Skocz do zawartości

Borówka amerykańska - czy jej uprawa się opłaca?

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 provvincja

provvincja

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 15 październik 2016 - 14:50

Zgadzam się, ważne jest, aby kupić z dobrej szkółki. Ja polecam szkółkę Złota Jagoda, tutaj ich strona http://borowka.pl - znają się na uprawie borówki jak mało kto, tak że wszystko wyjaśnią i na pewno pomogą w wybraniu odpowiedniej odmiany :)

#22 Kakolba

Kakolba

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 12:54

Moja znajoma ma pełno krzaczków, a właściwie krzaków borówki amerykańskiej. Za dużo się z nimi nie trudzi. Najzabawniejsze jest to, że owocują one w różnym czasie. Jedne późną wiosną i innym zachciewa się dojrzewać dopiero jesienią. Tak więc pyszne owocki może zbierać bardzo długo.

#23 Aneta27

Aneta27

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 15:37

tyle osób uprawia borówkę, że chyba musi się opłacać.

#24 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 11:18

Trudna do utrzymania dla osób, które myślą że włożą ją do ziemi – i po sprawie. Trzeba trochę poczytać o pielęgnacji i warunkach jakie potrzebują, a odwdzięcza się całymi garściami pysznych owoców J I nic nie zastąpi własnej borówki, bo wiesz skąd jest i że nie ma w niej chemii. Niestety te kupne, najczęściej są pryskane… Zajrzyj do http://www.iglaki.agro.pl/ . Ja tam kupowałam roślinki na działkę w tym tez borówki amerykańskie. Rosną świetnie, sadzonki przyszły całe i zdrowe. Co jakiś czas coś sobie stamtąd sprezentuję ;) 

#25 Guest_Henksy

Guest_Henksy
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 19:35

Pewnie, ze sie opłaca. przynajmniej my wychodzimy an tym bardzo dobrze wink.png polecam zagłębić sie w temat, bo warto. A jak ktoś chce startować, to polecam sadzonki od Romańskich - nie dosć, że tanio i dobrze, to jeszcze zawsze pomogą jak sie czegoś nie wie, a na początku tak bywa 

#26 bwhite80

bwhite80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:32

A która odmiana wg Was jest najlepsza na własny użytek? Jest ich tyle http://www.borowka.pl/opis-odmian - hmm? Którą byście polecali? :) 

#27 Guest_anijka

Guest_anijka
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 11:42

Najlepiej zapytać się o to osobę, która w tej dziedzinie osiągnęła sukces. Radą służą jagodowe.com to doświadczona firma która ma pod sobą duże plantacje borówek. Przyjemnie się z nimi współpracuje, polecam.

#28 Guest_amelka

Guest_amelka
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 08:47

Opłaca się, dobre sadzonki możesz dostać chociażby u nich iglaki.agro.pl. Wiadomo, ze jak będziesz mieć dobre jakościowo sadzonki na początek, zminimalizuje ot ryzyko porażki, wystarczy potem jedynie odpowiednio je pielęgnować. Powodzenia

#29 donda3

donda3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 maj 2017 - 08:41

Też uważam, że się opłaca. do tego borówka jest bardzo zdrowa, dlatego tym bardziej warto :)

#30 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 733 postów

Napisano 17 maj 2017 - 08:40

Jakbym miała na to miejsce, to na pewno bym posadziła borówkę. To się bardzo opłaca.

#31 barb30

barb30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 30 maj 2017 - 11:02

My sadzonki borówki kupowaliśmy w szkółce Złota Jagoda, zdecydowanie polecam to miejsce, naprawdę znają się na rzeczy i chętnie doradzają - sporo się dowiedzieliśmy o uprawie borówki podczas zakupu :)

#32 anigrama

anigrama

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:23

Borówka amerykańska ma naprawdę pyszne owoce :) Sama bym sobie na działce posadziła kilka krzaczków, żeby podjadać latem :) I chyba tak zrobię, bo oprócz malin i truskawek borówka to mój ulubiony owoc :)

#33 Guest_Farr

Guest_Farr
  • Goście

Napisano 01 październik 2017 - 14:20

Jak najbardziej warto. jak ktoś chce wystartować, to polecam brać sadzonki od Romańskich - bo i ceny spoko, i jakość dobra, i zawsze pomoga na starcie jak trzeba, doradzą itd. 

#34 majka3131

majka3131

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 02 październik 2017 - 10:56

Borówka amerykańska ma naprawdę pyszne owoce :) Sama bym sobie na działce posadziła kilka krzaczków, żeby podjadać latem :) I chyba tak zrobię, bo oprócz malin i truskawek borówka to mój ulubiony owoc :)

My też bardzo lubimy borówkę :) Żałuję, że nie mam większej działki, bo na pewno bym sadziła :) A tak to zostaje mi balkon... 

#35 Guest_Sajgonka

Guest_Sajgonka
  • Goście

Napisano 26 październik 2017 - 21:03

Romańskich jak najbardziej warto polecać, znani i lubiani. Faktycznie stawiają na jakość, pomoga, gdy jest potrzeba, współpraca to sama przyjemność 

#36 Magdalenka001

Magdalenka001

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 październik 2017 - 10:09

Owoce borówki amerykańskiej są przepyszne. Jeżeli odpowiednio się je zasadzi i zadba wydają zdrowie, wspaniałe owoce. Posiadam w ogrodzie 3 piękne okazy i polecam każdemu miłośnikowi tych owoców.

#37 bakłażan

bakłażan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 18:42

Owoce borówki amerykańskiej są przepyszne. Jeżeli odpowiednio się je zasadzi i zadba wydają zdrowie, wspaniałe owoce. Posiadam w ogrodzie 3 piękne okazy i polecam każdemu miłośnikowi tych owoców.

Również bardzo lubimy :) Na wiosnę na pewno zakupię sadzonki borówki, aby latem cieszyć się ich smakiem we własnym ogrodzie :)

#38 jol33

jol33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 12:44

Zgadzam się, borówka - zwłaszcza borówka wysoka - ma pyszne owoce :) Bardzo lubię borówki, są nie tylko smaczne, ale i baaardzo zdrowe :) 

#39 Guest_Wera

Guest_Wera
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:04

Jak najbardziej się opłaca! Sama mam plantację, a sadzonki kupuję od lat od małżeństwa Romańscy. Zawsze dostaję bardzo dobrej jakości sadzonki w bardzo dobrej kondycji. Służą też zawsze doradztwem w pielęgnacji krzaczków i doborze odmian. 

#40 wowowicz

wowowicz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 19:55

Zgadzam się, borówka - zwłaszcza borówka wysoka - ma pyszne owoce :) Bardzo lubię borówki, są nie tylko smaczne, ale i baaardzo zdrowe :)

A czym się taka borówka wysoka charakteryzuje? To jakiś inny rodzaj / odmiana borówki amerykańskiej? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych