Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

pleśń na ścianie w mieszkaniu

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_tbs

Guest_tbs
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 02:17

Witam,mieszkam w nowym bloku trzeci rok (I kondygnacja nad) i trzecią zimę walczę z usunięciem pleśni ze ścian w jednym z pokoi. Jedna ściana pokoju jest od nieogrzewanej klatki schodowej, połowa ściany przeciwległej od strony balkonu. Okno pokoju od strony północnej. Temperatura jeszcze nigdy nie osiągnęła oczekiwanej wysokości. Nawet gdy mam ustawioną na 24 stopni, to mierzona innymi termometrami wskazuje max. 18 kresek.Dwa razy w ciągu każdego okresu grzewczego usuwam pleśń ze ściany (narożnik ściany od balkonu i ściany z oknem). Ściana jest również zawilgocona - coś w kształcie trójkąta. Na parapecie skrapla się woda i cieknie na podłogę. Nie wiem co się dzieje i jak usunąć przyczynę. W ciągu całego roku mieszkanie jest wietrzone - oczywiście przy minusowych temperaturach tylko chwilowo, tym bardziej że mam małe dziecko. W innych pomieszczeniach mieszkania nie ma problemu - nic się nie dzieje.Zarządca bloku bagatelizuje problem, a wykonawca twierdzi, że blok jest wykonany zgodnie z dokumentacją... i polecił mi bym zmienił długie firanki na krótkie - dosłownie - aby grzejnik grzał poprawnie. Co mam robić? Pomocy!

#2 Guest_elmadek

Guest_elmadek
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 12:20

Witam,Problem jest złożony, proponuję ci poszukaj doświadczonego inżyniera wśród znajomych. Należy przede wszystkim sprawdzić:1. czy i w jaki sposób działa wentylacja, niezależnie czy naturalna czy mechaniczna od jesieni do wiosny musi działać w sposób ciągły, czy w pokoju jest zapewniony stały nawiew (nawiewnik okienny, podcięte uszczelki w oknie, stałe rozszczelnienie).2. czy ogrzewanie działa prawidłowo, tj. czy grzejnik jest sprawny, czy nie jest zapowietrzony, czy nie jest zasłonięty meblami, firaną i nie jest w stanie zapewnić właściwej cyrkulacji, czy jest prawidłowo dobrany do wielkości pomieszczenia.3. czy narożnik o którym piszesz nie jest zastawiony meblami, innymi przedmiotami (rozumiem, że jest to narożnik zewnętrzny budynku, w naturalny sposób najchłodniejszy w mieszkaniu)4. jaka temperatura jest na powierzchni ściany, należy zbadać, czy przy normalnej wilgotności powietrza max.50-55% i temperaturze 20stopni nie dochodzi do nadmiernego wychłodzenia ściany i w efekcie kondensacji pary wodnej.To tak na początek.Życzę powodzenia w usunięciu problemu.Pozdrawiam

#3 Guest_tbs

Guest_tbs
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 02:36

witam, dziekuje za odp. Czy moge otrzymac maila, na ktory moglbym podeslac wyniki wyniki badania termowizyjnego, ktore zlecilem na wlasny koszt?

#4 Guest_tbs

Guest_tbs
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 02:36

witam, dziekuje za odp. Czy moge otrzymac maila, na ktory moglbym podeslac wyniki wyniki badania termowizyjnego, ktore zlecilem na wlasny koszt?

#5 Guest_tbs

Guest_tbs
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 22:47

1. nawiewnik okienny jest zamontowany2. grzejnik jest sprawny, nie jest zapowietrzony, nie jest zasłonięty meblami, firaną czasem 3. narożnik jest zastawiony regałem, odległość ok 10 cm od ściany, na tylnej płycie tez był nalot, tak - jest to narożnik zewnętrzny budynku, w naturalny sposób najchłodniejszy w mieszkaniu

#6 kosek77

kosek77

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 01 marzec 2021 - 09:11

Ofertę środków do zabijania grzybów czy pleśni ma między innymi Sanosil, międzynarodowy koncern, który zajmuje się produkcja chemii, wydaje mi się że bez obaw można po ich propozycje sięgnąć. Preparaty dobre jakościowo, ceny ok, z dostępnością nie ma problemów. W trakcie renowacji budynków sprawdzą się świetnie.

#7 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2021 - 04:50

Pleśń w domu to poważny problem, koniecznie trzeba ją usunąć, ale pierwszym zagadnieniem z którym trzeba się zmierzyć, to sprawdzenie skąd bierze się wilgoć. Bo wiadomo, że pleśń nie powstanie na suchej ścianie. Musi się w niej gromadzić woda - i przyczynę gromadzenia się wody, trzeba w pierwszej kolejności wykryć, a potem usunąć wtedy i pleśń zniknie.Jeśli nie znacie przyczyny zawilgocenia, to warto wykonać ekspertyzę budowlaną w tym kierunku. Takie badania wykonuje firma Eko Projekt www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/ .  Pracują tam doświadczeni eksperci w tej dziedzinie, którzy podejdą kompleksowo do tematu i pomogą wam pozbyć się wilgoci skutecznie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy