Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa ciepła czy kolektory słoneczne?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102986 postów

Napisano 21 marzec 2012 - 17:47

Komentarz do artykułu: Pompa ciepła czy kolektory słoneczne?

#2 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 17:47

thx

#3 Guest_Tezeusz

Guest_Tezeusz
  • Goście

Napisano 25 marzec 2012 - 22:39

Jakiś czas temu postanowiłem postawić na odnawialne źródła energii i padło na kolektory. Tak, jak napisano w artykule, w Polsce używa się ich jako element ogrzewania domu i do podgrzewania wody użytkowej. Mi zależało na tym drugim przede wszystkim, bo wcześniej grzałem elektrycznie. Poczytałem co nieco na stronie Makrotermu, zdecydowałem się i nie żałuję, mojej rodzinie wystarcza w zupełności! Wiadomo, że nie zwróci się to po miesiącu, ale widzę, że na tej wodzie sporo zaoszczedzę.

#4 Guest_Czesław Wejherowo

Guest_Czesław Wejherowo
  • Goście

Napisano 02 październik 2014 - 19:50

Zamontowałem zestaw z firmy soltaik energy z gdańska i spisuje się już drugi rok rewelacyjnie. Od marca do końca września wody pod dostatkiem. Zimą w słoneczne dni woda dogrzana o kilka stopni więcej niż bez kolektorów więc też jest to jakaś oszczędność.

#5 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 12:13

Różne rodzaje instalacji produkuje Sunex. U nich można rzeczywiście dobrać system pod konkretny typ budynku. Ja z firmą współpracowałem przy okazji większej inwestycji dla obiektu użyteczności publicznej, także zamówienie było wyjątkowo rozbudowane. Poradzili sobie z zamówieniem, całe oprzyrządowanie było dostępne na czas, tak jak to ustalaliśmy wcześniej.

#6 Tomasz2

Tomasz2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 06:33

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie maksymalnie wszelkich możliwych instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii. Oczywiście nie ma pewnie sensu montować wszystkiego co jest dostępne na rynku do małego, jednorodzinnego domu, gdzie mieszka 4 osoby. Ale warto sobie wszystko przeanalizować i przemysleć. Zawsze można też skontaktować się z firmą http://oemsolar.pl/, która od lat zajmuje się montażem systemów solarny, fotowoltaicznych, pomp ciepła, itd. i na pewno będą w stanie dobrać najbardziej optymalne rozwiązania dla naszego domu.

#7 Robert7979

Robert7979

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 08:50

Zdecydowanie pompa ciepła która działa nawet w mroźny pochmurny dzień https://remont.biz.p...-temperaturach/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych