Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odległości budynków od innych obiektów oraz granicy działki (budynki murowane oraz drewniane)


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 102384 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 19:38

Komentarz do artykułu: Odległości budynków od innych obiektów oraz granicy działki (budynki murowane oraz drewniane)

#2 Guest_ABUDABU

Guest_ABUDABU
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 19:38

MOŻNA WYSADZIĆ DOM SĄSIADA, WÓWCZAS WYSTARCZY 3 M

#3 Guest_olga

Guest_olga
  • Goście

Napisano 10 październik 2013 - 15:54

A jeżeli budynek mojego sąsiada z oknami jest oddalony od granicy mojej działki 3,45 a ja mam działkę 15m szerokości to w jakiej podległości mogę budować od jego strony? Planuję z architektem zrobić wykusz 1m na garaż wbudowany w bryłę budynku od strony sąsiada i ten wykusz zrobić jako ścianę ogniową. Budynek stał by wtedy 1,5m od granicy działki. Jednak wtedy piętro bez okien będzie wówczas oddalone o 2,5m od granicy działki ale zrobione z materiałów wysokiej odporności na ogień... Czy będzie to zgodne z przepisami?

#4 Guest_Czaka

Guest_Czaka
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:39

Mam dużą (szeroką na sto metrów działkę) ale ze względu na błąd wykonawców postawili budynek gospodarczy( na zgłoszenie) bez okien 1,5 m od granicy sąsiedniej działki. Działka sąsiednia ma 1 ha i jest niezabudowana. Mój sąsiad wyraził na piśmie na to zgodę. Czy będę mógł odebrać ten budynek i sąsiedni dom stojący prawidłowo w nadzorze budowlanym ? Jakie ewentualnie dokumenty muszę przedstawić ?

#5 Guest_eire

Guest_eire
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 14:23

Dzień dobry, proszę o wiarygodną podpowiedź na dwa pytania, której nie uzyskałem w Starostwie - murowany budynek mieszkalny sąsiada wybudowany jest w granicy działki, na swojej chcę postawić dom drewniany. 1. Czy odległość od domu sąsiada ma wynosić minimum 12m, czy może mniej? Druga sąsiadująca działka ma szerokość 5m (!), teoretycznie nie można na niej posadowić budynku mieszkalnego. 2. Czy odległość od jej granicy do planowanego domu drewnianego ma wynosić 6m, czy może mniej? Dziękuję:)Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych