Skocz do zawartości

Kostka brukowa, czy warto teraz kłaść?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Zbysz_ek

Guest_Zbysz_ek
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 20:14

Tak się zastanawiam - czy teraz jest jeszcze dobry czas na położenie przed domem nowej kostki? Stare płyty chodnikowe, które leżą obecnie są już dosyć poważnie uszkodzone i wyglądają bardzo nieestetycznie. Pogoda myślicie nie przeszkadza w układaniu nowej kostki?

#2 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 14:10

Nie ma jeszcze śniegu (przynajmniej u mnie w regionie) więc nie ma problemu z położeniem kostki. U mnie na podwórku jest nawierzchnia Detalit. Wybrała je żona, bo jak to uznała "jest w nich ogromny potencjał aranżacyjny". Kostki nie są duże, bardzo wygodnie się je układa i faktycznie, można na podwórku wyczarować z nich cuda. Wygląda świetnie, no ale moja żona nigdy się w kwestiach doboru rzeczy do domu nie myli.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:44

Dokąd nie pada śnieg czy nie ma silnego mrozu to można kłaść kostkę. u mnie kładli Tegulę w zeszłym roku na przełomie listopada i grudnia. nie było żadnych problemów. do -5 stopni można kłaść bez obaw, nawet deszcz nie jest większym problemem. poza tym teraz ziemia jest jeszcze miękka a po zimie długo potrafi być zmarznięta.

#4 Krzysztof_G

Krzysztof_G

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2014 - 15:07

Mamy teraz podobną porę, co rok temu, więc temat jak najbardziej na czasie :-) Ja z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że jak najbardziej tak. Akurat u mnie firma zajmowałą się tym brukiem bet concerto. Nie było żadnego problemu, bo tak naprawdę w ogóle nie było zimno, nawet w nocy. Jak się patrzy na prognozę pogody, to prakrycznie do końca miesiąca ma być temperatura dodatnia, więc nie ma co się martwić.

#5 remoncik

remoncik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 12:10

Nie ma jeszcze mrozów wiec warto korzystaćsmile.png

#6 Kiesiu

Kiesiu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 13:45

Spokojnie działaj. Ciągle dużo słońca i nie ma mrozów :) 

#7 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:17

Witam mam pytanie czy warto jutro kłaść kostkę trochę śniegu leży i jest na minusie podłoże gotowe tylko sypać podsypkę cementowo piaskowo ale nie wiem czy lepiej by poczekać.Pozdrawiam z Mazur .

#8 aneta33

aneta33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:33

A będziesz kładł kostkę samodzielnie? Czy z ekipą? Bo jeśli z firmą, to jest to pytanie do tych fachowców. U nas kostkę kładła firma http://brukarstwo.com, wszelkie kwestie tego typu rozstrzygali fachowcy. 

#9 Guest_MAJKELLLL

Guest_MAJKELLLL
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2016 - 20:40

Dokładnie to kiedy można położyć kostkę powinna określić firma brukarska i po problemie. Na pewno w zimę jest o wiele trudniej. Co do kładzenia samemu jak się naprawdę na tym nie zna jest raczej kiepskim pomysłem. To tylko wygląda na proste ale to nie puzzle. Ja korzystałem z usług Mabud i wykonali porządną robotę. 

#10 Guest_krzysiekkor

Guest_krzysiekkor
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:58

Zgadzam się, dobra firma poradzi sobie i sama oceni warunki, czy można kłaść kostkę. My kładliśmy w listopadzie. Ważna jest też jakość kostki, u nas jest od Kado ze Szczecina, kostka bardzo dobrej jakości, solidna, nie pęka, wygląda dobrze nawet po czterech latach.

#11 playskin

playskin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 11:52

dokładnie, zresztą jak nie ma mrozu to można śmiało

have a peek at these guys

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 20:59

Witam.. a jak jest z krawężnikami? Można teraz montować? Znacie może producenta krawężników jbm-katowice.pl? jakie macie zdanie? nie wiem na co zwracać uwagę...

#13 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 24 styczeń 2018 - 12:31

Jak nie ma śniegu i ziemia nie jest zamarznięta to chyba można bez problemów kłaść. CO do tego producenta z Katowic to nie wiem nic na jego temat.

#14 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 21:12

My planujemy niedługo, bo wprowadzamy się do nowego domu. Już mam na https://www.bruk-bet.../kostka-brukowawybrany nawet wzór - ten KONTUR mi się bardzo spodobał 

#15 Maia

Maia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 11:07

Polecam ciekawy artykuł na temat kostki brukowej http://kochamczytac....-architekturze/ , może się przydać wszystkim, którzy noszą się z zamiarem wybrukowania jakiejś powierzchni.Wybór kostek brukowych jest aktualnie bardzo duży, a to bardzo dobrze, to bardzo praktyczne rozwiązanie.

#16 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 740 postów

Napisano 12 październik 2018 - 05:07

Gdy jest ciepło i nie ma negatywnych warunków atmosferycznych (jak obecnie), jak najbardziej można działać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych