Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Dom energooszczędny: jak oszczędzić na ogrzewaniu?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103250 postów

Napisano 24 maj 2011 - 23:40

Komentarz do artykułu: Dom energooszczędny: jak oszczędzić na ogrzewaniu?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 23:40

Dom przede wszystkim musi by dobrze zaprojektowany- liczy się projekt! Ja tam ma solary - i tak się oszczędzam, choć 20 tysi poszło.

#3 Guest_Romek

Guest_Romek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2011 - 17:57

Ja zainwestowałem w kolektory słoneczne firmy makroterm. Udało mi się zdobyć dotacje na instalację, więc wyszło mnie to taniej.Jeszcze spłacam kredyt, ale za kilka lat zacznę na tym oszczędzać :)

#4 Guest_urak

Guest_urak
  • Goście

Napisano 16 maj 2012 - 12:11

Zajrzyj do sklepu e-inclusive. Zapewniam, że wybierając nowy piec zaoszczędzicie nawet 50% w skali roku. Różnice są bardzo, ale to bardzo duże - piece należy wymieniać. Oczywiście nie co kilka lat, ale te kilkanaście na pewno.

#5 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2012 - 09:04

Coraz częściej słyszę o przeróbkach piecy olejowych na przystosowane do stosowania pelletów. Czy ktoś z was ma doświadczenie w tym temacie ?

#6 Guest_Andrzej Wysocki

Guest_Andrzej Wysocki
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2012 - 23:14

Witam!Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.Chętnie odpowiem na Wasze pytaniaPozdrawiamAndrzej Wysocki_____________________________eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#7 hannaa89

hannaa89

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 marzec 2018 - 19:23

Można zainstalować w systemie wentylacyjnym rekuperator - ograniczy straty energii cieplnej, a tym samym pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania. Rekuperatory WANAS powinny się sprawdzić, łatwo się je obsługuje, zużywają niewiele energii, mają przy tym bardzo dobre parametry.

#8 Aida

Aida

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 12:16

Nowi właściciele domu, powinni pamiętać jeszcze o kilku innych, ważnych kwestiach - http://finanseperson...scicielem-domu/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych