Skocz do zawartości

Budowa kominka w domu jednorodzinnym – krok po kroku

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102188 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 22:44

Komentarz do artykułu: Budowa kominka w domu jednorodzinnym – krok po kroku

#2 Guest_szymon

Guest_szymon
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 22:44

jak jest zima to jest zimno

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 23:26

to co tu napisaliście to ja też wiem

#4 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2015 - 18:48

Kominki otwarte wymagają by przed sezonem kominiarz przeglądnął instalację kominową. Nie nadają się też na źródło ogrzewania z powodu małej sprawności cieplnej (okoł 15% ciepła pozostaje w domu a 85% ucieka). Taki kominek używa się kilka razy w roku z jakiejś szczególnej okazji. W pomieszczeniu z kominkiem otwartym potrzebny jest wydajny system ogrzewania centralnego najlepiej z konwektorami kanałowymi Verano by nie psuć efektu aranżacji pomieszczenia z kominkiem. Kominek jest elementem dominującym takiego pomieszczenia a grzejniki na ścianie popsułyby cały efekt. Stąd elegancka kratka grzejnika kanałowego idealnie wpisze się w takie pomieszczenie.

#5 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2017 - 12:34

A może również tego typu kominki z kamienia warszawa was zainteresują. Jest to naprawdę solidna firma oferująca kominki z kamienia, więc i wam może się ich oferta spodobać. Moim zdaniem takie kominki prezentują się naprawdę elegancko. 

#6 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2017 - 15:11

Taką pracę najlepiej powierzyć fachowcom, a jeśli ktoś szuka wkładów, kaset czy drzwiczek, które będą porządnie zrobione i starczą na lata polecam ignif.com, mają dużo fajnych rozwiązań, ja osobiście jestem bardzo zadowolona, tego ciepła co daje kominek nic nie zastąpi, fajnie, że mają na przykład kominki dwustronne, można postawić na środku pomieszczenia, grzeje z każdej strony i można usiąść dookoła ze znajomymi, a dzieciaki mają frajdę, bo biegają dookoła, a ja jestem spokojna, że to przynajmniej bezpieczne, bo porządnie wykonane :)

#7 Guest_Artek

Guest_Artek
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 15:54

U mnie kominek z kamienia w Warszawie zrobili fachowcy z dariostone, a ich kominki są piękne. Zobaczcie sami dario-stone.pl/realizacje/kominki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych