Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Kiedy ocieplać nowy budynek?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103250 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 11:17

Komentarz do artykułu: Kiedy ocieplać nowy budynek?

#2 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 11:17

Ja jestem zwolennikiem welny mineralnej, docieplałem się rok temu classic 039, a teraz widzę, że Knauf ma promocję, więc może komuś przyda się link http://www.akcjaekoszkola.pl/

#3 Guest_henio

Guest_henio
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2012 - 12:04

krótki, ale całkiem treściwy artykuł. warto wspomnieć o jakości materiałów, żeby miały certyfikaty instytutów budowlanych i były od markowych producentów

#4 Guest_Nałkowska

Guest_Nałkowska
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2012 - 13:05

Co to znaczy od markowych producentów? Każdy produkt jest tworzony pod jakąś marką.

#5 Guest_laurel

Guest_laurel
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 17:09

kolega pewnie miał na myśli znanych i rekomendowanych producentów, liderów rynku a nie niszowe firmy, których materiały nie mają certyfikatów a ich cena jest zadziwiająco niska

#6 Guest_celog65

Guest_celog65
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 11:45

Mam takie pytanie. Po jakim czasie od zrobienia tynków wewnętrznych i wylewek można zrobić elewację? Czy to można robić praktycznie w tym samym czasie? Czy istnieje jakiś niepisany termin pomiędzy tymi pracami? Dom w stanie surowym zamkniętym został wykonany w 2010 r. Pod koniec lipca zrobiłam tynki wewnętrzne, a pod koniec sierpnia wylewki. Czy mogę już robić elewację czy powinnam odczekać jakiś czas? a jeśli tak to ile? Z góry dziękuję za odpowiedź

#7 Guest_tarzan998

Guest_tarzan998
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 12:15

lepiej dołożyć trochę kasy i kupić dobrej jakości styropian z rekomendacją ITB, bo to inwestycja na lata... w tym przypadku godna polecenia jest Termo Organika, ociepliłem swój nowy dom styropianem w kropki i jestem zaskoczony, jak dużo niższe mam rachunki!

#8 Guest_jaguar

Guest_jaguar
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2016 - 22:30

najlepiej wziąć dobrych fachowców to raz, dwa przy nowym budynku lepiej nie oszczędzać na jakości, wziąć kompletny system od jednego producenta (sprawdzić czy ma certyfikaty instytutu techniki budowlanej) ale to powinni od razu doradzić dobrzy fachowcy, którzy będą kłaść ocieplenie. Obecnie kładzie się 12-15 cm styropianu do tego trzeba zwrócić uwagę na lambdę! więcej informacji można szukać na forach typu murator, forumbudowlane itd

#9 Guest_Kornell

Guest_Kornell
  • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 16:37

Równie istotne kiedy ocieplać jest czym ocieplać. Najlepiej styropianem, ale tylko takim który posiadsa certyfikat techniczny ITB

#10 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 14:25

Przygotowując się do termoizolacji sprawdzajcie raporty GUNB, wielu producentów styropianu oszukuje na jakości styropianów zawyżając parametry w stosunku do wartości rzeczywistych

#11 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 969 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 13:21

A jak to sprawdzić, czy nie oszukują?

#12 Guest_do Fizo i pozostałych zainteresowanych

Guest_do Fizo i pozostałych zainteresowanych
  • Goście

Napisano 11 listopad 2018 - 18:59

Wyniki badań przeprowadzanych przez GUNB możesz sprawdzić na stronie GUNB w zakładce "komunikaty ws. wynikó badań próbek". Nie mogę załączyć linku

#13 Guest_polak

Guest_polak
  • Goście

Napisano 11 listopad 2018 - 19:07

A jak to sprawdzić, czy nie oszukują?

jak już wspomniano wcześniej, jeśli styro ma certyfikat ITB to też jest pewnym jakościowo produktem

#14 Justyna21

Justyna21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 07 czerwiec 2019 - 11:58

Dlatego nie ma co się decydować na styropian... Ja polecam Ocieplenie Pianą Pur wykonuje się je szybko, a oszczędza się mnóstwo energii. http://pianka-ocieplenia.pl/

#15 barakuda

barakuda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 27 luty 2021 - 18:07

Kiedy? Można zarówno przed tynkami jak i po tynkach. I tak wietrzyć trzeba, często wspomagać się profesjonalnymi osuszaczami powietrza. Jeśli szukacie solidnej firmy od dociepleń i elewacji to polecam Jack-Bud z Koczargów https://www.jack-bud.com 

#16 monroe96

monroe96

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 12:44

Komentarz do artykułu: Kiedy ocieplać nowy budynek?

Właśnie jedni mówią, że odczekać, inni że nie... Będę się musiała fachowca zapytać i tyle. Na razie szukam też firmy do jej malowania. Wstępnie wyłoniłam tę https://ropeexpert.p...wanie-elewacji/ , jednak mam nadzieję, że jeszcze kogoś mi polecicie. To jak? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych