Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zrób to sam: jak wykonać meble z palet?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102443 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:43

Komentarz do artykułu: Zrób to sam: jak wykonać meble z palet?

#2 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:43

To moje subiektywne zdanie ale nigdy bym nie chciał mieć takich mebli. Lepiej zainwestować w coś innowacyjnego i wytrzymałego np. meble technorattanowe. Na www.rattanart.pl możecie zamawiać je w różnych wymiarach i wersjach więc dostaniecie dokładnie to co chcecie. Może tanio nie jest ale płacicie za porządny polski produkt a nie jakiś chiński bubel lub mebel z starych palet na których noszono kiedyś gruszki.

#3 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2013 - 09:42

do Adriana, posiadam taki własnoręcznie zrobiony stolik z palety paletę miałem i kółka również więc nic mnie to nie kosztowało wyszlifowałem paletę żeby była idealnie gładka i czysta i wygląda ślicznie gdyż jest z drewna i widać na niej słoje, technoratan to kolejna element wystroju wnętrza wykonany z materiałów sztucznych,(lubię naturalne materiały) po któreś tam przy produkcji mebla z technoratanu zatruwa się środowisko, no i wytrzymałość, stolik specjalnie sprawdziłem na wytrzymałość skacząc na nim wiele razy i nadal się trzyma gdyż przecież palety wytrzymują wielkie obciążenia, a wytrzymałość na warunki atmosferyczne to jak się taki stolik lub inny mebel wykonany z palety przeleci bejcą to i wytrzyma kilka lat, po czym znowuż będzie trzeba go zakonserwować, a jak się zniszczy to się go spali i zrobi nowy, a satysfakcja ze zrobiło się coś samemu murowana (sorki za brak przecinków i ze wszystko jest jako jedno zdanie)

#4 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 02 maj 2017 - 07:43

A co sądzicie o takich łożkach? 

#5 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 544 postów

Napisano 02 maj 2017 - 10:44

Oj nie wiem czy jest to taka dobra opcja.... Widziałem takie meble ale nie wiem czy jet to takie wygodne. Po drugie nie jest to już modne. Był przez jakiś czas szał na takie palety jednak aktualnie nie ma na nie już takiego szału...
Sam zdecydowałem się na zamówienie sobie po prostu wygodnej rozkładanej sofy. kupowałem w Black Red White:

Jakościowo ogólnie super. 

#6 minkina

minkina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 maj 2017 - 08:18

Dobra opcja, o ile wcześniej odpowiednio się człowiek nad tym zastanowi. Moim zdaniem fajnie samodzielnie coś takiego wykonać, bo tanio wychodzi + w łatwy sposób można dowolnie zmodernizować wygląd, rozmiar, itp. Ewentualnie można na tego typu http://www.meblepandarek.pl/ paletowe meble się zdecydować - jeśli faktycznie wykonawca się w nich specjalizuje. Chociaż wtedy nie ma już tyle zabawy z "dłubaniem", ale zawsze to jakaś alternatywa dla leniuchów  happy.png

#7 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:04

Duży plus to małe koszty wykonania tych mebli :)

#8 Guest_wiktorr

Guest_wiktorr
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 21:56

Z palet to prosto, ale warto iść dalej i pokombinować z trudniejszymi rzeczami, ja ostatnio zrobiłem stół do salonu, wykorzystałem przy tym produkty od Poettker (mają m.in. najlepsze prowadnice na rynku) i jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zrobić to co zaplanowałem, satysfakcja jest spora.

#9 forks

forks

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 10:06

Kolega ma takie meble i całkiem fajnie się to prezentuje.

#10 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 13:31

Tanio i szybko można wykombinować meble z palet drewnianych. My tak zrobiliśmy i super to wyszło. Palety mamy od Pohoran, to duży producent, ale mają też palety używane i my takie wybraliśmy. Mamy fajne meble niskim  kosztem.

#11 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 11:52

Raczej nie dla mnie. Nie mam takich zdolności żeby stworzyć coś co będzie estetyczne i funkcjonalne. Lepszą opcją są gotowe meble. Zresztą w sieci np. tutaj https://www.promarkmeble24.pl/ można je kupić w dobrej cenie. Więc koszt tych paletowych i tych zwykłych będzie porównywalny.

#12 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 403 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 23:23

Meble z palet wyglądają naprawdę ładnie, ale nie wiem, czy chciałbym mieć je w swoim mieszkaniu. Remontuję właśnie salon i chyba zdecyduję się na gotowe, ciemne meble do salonu. Nie widzę potrzeby, aby bawić się w zakup palet i ich samodzielne wykonanie. Zajęłoby mi to masę czasu!

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2018 - 14:13

czy ktoś zna firmę serwisbox.com.pl? potrzebuje zakupić palety tekturowe jak najszybciej

#14 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2064 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 14:26

Patrzcie tutaj - https://tapetuj.pl/b...-meble-z-palet/

Pewnie, że kluczowe są umiejętności, ale też narzędzia czy odpowiednie materiały.

Jeśli całość odpowiednio dopasujcie, to wizualnie uzyskacie coś genialnego. 

Ale oczywiście każdy z was musi to po prostu dobierać z głową.

I tyle. Można z tego zrobić atrakcyjne wyposażenie pomieszczenia. 

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy