Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kominek może ogrzać cały dom?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102405 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 12:44

Komentarz do artykułu: Czy kominek może ogrzać cały dom?

#2 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 12:44

Kominek z płaszczem wodnym może być głównym źródłem ogrzewania. Rozważam instalację takiego kominka firmy Makroterm

#3 Guest_Maks

Guest_Maks
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2012 - 14:48

Z kominkami jest różnie, jak bym nie zakładał kominka jako jedynego źródła a dodatkową opcję grzewczą

#4 Guest_willy1981

Guest_willy1981
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 14:44

Witam, mój szwagier budując kominek w domu,zrobił to z myślą o ogrzaniu całego domu jednak w praktyce nie sprawdziło się to do końca...niestety rury które odprowadzaja ciepło z kominka niedostatecznie ogrzewają pomieszczenia. a dwa z pokoju robi się palarnie, wszedzie pełno pyłu i kurzu z kominka, ściany natomiast ciemnieja!

#5 Guest_monter

Guest_monter
  • Goście

Napisano 15 luty 2013 - 22:46

witam jestem monterem instalacji, i wręcz przeciwnie możemy kominkiem ogrzać bardzo duże powierzchnie tylko musimy zainwestować w ta instalacje ok 10- 16 tys złotych , instalujac piec grzewczy za 1000zl nigdy nie spełni naszego oczekiwania.. osobiście montuje piece :jotul , bef, austroflam.. wiec może pomyślmy o wykorzystaniu nowych technologi jakimi sa masy akumulacyjne które podczas palenia w kominku odzyskują ciepło oraz ceramiczne płyty akumulacyjne,tzw. kominki III generacji.

#6 Guest_marekmika.in

Guest_marekmika.in
  • Goście

Napisano 10 listopad 2013 - 16:53

Ja kominkiem o mocy 18 kW ogrzewam cały dom, ponad 130 m2. Gadanie o tym, czy można ogrzać kominkiem cały dom czy nie, jest bez sensu jak nie wiemy czy ten dom jest ocieplony czynie, czy ma ciepłe okna, czy stare drewniane. Nie tylko kominek jest ważny, ale o wiele ważniejsze jest jak najdłuższe zatrzymanie wyprodukowanego ciepła w domu. A kominek w salonie to wcale nie brud, pył i kurz. W kominku można napalić i nie otwierać go przez kolejne kilkadziesiąt godzin, ciesząc się jego ciepłem. Wiem, bo sprawdziłem to na swoim przykładzie. I opisałem wszystko na moim blogu.

#7 Guest_GerryP

Guest_GerryP
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 16:28

Zastanawiając sie nad wyborem sposobu ogrzewania na etapie budowy domy, warto także zastanowić się jak zatrzymać wytworzoną energie wewnątrz a nie ogrzewać otaczające powietrze. Obecnie materiałem do budowy ścian, który ma najlepsze właściwości termoizolacyjne jest beton komórkowy. Posiada on wsp przenikania ciepła poniżej 0,2 W/m2K (dane ze strony Termalici) co oznacza, że zgodnie z polską norma można nawet nie docieplać takich ścian!

#8 Guest_gal anonim

Guest_gal anonim
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 00:21

Wiecie, ja montujac ogrzewanie w domu zastanawialem sie nad kominkiem z ogrzewaniem na powietrze. Po namysle wybralem opcje z plaszczem wodnym i nie zaluje, wyszlo pare tysiecy drozej lecz teraz zadowolenie jest z dnia na dzien wieksze. Jesli moge doradzic, to kupujac komiek z plaszczem wodnym proponuje wybrac pare KW wiecej. + 4-6 kW wiecej ( ja na 140 metrow mam ten tylko bez wezownicy http://allegro.pl/ko...3732005707.html ). Dolozysz teraz wiecej ale pozniej tylko plus przy samym paleniu. Przy okazji proponuje zabrac sie pomyslenie czy na wylocie spalin nie dac tego http://obrazki.elekt..._1357076967.jpg by w pelni wykorzystac jeszcze cieple powietrze jako ogrzewanie, do tego nizej zamontowac komore ogrzewania i wykorzystac grawitacyjne ogrzewanie powietrzem pomieszcze najblizej polozonych a reszte wodna, plus to tego zbiornik 100-120 litrow na ciepla wode :) dziala jako wymiennik ciepla a oszczednosci spore, woda wrzaca za free przy paleniu w kominku. Jakbym mial jeszcze raz zastanowic sie nad budowa to przeczytalbym wiele wiecej stron i pozmienialbym pare rzeczy by sie cieszyc lepsza efektywnoscia kominka :) pozdrwiam ;)

#9 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 13:32

a jaki kominek jest najlepszy? znalazłem artykuł w necie nt. zakazu palenia węglem i ogólnie tego, jak palenie nim wpływa na środowisko i przyznam, ze trochę dało mi to do myślenia...dla zainteresowanych podsyłam link do artykułu i czekam na Wasze komentarze - http://budownictwopo...ie_wegiel_to_co

#10 Guest_salomon

Guest_salomon
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 22:47

Zależy od powierzchni w dużym stopniu. Z płaszczem powietrznym to może jak cię mogę, ale i tak pozostaje problem z ciągłym dorzucaniem wkładu. Chociaż znam takich, co to lubią. Ja bym jednak zainwestował w energooszczędne grzejniki elektryczne. Bo jestem leń smile.png

#11 Guest_Aniela

Guest_Aniela
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:06

Bardzo lubię kominek i nie mam pojęcia jak byśmy ogrzewali dom bez kominka :) Kominek mamy dzięki Kominki Stylowe Burgrabice. Dobry wybór. Super obsługa.

#12 travolta

travolta

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 12:11

Ostatnio gdzieś czytałem, że kominek generuje sporo zanieczyszczeń- które oczywiście są niewidoczne, ale negatywnie oddziaływują na nasze zdrowie.

#13 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów

Napisano 31 styczeń 2018 - 09:20

Jak najbardziej może ogrzać cały dom. Jest jednak wiele kominków. Jedne będą służyły raczej jako obiekt dekoracyjny. Pozostałe jak najbardziej mogą ogrzewać:

http://kominkiwpolsce.pl/news,57.html

Polecam zamontowanie sobie takiego kominka jako dodatkowej opcji ogrzewania ponieważ jest to tanie jeśli chcesz to mieszkanie dogrzać. Jednak nie kieruj się tym jako głównym sposobem ogrzewania mieszkania.

Pozdrawiam. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#14 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 06 luty 2018 - 12:56

W sumie ciekawy temat, sądziłam, że raczej to mało prawdopodobne, ale z tego co czytam jednak jest możliwe.

#15 mrs.sophie

mrs.sophie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 11:09

Jasne, że kominek może ogrzać cały dom. U nas właśnie tak jest :) Wybierając kominek i osprzęt trzeba dobrze dobrać jego moc i spasować je ze sobą i wtedy jak najbardziej jest to możliwe :) My kupowaliśmy to wszystko w Galerii Kominków, fachowcy pomogli nam to wszystko odpowiednio dobrać i ogrzewanie sprawuje się wyśmienicie.

#16 Guest_kakadu

Guest_kakadu
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 22:07

Jest to oczywiście możliwe, najlepiej wtedy wybrać kominek z płaszczem. My mamy co prawda bez płaszcza, ale grzejemy się głównie gazem, kominkiem tylko okazjonalnie, mamy rozprowadzenie ciepłego powietrza do wszystkich pokoi. Sprawdza się też całkiem dobrze. O wszystkich różnicach, wadach i zaletach można poczytać na kratki.com, do każdego modelu mają tez rysunki instalacyjne, więc wiadomo jak to wszystko powinno wyglądać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych