Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak tanio i ekonomicznie ogrzewać dom i mieszkanie – najnowsze dane GUS

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103050 postów

Napisano 27 październik 2012 - 14:57

Komentarz do artykułu: Jak tanio i ekonomicznie ogrzewać dom i mieszkanie – najnowsze dane GUS

#2 Guest_koks

Guest_koks
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 14:57

Ceny paliw w latach 1999-2012Jaka wiarygodność tej tabeli skoro nie wiadomo co w kolumnie. 6 kolumn na lata 1999-2012 czyli co dwa lata?

#3 Guest_Indir

Guest_Indir
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 00:49

No wygląda na to, że co dwa lata. Te wzrosty cen są wręcz przerażające... Jedyne co mnie cieszy, że pellet, którym palę, od kilku lat w miarę stabilnie i jakoś wielkiego wzrostu kosztów nie odczułem. Dobrze, że dałem się namówić na ten pellet. Nie zazdroszczę osobom grzejącym na przykład prądem :/

#4 Guest_AndrzejWysocki

Guest_AndrzejWysocki
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 18:38

Racja, pellet to bardzo ekologiczne, wydajne i jak na swoje parametry tanie paliwo. Pellety Stelmet wyróżniają się właśnie jakością gdyż STELMET produkuje pellet z własnych trocin,dlatego też produkt charakteryzuje stała jakość na wysokim poziomie. Jasny kolor granulatu jest wynikiem użycia doprodukcji surowca pochodzącego wyłącznie z drzew iglastych (sosna, świerk), a uzyskane certyfikaty jakości DIN 51731nr. 5H128 oraz DIN Plus nr. 7A091 są gwarancją najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Pellet jest wytwarzany nanowoczesnej linii produkcyjnej - suszarnia bębnowa została zastąpiona suszarnią taśmową, w której temperatura suszenia wynosi tylko 100C, co pozwala uniknąć nadpalenia materiału i wypalenia lepiszcza.Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg, (wartosc opalowabyla wyzsza niz 18,00 MJ/kg). Są również bardzo ekologiczne. Z 1 tony naszego produktu powstaje 40kg popiołu a w dodatku można go użyć jako nawóz. Pellet jest również bardzo ekologiczny. Z naszego pelletu LAVA powstaje tylko CO2 co roślina pochłania w czasie wzrostu.W razie dalszych pytań jestem do dyspozycji.__________________________PozdrawiamAndrzej WysockieRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#5 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 11 listopad 2012 - 16:20

my akurat mamy piec na pellet w naszym domku i jesteśmy zadowoleni jest komfort ,czysto, ekologicznie.

#6 Guest_edek

Guest_edek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2012 - 11:44

jak popatrzyłem na ceny pelletu które praktycznie stoją w miejscu a przy promocjach idą w dół, a cenami węgla które zauważcie przed sezonem idą około 10 % w górę tak jest bynajmniej w mojej miejscowości to tylko pellet.

#7 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2012 - 20:49

Moja babcia co roku kupuje węgiel i co roku jest droższy. Nawet podczas tego samego okresu grzewczego jak dokupuje to cena jest inna (czytaj większa)

#8 Guest_kominiarz

Guest_kominiarz
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2012 - 01:21

Majka jaki piec? Bo sam sie przymierzam do pelletu

#9 Guest_kassia

Guest_kassia
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 21:31

ja tam jestem wierna pelletom, jak dla mnie są najlepsze... ekogroszek i węgiel brudzą, więc to się mija z celem, a pellety są i ekonomiczne, i nie brudzą. polecam pellety LAVA, jakoś tak się do nich przyzwyczaiłam i nie mam powodów do narzekań.

#10 Guest_micho

Guest_micho
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 21:26

a jaka cena za tonę kassiu?

#11 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2013 - 23:08

Polecam tą stronę http://www.polishpellet.com/Tutaj uzyskasz dużo odpowiedzi

#12 Guest_entershikari

Guest_entershikari
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2013 - 23:29

Dzięki za stronę! Zaczynam mój risercz, bo nie powiem, pellety bardzo mnie zaciekawiły!

#13 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 21:32

jak dla mnie to najlepszy jest pellet, ja używam pelletu lava i sobie go chwalę, rachunki za ogrzewanie wychodzą o wiele taniej niż z ogrzewaniem elektrycznym.

#14 Guest_kolo

Guest_kolo
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 01:03

marku, a próbowałeś też Olimpu? Duża różnica w jakości? Bo jednak Lava jest trochę tańsza.

#15 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 16:04

U mnie najlepiej ze wszystkich metod o jakich się dowiadywłem najlepiej i najbardziej efektywnie sprawdza się opcja ogrzewania na panele fotowoltaiczne z ozeshop. Firma dopasowuje układ paneli do rozkładu domu, i wybiera najbardziej optymalną instalacje. W domu mamy bardzo ciepło a nie płacimy złotem za okres grzewczy.

#16 kitki

kitki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 15 sierpień 2017 - 09:53

Ja przede wszystkim planuję zainwestować w docieplenie domu, aby był bardziej eregooszczędny. Dobra izolacja to oszczędność na lata. Zastanawiam się nad materiałami znalezionymi na stronie internetowej. Mają tam bardzo dobrej jakości styropian grafitowy. Korzystaliście z tych produktów? Możecie doradzić?

#17 Justyna21

Justyna21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 11 maj 2019 - 11:53

Przede wszystkim warto zacząć od podstaw i odpowiednio ocieplić dom. Ja polecam Ocieplenie Pianą Pur jest bardzo energooszczędna, widzę po swoim portfelu ;)

#18 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2020 - 14:25

Najlepiej jest docieplić dom, wtedy ciepło nie ucieka na zewnątrz i zużywa się mniej opału. Profesjonalne i dokładne docieplenie domu można zlecić firmie Ekocel – docieplenia. Polecam serdecznie, ocieplili mój dom i zauważam dużą oszczędność na ogrzewaniu w sezonie.

#19 dorotaszka

dorotaszka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 wrzesień 2020 - 15:14

Ja postawiłam na ogrzewanie podłogowe, a w tym celu zmieniłam parkiet na podłogę warstwową, którą spokojnie można wykorzystywać przy tego rodzaju realizacji. Pomiarami i realizacją zajęłą się firma z Myślenic https://www.jonczykparkiety.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy