Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie okna wybrać: drewniane czy z PVC?

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_wakeup

Guest_wakeup
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2014 - 09:54

no i dalej nie wiem, które lepsze, I takie i takie mają swoich zwolenników. Ale póki co to chyba tylko sprawdzę ceny na tym styleline, bo ponoć bardzo dobra firma

#22 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2014 - 13:19

Ja mogę polecić tę http://www.stolplastik.pl/ firmę montowali u mnie okna i jestem bardzo zadowolona. Okna są dobrej jakości, solidne i ładne. Z montażem też nie było żadnego problemu. Moim zdaniem to naprawdę solidna, warta zaufania firma. 

#23 Guest_kamila888

Guest_kamila888
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2014 - 15:46

Ja mogę polecić okna tej firmy http://www.dar-plast.eu/ Bardzo dobra jakość i przystępna cena, moim zdaniem warto u nich kupić. 

#24 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2014 - 14:32

Wg mnie lepsze drewniane. Mają swój urok i powodują, że wnętrza sprawiają wrażenie bardziej przytulnych. Wydaje mi się, że są lepszym rozwiązaniem, ale to już rzecz gustu. Z tego co czytałam w jakimś artykule, to Sokółka przoduje w oknach drewnianych. Zamawiał ktoś z Was okna z Sokółki?

#25 Guest_Kamil35

Guest_Kamil35
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 13:59

Dokładnie. Drewniane okna dodają klimatu pomieszczeniom. PCV dla mnie są surowe. Jak to plastiki. Niektórzy się na nie decydują z racji niższej ceny, ale ja wolałam uzbierać trochę kasy i zainwestować w drewniane. Nie były też jakieś bardzo drogie. W euro-windows. pl doradzili mi z Witraż. Z tego co czytałam też w necie to jeden z lepszych producentów okien drewnianych. Mam nadzieje, że posłużą mi prze lata.

#26 Guest_Kamila35

Guest_Kamila35
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 14:02

A i oczywiście miało być w nicku: Kamila35 wink.png Sorry za literówkę ;p

#27 Guest_trust

Guest_trust
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2014 - 20:19

ja też jestem za drewnianymi. Postawiłam na dreutex, no i przyznam, że panowie ze styleline bardzo dobrze mi poradzili najlepsze dla mnie rozwiązanie. Pewnie bez nich dalej bym się zastanawiała, jakie wybrać okna.

#28 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 606 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 14:28

Szczerze? Ja na przykład nie widzę za bardzo różnicy pomiędzy oknami drewnianymi a tymi z pcv, szczególnie jeśli mamy w domu firanki. Okna z drewna są bardziej ekologiczne - trzeba to przyznać ale jednocześnie o wiele droższe.

My z mężem wybraliśmy jednak technologię pcv. Okna nie były drogie, wstawialiśmy je w ponad 6 pomieszczeniach ponieważ mamy 5-pokojowe mieszkanie tak wiec jak widzicie cena miała dla nas pewne znaczenie.

Wybraliśmy Budvar: http://www.budvarcentrum.eu/pl/ . Jest to dość znana, polska firma. Mają duże doświadczenie. Z jakości okien jestem zadowolona, energooszczędne. Podoba mi się również to,że cała ekipa była bardzo sprawna, Jednego dnia przyjechali, wszystko zamontowali. 

#29 Agatabiz

Agatabiz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 18 maj 2015 - 10:36

Ja tam nie jestem specjalistką od okien, ale nie zgodzę się że nei ma różnicy między drewnem a pcv. U mnie w domu okna są wlasnie drewniane (we wczesniejszym mieszkaniu byly plastiki) i roznica jest przede wszystkim w wyglądzie. Teraz mamy ramy z naturalną strukturą drewna - w domu gdzie jest drewniana podłoga, kominek obłożony kamieniami, wygląda to bardzo spójnie. Na oknach mamy rzeźbione głowiczki (jak ktos mysli nad takim rozwiązaniem to odsyłam do mm timber windows - znaja sie na rzeczy) co szczegolnie rzuca sie w oczy. jesli ktos chce zaprojektowac dom z dusza - nie wyobrazam sobie w nich okien plastikowych.

#30 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 17 czerwiec 2015 - 21:27

Aga nikt nie twierdzi, że nie ma różnicy bo różnica jest na pewno, również w cenie :-) Ja osobiście do okien drewnianych nic nie mam, ale bardziej praktyczne wydają mi się PCV być może dlatego, że mieszkanie mamy zrobione w takim stylu, że drewno tam nie pasuje. Tak czy inaczej rama to jedno, a szyba to drugie. dancewithhim podała przykład firmy Budvar Centrum i jak wejdziesz do nich na stronę to masz zarówno przy oknach drewnianych jak i PCV kilka możliwości do wyboru (jeśli chodzi o szybę) i na tym trzeba się skupić. Swoją drogą też mamy okna z budvaru już 4 rok leci od wymiany i póki co (odpukać) nic się z nimi nie dzieje. 

#31 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 20:05

Plastiki są praktyczniejsze i tańsze w utrzymaniu, ale drewniane wyglądaja ładniej :) także spór ten wydaje sie nie mieć końca :) Polecam też pradnik na http://www.okna-pasy...-czy-drewniane1  koleny punkty widzenia, na to właśnie kwestię :)

#32 NorbertPiesciuk

NorbertPiesciuk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 14:22

Witam wszystkich,

jakie okna wybrać? Plastikowe czy drewniane? Nowoczesność czy tradycja? Sam sprzedaję i montuję w warszawie i okolicach tylko okna pcv i takie zamontowałem u siebie w domu. Dlaczego nie drewniane? Z prostej przyczyny dobre okna drewniane muszą kosztować co najmniej x 2 co plastikowe. Dlaczego? Wynika to z materiałów użytych do budowy, każdy laik nawet który nie zna się, domyślić się może, że drewno trzeba odpowiednio przygotować (suszenie, sezonowanie, klejenie, odpowiedni układ słojów itd.) co jest tańsze ? Plastik z granulatu czy drewno ? W markecie ile kosztuje boazeria, a ile pcv ? Myślę, że rozwiałem wątpliwości. Chcesz mieć okna z najwyższej półki wybierz drewniano - aluminiowe, chcesz mieć na lata ale w rozsądnej cenie wybierz pcv. Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam!

#33 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 476 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:44

Słyszałem,że dobre są okna w technologii pasywnej. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#34 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 784 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 08:05

Są bardzo dobre. Wprawdzie takie okna są trochę droższe od tych tradycyjnych ale sam jestem zdania,że jak najbardziej warto jest zainwestować. Mieszkanie jest o wiele cieplejsze, jest w nim zdecydowanie lepsza izolacja oraz jest ciche.

Jakiś czas temu montowaliśmy w mieszkaniu nowe okna. Wybraliśmy ten model okien krakowskiej firmy Ekoplast

http://www.ekoplast-...prestige-thermo

Okna posiadają wielokomorową zabudowę oraz praktycznie nie przepuszczają zimna oraz halasu. Była to dobra decyzja. 

#35 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 09:46

Ja postawiłam na okna PCV. Do tego zastosowana została okleina drewnopodobna w kolorze mahoniu. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a poza tym jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Statystycznie okna takie powinny wytrzymać ok. 50 lat. To długo jak na element, który wciąż jest eksploatowany i narażany na czynniki takie jak słońce, deszcz czy śnieg. Nie ma też problemu z rozwojem pleśni czy grzybów na takich oknach. Łatwo się je czyści i generalnie nie zamieniłabym ich na inne.

#36 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 13:53

To nie jest do końca tak, że ktoś postawił na to czy na tamto. Na pewno fakt, że jakaś firma tak jak Budvar działa na rynku długi czas ma duży wpływ na jakość zarówno produkty jak i obsługi klienta.

#37 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 13:57

Ponadto nie zdecydował bym się na okna - drewno podobne - albo drewno albo PCV bez imitacji, ale to moja opinia.

Słyszałem,że dobre są okna w technologii pasywnej. 

Technologia pasywna ogólnie jest przyszłościowa, ale co będzie dobre do konkretnego mieszkania/domu to zależy od wielu innych czynników, nie tylko technologi okien, ale również warunków. Dlatego tak jak pisałem, najlepiej zrobić tak jak ja wybrać się do punktu handlowego danego producenta i poprosić o prezentacje. Budvar np. bardzo fajnie w punktach handlowych prezentuje produkty w Sieradzu przy ul. P.O.W. 33 byłem ze znajomym jak właśnie się wahał to mu doradzili co ma kupić z dokładnym objaśnieniem dlaczego, do dnia dzisiejszego żadnych problemów.

#38 Guest_Walewska

Guest_Walewska
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 12:48

Ludzie PVC a nie PCV ... nawet założyciel artykułu napisał dobrze,  a i tak reszta radzi jak nawet nie wie jak się mówi poprawnie. doczytajcie się lepiej oknarzeszow.wordpress.com/2016/03/07/pwc-vs-pcv/

#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 11:58

Ja wolę okna drewniane, swoje zamawiałam w firmie internationalwindows.pl

#40 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1011 postów

Napisano 15 maj 2018 - 06:35

Sama jestem nawykła do tych pcv i nie narzekam, choć oczywiście trzeba wybrać te wysokiej jakości

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych