Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja w biurze – zalety i wady

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102722 postów

Napisano 28 luty 2014 - 14:17

Komentarz do artykułu: Klimatyzacja w biurze – zalety i wady

#2 Guest_MAły

Guest_MAły
  • Goście

Napisano 28 luty 2014 - 14:17

Klima to jedna wielka zaleta. Odkąd ekipa z http://www.firmaszalek.pl założyła nam klimatyzację w biurze w końcu można normalnie pracować w lipcusierpniu

#3 Guest_Gregory

Guest_Gregory
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2014 - 10:11

Moim zdaniem ten artykuł powiela mity na temat klimy. Z chorobami zatok i wysuszaniem to była prawda może kilka lat temu, ale nie teraz. Chyba że ktoś montuje jakieś niesprawdzone aparaty na własną rękę albo zaniedbuje serwis. Ja zamontowałem, co prawda nie w biurze ale akurat w domu, klimatyzację z Puch i nie mam takich problemów jak wymienione w artykule.

#4 Guest_Kaska

Guest_Kaska
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2014 - 08:50

Zgadzam się całkowicie, bardzo dużo zależy od montażu i od tego czy się utrzymuje klime w sprawnym stanie technicznym. Osobiście wypróbowałam firmę Clima, mamy ich urządzenie w biurze i żadnych probelmów.

#5 Guest_karolll

Guest_karolll
  • Goście

Napisano 16 maj 2014 - 06:19

mysle ze posiadanie klimy w biurze nie ma zadnych wad - w koncu zawsze mozna ja wylaczyc. Ja nie wyobrazam sobie zycia bez klimatyzacji. Pomagali nam dobrac odpowiedni typ fachowcy z centrowentu i u nich tez kupilismy bo maja naprawde atrakcyjne ceny

#6 Mirosława744

Mirosława744

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 28 maj 2014 - 11:58

U mnie w firmie też nie tak dawno zakładali nową klimatyzację, bo poprzednio mieliśmy przenośną, a sami wiecie jakie to głośne i nieporęczne. Założyli nam od LG - modelu nie znam, ale bardzo ładnie się prezentuje, jest czarna i bardzo elegancka. No i przede wszystkim bardzo cicho działa, a to największa jej zaleta. Teraz przynajmniej można skupić się na pracy :)

:)

#7 onekind

onekind

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 maj 2014 - 15:43

Przez ostatnie dni u mnie w pracy skwar, 3 piętro z 3. Ciężko wytrzymać. Klimy brak, szef obiecał, że instalator przyjdzie w piątek. Jeśli okaże się to podpuchą.. Wybuchną zamieszki.

Jakie będą minusy to się dopiero zobaczy ale na dzień dzisiejszy wątpie abym narzekał.

#8 Mirosława744

Mirosława744

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 28 maj 2014 - 20:35

Przez ostatnie dni u mnie w pracy skwar, 3 piętro z 3. Ciężko wytrzymać. Klimy brak, szef obiecał, że instalator przyjdzie w piątek. Jeśli okaże się to podpuchą.. Wybuchną zamieszki.

Jakie będą minusy to się dopiero zobaczy ale na dzień dzisiejszy wątpie abym narzekał.

Współczuje, wiem co to znaczy tak się męczyć. Kiedyś pracowałam na 14 piętrze, mieliśmy klimatyzacje przenośną, ale psuła się często i buczała. Tragedia

#9 Guest_amawam

Guest_amawam
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 14:53

mysle ze posiadanie klimy w biurze nie ma zadnych wad - w koncu zawsze mozna ja wylaczyc. Ja nie wyobrazam sobie zycia bez klimatyzacji. Pomagali nam dobrac odpowiedni typ fachowcy z centrowentu i u nich tez kupilismy bo maja naprawde atrakcyjne ceny

Dokladnie, jak sie robi za zimno to mozna wyłączyć klimę smile.png My tez mamy klimatyzację w firmie i tylko dzieki niej da się normalnie myśleć latem, w trakcie upałow. No nie wyobrazam sobie wykonywać swojej pracy jakby w pokoju w ktorym spedzam 8 godzin dziennie byla parówka...

#10 Mirosława744

Mirosława744

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 08:21

Zgadzam się z poprzednikiem, nie polecam nikomu pracować w takich warunkach, jak jest za gorąco to nie można myśleć, skupić się. Ostatnio dowiedziałam się od szefa, że klimatyzacja jaką nam zainstalowali ma również funkcję grzania, także w zimne dni też się może przydać :) Nie wiedziałam, że jest taka możliwość, przyznam, że to dla mnie miłe zaskoczenie. Musze się zastanowić, czy nie zainstalować też podobnego modelu LG u siebie w domu, ale to może w następnym roku. 

#11 Guest_fizjol

Guest_fizjol
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 11:26

posiadanie klimatyzacji w biurze/firmie wpływa tylko i wyłacznie na poprawe jakosci pracy pracowników - w 30 stopniach latem cięzko jest myslec... tylko ważne żeby odpowiednio często ją czyścić, bo alergii i chorób przez nieczyszczoną klimatzyacje tez nikt sie nabawic nie chce.

#12 Guest_fizjol

Guest_fizjol
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 11:28

duzy wybór ma firma astat com pl ktora polecam kazdemu, bo sam sie u niech zaopatrywalem

#13 Guest_Misii

Guest_Misii
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 02:07

Wady - jak jest nieczyszczona i ma kiepski system klimatyzacji ogólnie - to lepiej nie zawracać sobie głowy - zalety - wszystko inne. ja mam na szczęście kontakt z firmą Izoserwis, więc klimatyzacją w pracy cieszę sie bardzo 

#14 Abraniak

Abraniak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 czerwiec 2015 - 18:29

Wszystko zależy jak klimatyzacja jest ustawiona oraz serwisowana. Nie jest sztuką kupić i niech chodzi, bo więcej szkód narobi niż pożytku. Ja zanim zdecydował się na jej zainstalowanie, to minęło dużo czasu, bo wydawało mi się to zbędnym kosztem i nowymi problemami ze strony pracowników, a to alergia, a to się przeziębił, bo za blisko siedział.. ale ostatnie się zdecydowałem. Wszystko zrobiła Klima-sfera i generalnie jestem zadowolony, teraz tylko serwis i naprawdę się nie martwię. Koszty niższe, niż się spodziewałem, ale też nie jest to tanie. Polecam jeśli ktoś nie jest przekonany - chłopaki wyjaśnią co i jak: http://www.klima-sfera.pl/

#15 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2015 - 07:54

klimatyzacja to obecnie norma, lepiej się pracuje itp, ale ja np mam problemy z uczuleniem i zaraz kicham przy klimatyzacji, więc nie wszystkim to pomaga

#16 Juliusz254Euski

Juliusz254Euski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 07:55

jak dla mnie klimatyzacja powinna być obowiązkowa od pewnej temperatury, tak jak ogrzewanie

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19289 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 czerwiec 2015 - 09:03

To powinno być normą, zwłaszcza, że od kilku lat mamy w kraju wysokie temperatury.

Popieram wypowiedź wyżej, to tak jak z ogrzewaniem, jeśli są normy na to aby zima w pomieszczeniach była określona temperatura to tak samo powinno działać latem, też nie wyżej niż....

#18 Kaia

Kaia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 14:18

Mam alergie na kurz, a jak wiadomo klima to ich ulubione siedlisko ;)

#19 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2015 - 11:28

Lato dało nam popalić, dlatego skorzystałam z opinii Abraniaka i zadzwoniłam do firmy Klima Sfera. Potwierdzam, firma godna polecenia smile.png

#20 Guest_Jackie

Guest_Jackie
  • Goście

Napisano 20 październik 2016 - 10:11

Wiadomo, w zbyt wysokiej temperaturze też źle się pracuje. My mamy w firmie klimatyzację z Klimatplus, latem jest dzięki temu całkiem znośnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych