Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kosztuje pompa ciepła?

51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102107 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 22:49

Komentarz do artykułu: Ile kosztuje pompa ciepła?

#2 Guest_Nie musi być droga

Guest_Nie musi być droga
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2013 - 22:49

Jak słyszę, jakie to pompy ciepła sa drogie, to naprawdę nie wierzę. W pompie ciepła nie chodzi o to, jakiej jest firmy (a głównie za markę się płaci), tylko żeby była solidnie zrobiona i optymalnie dobrana do zapotrzebowania energetycznego budynku. Ja kupiłem swoja pompę ciepła od firmy NTS Energy z Wrocławia. Świetna firma - potrafili dobrze dradzić, pompa nie była droga, zainstalowali mi ją także. Wcale nie było tak drogo, jak napisano w tym artykule. Możecie sami zaponzac sie z ich ofertą - rzetelna firma :)

#3 Guest_vasil

Guest_vasil
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 16:18

Ja akurat słyszałem o innej firmie z Wrocławia, która również fachowo instaluje pompy ciepła. Chodzi o firmę Apclima, która montowała taki system u mojego dobrego przyjaciela. Akurat on wybrał system solanka/woda, chyba najpopularniejszy. Sama pompa kosztowała go jakoś 15tys. i do tego montaż koło 10tys. Sam montaż jest tutaj bardzo ważny i lepiej wybrać tutaj solidną firmę, która również sprzedaje takie produkty.

#4 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2013 - 11:39

Poza tym nie ma co patrzeć jedynie na koszty takiej instalacji. Warto również zwrócić uwagę na referencje, jakimi dysponuje dana firma. Szczególnie jak na swojej stronie internetowej wykazuje, gdzie wykonała już inwestycje, to jest to duży plus dla takiej firmy.

#5 Guest_Zbyszko Z.

Guest_Zbyszko Z.
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 13:54

Poza tym nie ma co patrzeć jedynie na koszty takiej instalacji. Warto również zwrócić uwagę na referencje, jakimi dysponuje dana firma. Szczególnie jak na swojej stronie internetowej wykazuje, gdzie wykonała już inwestycje, to jest to duży plus dla takiej firmy.

Zgadzam się w stu procentach! :D Jak kupujecie pompy to powinno się zwrócić uwagę na to jakie inwestycje robiła firma i czy ma doświadczenie na rynku. Wychodzę z założenia, że jakby były kiepskie to nie utrzymałyby się latami na rynku. Swoją pompę kupiłem w Emer Serwis czyli właśnie w takiej firmie z doświadczeniem. Niestety wiele osób nie patrzy na renomę firmy, ale tylko na ceny. A czasem patrząc na ceny można nieźle się przeliczyć.

#6 Guest_Robciu

Guest_Robciu
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2013 - 10:40

Według mnie marka również ma znaczenie… skoro firma jest znanym i cenionym producentem to oznacza, że i produkty będą solidne i dobre jakościowo. Dlatego wybierając pompy lepiej sugerować się jakimś znanym i sprawdzonym producentem np. AristonThermo… ja wolę nie ufać jakimś małym i nieznanym firmą… potem nawet o gwarancje się nie doprosi.

#7 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 17:33

Według mnie marka również ma znaczenie… skoro firma jest znanym i cenionym producentem to oznacza, że i produkty będą solidne i dobre jakościowo. Dlatego wybierając pompy lepiej sugerować się jakimś znanym i sprawdzonym producentem np. AristonThermo… ja wolę nie ufać jakimś małym i nieznanym firmą… potem nawet o gwarancje się nie doprosi.

To prawda, marka również ma znaczenie - a głównie jakość. Lepiej zainwestować i mieć problem z głowy, niż później się martwić, że coś nie działa nam w zimę :). Moja pompa ciepła jest szwedzka - firmy NIBE F1245 8kV kolektor pionowy, którą zamontowała nam firma Skandia Group Polska / Eko Pompa Ciepła. Bardzo dobra jakość i niskie koszty.Polecam :)

#8 Guest_meme

Guest_meme
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:27

no teraz po zmianie ustawy w krk to na pewno wzrosnie sprzedaz :) ja juz szukałem i widziałam np takie modele http://www.buildmall...Pompy-ciepla/87 i to w dosc niskich cenach

#9 Guest_Tanio i dobrze.

Guest_Tanio i dobrze.
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2013 - 11:50

Ważne i istotne:- jakiej firmy pompa ciepła by nie była to najważniejszy jest montaż i firma instalacyjna w końcu to ona bierze odpowiedzialność.Tak naprawdę to w pompie ciepła nie ma co się popsuć.- podzespoły w pompie ciepła : sprężarka i wymienniki( serce urządzenia)Sprężarki producentów copeland, hitachi,,,wymienniki sweep i gea gwarancja długiej żywotności nawet do 20 latWidziałem "położone" inwestycje nawet na pc wiodących producentów..Brać do montażu PC firmy z doświadczeniem.Ja jestem za nie przepłacaniem za markę pompy ciepła.Każdy instalator powie Wam że firma Ni..,czy Wis... są OK a inne "be" bo mają na każdej pompce parę do parunastu tysiaków.

#10 Guest_Viessmann

Guest_Viessmann
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2013 - 13:18

Dobra marka? Mam piec gazowy Viessmanna skończyła się gwarancja i już 2 naprawy, zespól wodny, pompa obiegowa i coś tam jeszcze 800 i 1500 zł.Gość z serwisu mówi że te kotły takie są :-( .Kolega ma pompę ciepła nie znanej marki zapłacił za nią 15 tyś.i 4 lata bez obsługowo.I co wy na to :-)

#11 Guest_daroo

Guest_daroo
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 01:21

Koszt pompy ciepła szybko się zwraca, ponieważ jest to bardzo energooszędna instalacja. Ostatnio natknąłem się na ciekawy artykuł MG Projekt na ten temat http://www.mgprojekt.../#axzz2sUCoyWuN Są tu opisane sposoby montaży pompy oraz wskazane najlepsze rozwiązania.

#12 Guest_mari50

Guest_mari50
  • Goście

Napisano 09 luty 2014 - 01:57

To prawda, marka również ma znaczenie - a głównie jakość. Lepiej zainwestować i mieć problem z głowy, niż później się martwić, że coś nie działa nam w zimę :). Moja pompa ciepła jest szwedzka - firmy NIBE F1245 8kV kolektor pionowy, którą zamontowała nam firma Skandia Group Polska / Eko Pompa Ciepła. Bardzo dobra jakość i niskie koszty.Polecam :)
Witam. Czy mógłby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej firmy ,jak wyglądał montaż , czy wszystko zostało starannie wykonane. Bardzo poważnie zastanawiam sie nad wyborem tego wykonawcy. Proszę jeszcze napisać jak to nie tajemnica jaki wyszedł cały koszt instalacji.A jesli by nie było problemu chętnie zobaczyłbym jakieś fotki. Oto mój adres mari50@wp.pl Pozdrawiam

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 21:21

Zerknij jeszcze tutaj http://www.kreocen.p...ty.html?page=18

#14 Guest_filipp

Guest_filipp
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2014 - 14:07

Cieszę sie, że nie tylko ja mam mieszane uczucia co do tego artykułu. To prawda, pompy ciepła zwracają się szybko. No i dlatego nie ma co oszczędzać na samej instalacji. Ja mam od pół roku pompę od muovitechu i zdecydowanie widzę różnicę w stosunku do pieca na pelet, który miałem wcześniej (zresztą to bez porównania...). 

#15 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 14 maj 2014 - 08:46

W wyborze odpowiedniej pompy ciepła jest w stanie nam pomóc każdy ich dystrybutor. Nie jest ono jeszcze u nas tak popularne jak w innych krajach Europy zachodniej ze względu na wysokie koszta początkowe. Zwraca się ona zwykle po kilku latach. Ostateczny koszt zależny jest od powierzchni domu i to co musi ona ogrzać - czy tylko powietrze, czy też np wodę do mycia. Fakt jest taki, że te kilkanaście/kilkadziesiąt tyś zł trzeba wydać. Koszta mogą wam wyliczyć np tutaj http://ekocieplo.inf...ii/pompy-ciepla

#16 Guest_Paniwdomu

Guest_Paniwdomu
  • Goście

Napisano 23 maj 2014 - 11:36

Dlugo zastanawialismy się z mężem, czy zainwestowac w pompę ciepla. To spory wydatek wiec przemyslelismy sparwe kilka razy. Wczoraj bylismy dowiedziec sie wszystkich szczegolów ktora nam bedzie montac pompe http://www.ziso.net....rona.php?id=140 i zobaczymy co oni nam powiedzą. Moze na dniach bedziemy ja miec.

#17 Guest_Szperacz

Guest_Szperacz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2014 - 01:15

Witam przedmówców, pompy ciepła tanieją bo tak musi być. Proponują programy dopłat, a tu lipa ten prosument to tylko raty w banku a później zwrot 20%.Miały być dopłaty jak w UE . Żeby nie czekać na dopłaty niektóre firmy same robią ciekawe projekty obniżki cen w pakietach i tak pompę 6kw z odwiertem i montażem można wytargać za 27 tysiaków no proszę i tak też można : http://geotermalne.com.pl

#18 Guest_Jestem za pompą ciepła

Guest_Jestem za pompą ciepła
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2014 - 06:19

Witam przedmówców, pompy ciepła tanieją bo tak musi być. Proponują programy dopłat, a tu lipa ten prosument to tylko raty w banku a później zwrot 20%.Miały być dopłaty jak w UE . Żeby nie czekać na dopłaty niektóre firmy same robią ciekawe projekty obniżki cen w pakietach i tak pompę 6kw z odwiertem i montażem można wytargać za 27 tysiaków no proszę i tak też można : http://geotermalne.com.pl

Witam Państwa, cytując "Szperacza" popieram rozwiązanie sytuacji rynkowej w taki sposób jak to zrobiła firma nts energy czyli konsorcjum OZE. Cena niższa na pompę ciepła, a i klient ma wygodę bo ma kompleksową usługę montażu i nie musi brać różnych firm, a wtedy wiemy co się dzieje......

#19 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2014 - 11:09

Pamiętajmy, że instalacja pompy ciepła nie musi wiązać się z kosztownymi odwiertami. Dolnym źródłem ciepła z powodzeniem również w naszym klimacie może być powietrze. Tak samo nie musimy zdawać się na zasilaną energia elektryczną i awaryjną sprężarkę. Warto pomyśleć o pompie ciepła zasilanej gazem - eksploatacja jeszcze tańsza od pomp sprężarkowych, zewnętrzny montaż, bezobsługowa praca. Polecam www.gazuno.pl

#20 Guest_mierek

Guest_mierek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 02:22

I warto zainwestowac tez w dobre przewodu hydrauliczne albo weze bo mi sie po 2 latach od kupna zepsuly i musialem sporo wydac na naprawe. Tu są http://www.polwent.c...dex.php?menu=23 dobre rzeczzy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych