Skocz do zawartości

Borówka amerykańska - czy jej uprawa się opłaca?

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_KasiaKasiaTur

Guest_KasiaKasiaTur
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 23:04

Zastanawiam się nad posadzeniem borówki amerykańskiej. Moja znajoma mówiła, że jest bardzo trudna w utrzymaniu a owoce opłaca się kupować w sklepach lub na targach. Jest możliwość otrzymania owoców na własnych krzaczkach?

#2 Guest_Ekspert Ogród

Guest_Ekspert Ogród
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2012 - 01:08

Witam!Niestety Pani znajoma jest w błędzie. Można wyhodować własne borówki w ogrodzie i nie jest to w cale takie trudne. Wystarczy krzaczki borówek posadzić na kwaśnym podłożu (np. zastosować trociny wymieszane z kwaśnym torfem). Następnie krzewy borówek należy regularnie podlewać. Utrzymanie własnej uprawy borówek nie jest takie trudne a owoce są duże i przepyszne. Powodzenia!

#3 milenkas22

milenkas22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 14:55

Pamiętaj jednak, że borówki lubią rosnąć we dwójkę, więc na początek potrzebujesz dwóch krzaków. Hodowla się opłaca, sama hoduje to wiem.

#4 gnochi

gnochi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 12:58

Aż narobiliście mi smaka na borówkę :D

#5 MonikaMonika

MonikaMonika

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 12:46

Szkoda, że nie jest możliwe, by zasadzić na parapercie czy balkonie....

Uwielbiam borówki! i są takie zdrowe!

#6 Guest_bendyk

Guest_bendyk
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 11:15

nie polecam kupowania sadzonek w sklepach. Często się zdarza, że takie sadzonki nei wtrastają, nie przyjmują się lub po prostu jest problem z owocowaniem. One są przesadzane bez przykładania dużej wagi i troski, byleby więcej. Lepiej pomyśleć i kupić od kogoś kto sie tym zajmuje. Jako, że się na tym trochę znam, sam trochę hoduję, raczej amatrosko, ale jednak. Polecam kupić w gospodarstwie ogrodowym Romańscy. Oni się naprawdę znają na tym, na pewno doradzą w kwestii odpowiedniej odmiany, bo jest ich bardzo bardzo dużo.   

#7 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:46

Też mam, dwa krzaki, plus jagodę kamczacką. O ile jagody już owocowały to borówka jeszcze uznała, że jej nie będzie... Po jakim czasie zacznieu mnie owocować? Siedzi w ziemi już trzeci rok? Chyba, że zrobiłem coś źle...

#8 kamara

kamara

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 19:26

Zastanawiam się nad posadzeniem borówki amerykańskiej. Moja znajoma mówiła, że jest bardzo trudna w utrzymaniu a owoce opłaca się kupować w sklepach lub na targach. Jest możliwość otrzymania owoców na własnych krzaczkach?

Jak najbardziej polecam, owoce pyszne, a z roku na rok (jeśli pogoda dopisze) owoców coraz więcej. Krzew w uprawie nie sprawia problemów. Naprawdę warto :)

#9 dodrel

dodrel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:16

Z tego co wiem to jest to bardzo wymagająca uprawa, wymaga dużo wody i nawożenia. I właśnie dlatego borówki amerykańskie są takie drogie. Mająca porównywalny owoc aronia jest kilka razy tańsza, bo ma mniejsze wymagania.

Serwis finansowo-poradnikowy https://superomat.pl - kalkulator rat, rankingi finansowe i porady.

#10 powaznyp

powaznyp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 23:44

Moim zdaniem opłaca się. Sama mam kilka takich krzaczków i jeśli systematycznie je pielęgnujesz owoce rosną pyszne!

Jak ziarnko piasku otoczone jest przestrzenią, tak nasza rzeczywistość pogrążona jest w wiecznej nieskończoności

#11 Monalisa

Monalisa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 13:44

Wszystko zależy od warunków i gleby, jaką masz w ogrodzie. Borówka musi być bardzo dobrze nawodniona, jednak niektóre tereny same w sobie mają dobrze nawodnioną glebę więc w takich miejscach jest dużo łatwiej. Owoce w sklepach są bardzo drogie :) a jeśli jesteś fanem ogrodnictwa to pielęgnowanie krzewów będzie przyjemnością a owoce dodatkowym bonusem. Sadzonki nie są wcale takie drogie, ja kupowałam tutaj: http://e-podkarpacki...ki-amerykanskiei jestem bardzo zadowolona

#12 avatarus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 18:57

U mnie roście pięknie więc nie wiem czemu obawy. Co rok mamy pełno owoców

Każda praca – jak piana z pyska wołu – jest rezultatem cierpliwości i znoju.

#13 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 12 lipiec 2016 - 07:16

Ja w tamtym roku miałam trochę owoców, a w tym roku ani jednego. Ma ktoś pomysł co jej brakowało, że nie owocuje?

#14 anka.87

anka.87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 17:34

Też się zastanawiam nad uprawą, ale raczej na własne cele, tzn. do podjadania :) Którą odmianę polecalibyście tak dla siebie na kilka krzaczków? która jest najmniej wymagająca? Dodam, że jestem zupełnym laikiem :) Polecano mi tę http://www.borowka.p...wysoka/bluecrop - co myślicie?

#15 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 24 sierpień 2016 - 13:02

Ja u siebie mam taką odmianę https://podkarpackie...a-patriot-.html. W tamtym roku miałam owoce i były bardzo dobre, także mogę polecić. W tym roku krzew nie owocował, ale gdzieś doczytałam, że roślinka może odpoczywać po roku obfitego owocowania.

#16 anuszka80

anuszka80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 10:58

Też się zastanawiam nad uprawą, ale raczej na własne cele, tzn. do podjadania smile.png Którą odmianę polecalibyście tak dla siebie na kilka krzaczków? która jest najmniej wymagająca? Dodam, że jestem zupełnym laikiem smile.png Polecano mi tę http://www.borowka.p...wysoka/bluecrop - co myślicie?

Bardzo pyszne owoce :) Bluecrop jest łatwa w uprawie, niewymagająca. Na pewno sobie poradzisz :) 

#17 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 688 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 08:48

Borówka jest bardzo prosta w uprawie, prawie nic nie trzeba przy niej robić. A daję naprawdę duże plony.

#18 kleo28

kleo28

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 21:22

Też się zastanawiam nad uprawą, ale raczej na własne cele, tzn. do podjadania smile.png Którą odmianę polecalibyście tak dla siebie na kilka krzaczków? która jest najmniej wymagająca? Dodam, że jestem zupełnym laikiem smile.png Polecano mi tę http://www.borowka.p...wysoka/bluecrop - co myślicie?

Bluecrop super, polecam! Borówka łatwa w uprawie, a owoce przepyszne :)

#19 Guest_Halinka

Guest_Halinka
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 03:40

Bardzo ważne są dobrej jakości krzaczki bo nawet jeśli zadbasz dobrze o podłoże a kraczki będą słabe to nie wiele zdziałasz, my swoje braliśmy od romańscy.info i jesteśmy bardzo zadowoleni, krzaczki są naprawdę obfite w owoce

#20 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 688 postów

Napisano 14 październik 2016 - 08:38

Ja mam zamrożoną borówkę z tegorocznej uprawy. Obrodziły krzaczki, że aż miło!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych