Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy wiesz co zrobić gdy pęknie termometr z rtęcią?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102137 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 14:48

Komentarz do artykułu: Czy wiesz co zrobić gdy pęknie termometr z rtęcią?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2011 - 14:48

dzieki wielkie:!

#3 Guest_animus

Guest_animus
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 09:21

Właśnie przed chwilą rozbiłam termometr, dzięki :D

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 09:40

Na pewno nie należy tego zbierać ręką. Swoją drogą, kto jeszcze używa termometrów rtęciowych?

#5 Guest_gynek63

Guest_gynek63
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 02:35

Mój termometr ma już 40 lat. I ciagle w dorej formie jest dobrze wskazuje tempperature otoczenia. A dzisiejsze to, o d*pę rozbić. Nawet nie warto kupować. Jestem tego zdania.

#6 Guest_Nałkowska

Guest_Nałkowska
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:56

Termometry rtęciowe dają wiarygodny odczyt, natomiast to elektroniczne przekłamują.

#7 Guest_DORIAN

Guest_DORIAN
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 20:14

Ja osobiście mam ok 125ml rtęci w próbówce i rozlało mi się raz ale poniewarz jestem chemikiem to wiem że to niegrożne najlepiej pozbierać to pipetą albo zasypać siarką to neutralizuje rtęć .NA ESZELKI WYPADEK W PRACOWNI MAM MASKĘ GAZOWĄ

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2013 - 09:03

wątpię, żeby ktoś w domu miał siarkę ;)

#9 Guest_Wika

Guest_Wika
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2013 - 10:05

U mojej cioci był chory kuzyn miał termometr. jego siostra czyli moja kuzynka zaczęła się nim bawić badać sb. gorączkę położyła na stole a moja ciocia łokciem zwaliła na ziemię ;33 haah. Kuzyn pozbierał szkło wyrzucił do kosza ale rtęć się nie znalazła.. Ciocia zaczęła czołgać się po ziemi i rękami macać gdzie to jest.. Wiem dziwna jest.. Kuzyn mając 39 chyba stopni gorączki wymyślił żeby sprzątnąć to odkurzaczem nie wiem czy się udało ale wszędzie piszę żeby nie robić tego odkurzaczem także nie wiem.. Ale wszyscy takie poważne miny u mnie i wgl. A ja się śmiałam jak głupia.. A moja ciocia: To jest śmiertelne.. nie śmiej się a ja wiem wiem nie z tego się śmieje...! Wiem ja też jestem głupia ale trudno..:) Zdaje mi się że raczej udało się to sprzątnąć ciocia wywietrzyła doom ;]]

#10 Guest_gośc

Guest_gośc
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 13:05

przydała sie ta informacja bo nie wiem co robic

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 21:51

A co gdy dziecko przylozylo termometr do kominka i on wybuchl?

#12 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 02 luty 2014 - 13:14

Dzięki przydatna informacja. :)

#13 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 10:58

Do zadań Straży Pożarnej należy jedynie co pozbierać tą rozsypaną rtęć siarką - tak jak i każdy z was może to sam zrobić zwykłymi zapałkami...

#14 Guest_zuza

Guest_zuza
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 06:50

Dziecko rozbilo dziś termometr.w pokoju dziennym ... było kilka małych kuleczek srebrnych bez zastanowienia wzięłam miotle i zamiotlam to poprostu wszystko co widziałam i wyrzuciłam do worka foliowego i związałam. Czy możemy przebywac w tym pokoju?

#15 Guest_alina

Guest_alina
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2017 - 20:54

rozbił się nam termometr rtęciowy,panika,sama w domu z corym dzieckiem,adzwoniliśmy po straż pożarną,przyjecaly 2 zastępy,sprzątneli i zasypali siarką,wywietrzyli i uspokoili....DZIĘKUJEMY!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych