miękkie (inaczej mówiąc bardziej elastyczne). Ciało człowieka leżącego na boku ma dwa bardzo wypukłe elementy: barki i biodra, pomiędzy tymi segmentami ciała jest odcinek lędźwiowy kręgosłupa który przy zastosowaniu za twardego materaca będzie wysiał bez podparcia, i gwarantuje że rano będzie bolało. Oczywiście trzeba zachować zdrowy umiar i materac dobrze dobrać. Zasada ta nie tyczy się materacy sprężynowych, miękki materac sprężynowy nie będzie spełniał zadań ortopedycznych. Takie zadania najlepiej w tej chwili spełniają materace z pianki termoelastycznej, których wielką zaletą, poza idealnym dopasowaniem się do kształtu ciała i podpieraniem kręgosłupa, jest minimalizowanie nacisku zwrotnego na śpiącego. Sprężyna z klasycznym materacu po naciśnięciu chce się cały czas wyprostować, oddając energię z powrotem na śpiącego. Pianka termoelastyczna (inaczej pianka leniwa) idealnie tłumi nacisk, poprawia przez to komfort snu, zapobiega potrzebie przewracania się z boku na bok, nie utrudnia krążenia krwi przez co nie mamy problemów z drętwiejącymi kończynami czy efektem zimnych nóg.

#17 Guest_Kamelia

Guest_Kamelia
  • Goście

Napisano 10 maj 2014 - 13:46

Podzielam opinie, że kupowanie w necie jest ok. Zawsze można zwrócić, a przynajmniej cena jest dużo, dużo niższa. Jak zdecydujecie się na tego producenta: http://materace-visco.pl/ to zapewniam, że nie będziecie chcieli zwracać biggrin.png Boże, nawet chrapiący mąż mi nie przeszkadza w nocy biggrin.png

#18 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 18 maj 2014 - 11:34

Witam

nie można jednoznacznie stwierdzić, który będzie lepszy bo są rózne wady kręgosłupa. Ja bym wybrała materac termoelastyczny tylko dobrej jakosci. Warto czasami wydać trochę wiecej. Ja mogę ci podać adres tego sklepu http://lozka-materac...elastyczne.html mają duzy wybór więc na pewno coś wybierzesz a poza tym ceny są przystępne w porównaniu z innymi sklepami. No i nie oszukują klientów tylko o nich dbająsmile.png zabacz:)

#19 Guest_Haugul

Guest_Haugul
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 22:00

Koleżanka wyżej ma rację, że warto czasem wydać więcej, ale uważam, że nie warto przesadzić z ceną. A niektóre sklepy zdecydowanie zawyżają cenę. Jeśli miałbym kupować materac jeszcze raz, to tylko od viscotherapy: http://materace-visco.pl/

#20 Guest_lampari

Guest_lampari
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2014 - 07:54

nie można jednoznacznie powiedzieć, że twardy materac jest dobry dla kręgosłupa, wszystko zależy od wady kręgosłupa

A ja myśle,ze z wada kręgosłupa to lepiej udac się najpierw do chiropraktyka i zapisać na dobrą terapię niż kupować materac… Jasne, ze dobór odpowiedniego tez jest wazny, ale przekonałem siena własnej skorze, ze lepszym pomysłem jest wizyta u specjalisty niż kupowanie jakichś specyfików, poduszek elektrycznych czy walsnie materacy. Mi np. na dolegliwości bólowe pleców pomogła dopiero terapia manualna w http://www.dominiak.net.pl/. A probowalem naprawdę wielu rzeczy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych