Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłoga w sypialni: dywan czy wykładzina?

48 odpowiedzi w tym temacie

#41 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 599 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 07:05

Osobiscie nie jestem do wykładziny przekonany. Nie wiem czy ktoś jeszcze stosuje wykładziny w domach. Rozwiązanie takie sprawdza się na pewno w:

biurach

pomieszczeniach publicznych

ewentualnie w hotelach

Ale w domach najlepiej jest położyć na podłodze tradycyjne panele , ewentualnie deskę:

https://www.ddd.com....wniane_2_1.html

Jeśli chcecie odczuwać miły materiał pod stopami to przecież możecie położyc sobie przy łóżku dywanik. 

#42 MatekW

MatekW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 10:01

Mnie w sumie chyba bliżej do dywanu, np. takiego sklep24.dywanywitek.pl/11182,dywan-shaggy-gloria-antracyt.html Mimo wszystko przytulniej pod stopami :)

#43 Rumzi

Rumzi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 10:13

Dywan:

można łatwo wymienić

nie jest drogi

nie wymaga remontu

poza tym o wiele łatwiej się czyści bo nie zajmuje w pomieszczeniu takiej powierzchni jak wykładzina

Ja bym się tutaj długo nie zastanawiał i brał jednak dywan 

Usługi Remontowo-Budowlane Start
ul. Konrada Wallenroda 2c/5
20-607 Lublin
NIP: 9462168253
Regon: 060343621
tel.: 693 466 295
e-mail: info@lublinrolety.pl

#44 agus123

agus123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 22:30

Wykładzina to zdecydowanie dużo lepsze rozwiązanie niż parkiet, ale dzięki temu sypialnia jest po prostu bardziej przytulna i ciepła, zresztą jak każde pomieszczenie. W Jaan.waw.pl znajdziecie dobre jakościowo wykładziny, mają duży wybór, potrafią doradzić.

#45 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 11:24

Do sypialni sobie dobraliśmy fajny gruby ciepły dywan shaggy jakiś czas temu. Dużo wskazówek i porad co do aranżacji sypialni jest na 7kd.pl/smartblog/132_nasza-idealna-sypialnia-z-dywanem.html. Fajnie piszą o dywanach jeśli chodzi o kolorystykę i jej dopasowanie do całego wystroju.

#46 aleksandra15

aleksandra15

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 13:09

Ja mam dywan ponieważ wybrałam do sypialni płytki cerrol https://www.twojelaz...pl/cer-rol.html :)

#47 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 838 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 13:13

Ani jedno, ani drugie, ale to zależy co kto woli tak naprawdę.

#48 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 478 postów

Napisano 08 luty 2019 - 12:59

Zdecydowaliśmy się na wykładzinę. Początkowo trochę bałam sie o kwestie czyszczenia, ale o dziwo wykładzina jest w tym względzie bardzo wygodna tak więc z czyszczeniem większych problemów nie ma. Cenowo wyszło nas na pewno o wiele taniej ponieważ odpadało położenie paneli (które są droższe od wykładziny) oraz jednocześnie nie musieliśmy kupować dywanu. Wykładzina to takie 2 w 1. Podoba mi się to, że praktycznie nie słychać kroków. Wykładzina dywanowa jest o wiele lepiej wygłuszona niż panele. 

Wykładzinę zamawialiśmy w firmie Wapol:

https://www.wykladzi...stapaja-gwiazdy- wolałam wykładzinę o krótkim włosiu niż wykładzinę o długim. 

#49 Dom Bez Alergii

Dom Bez Alergii

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 22:54

Wybór dywan vs wykładzina może mieć znaczenie nie tylko estetyczne lub użytkowe ale również zdrowotne. Jeżeli wśród domowników mamy osoby uczulone na kurz lub roztocza, grube wełniane dywany trudne w czyszczeniu i gromadzące w głębi runa duże ilości kurzu mogą powodować nasilenie objawów alergii. Takie osoby powinny wybierać wykładziny lub względnie cienkie dywany wykonane z włókien syntetycznych. Więcej na ten temat w artykule na stronie Domu Bez Alergii:

https://www.dom-bez-...y-dla-alergikow

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych