Skocz do zawartości

Zmiana ogrzewania z węglowego na pellet?

220 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_zadowolony

Guest_zadowolony
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2014 - 12:00

w końcu pellet jest naturalnym sposobem ogrzewania. tylko że ten z certyfikatem np ze Stelmetu 

#42 Guest_Duszek

Guest_Duszek
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2014 - 15:24

A właśnie jaki pellet polecacie do palenia?

#43 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2014 - 15:04

pellet z certyfikatem ponieważ masz pewność jakości. Taki pellet ma np Stelmet którego używają moi znajomi 

#44 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2014 - 20:43

Tak wszyscy zachwalają ten pellet że chyba sam pomyśle o zmianie ogrzewania. Palę ekogroszkiem ale pomyśle. A musiał bym wymieniać piec jakby co?

#45 Guest_Duszek

Guest_Duszek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:38

pellet z certyfikatem ponieważ masz pewność jakości. Taki pellet ma np Stelmet którego używają moi znajomi 

A który jest lepszy. Bo widzę, że w ofercie mają Lava i Olimp?

#46 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2014 - 16:03

oba są dobre różnią się nie znacznie kalorycznością. 

#47 Guest_Igor

Guest_Igor
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2014 - 21:34

Jak dla mnie Olimp ma lepszą kaloryczność i nim właśnie palę.

#48 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2014 - 19:09

Z czego jest  pellet.  Jeśli to ekologiczny opał to jestem zainteresowany. Moje dziecko ma uczulenie na wszelkiego rodzaju kurz , pył. 

#49 Guest_ktośtaki

Guest_ktośtaki
  • Goście

Napisano 18 październik 2014 - 15:48

pellet jest z trocin. Najlepsze pellety jak dobrze pamiętam są z drzew iglastych.

#50 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 22 październik 2014 - 18:41

witam,chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwosc zamontowania  do zwykłego pieca CO(,piec na  paliwo stałe tj,węgiel, drewno,itp)palnika na pelett.  

#51 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 26 październik 2014 - 16:15

Z czego jest  pellet.  Jeśli to ekologiczny opał to jestem zainteresowany. Moje dziecko ma uczulenie na wszelkiego rodzaju kurz , pył. 

Do produkcji pelletów Lava i Olimp wykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością. Wyprodukowany z nich pellet posiada jasną barwą. Dodatkowo także unikamy nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

#52 Guest_oxos

Guest_oxos
  • Goście

Napisano 02 listopad 2014 - 19:47

Doradźcie - chce palic głównie pelletem. Czy taki kocioł co KJ-G z firmy Piecbud    będzie dobrze mi spalał pellety?

#53 airf

airf

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 18:56

Bardzo polecam palenie brykietem ze słomy. Ja palę już 3 rok z rzędu i jestem zadowolony. Kupiłem z wujkiem na spółkę maszynę do robienia brykietu, a o brak słomy nie muszę się martwić. Oszczędność gwarantowana.

Znakomita jakość wykonywanych usług ddd

#54 Marcino

Marcino

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 18:34

witam,chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwosc zamontowania  do zwykłego pieca CO(,piec na  paliwo stałe tj,węgiel, drewno,itp)palnika na pelett.  

Oczywiście że się da. Tu masz gotowe zestawy automatyki do kotłów http://www.sklep-wit...stawy-do-kotlow     Fajna i wygodna sprawa - sam przerabiałem. Koszt nieduży jak na komfort co to daje - 2400 tylko

Wybierz tylko taki zestaw z podajnikiem na pellet

Plus jeszcze taki- bo przed zakupem dzwoniłem do producenta podpytać- jakby coś sie z kotłem mi stało i trzeba by wymieniać to moge u nich kupić sam podajnikowy bez wyposażenia i przełożyć tylko cały ten zestaw- wiec sie nie zmarnuje jakby co

#55 Guest_ślązak

Guest_ślązak
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 15:16

a jakim pelletem palisz?? Różnica jest zauważalna w porównaniu z poprzednim sposobem ogrzewania??

#56 remoncik

remoncik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 12:24

Sam pellet jest nieopłacalny. Wszystko oczywiście zależy jaką powierzchnię ma dom, wydajność pieca również ma duże znaczenie. Jednak nastawianie się na paliwo jednego typu jest całkowitą porażka, czego przykładem są kiedyś masowo kupowane piece olejowe. Olej był tani- było ok, teraz z roku na rok olej drożeje w takim tempie, że duża część właścicieli takich pieców  juz nie ogrzewa a "dogrzewa".

#57 Roberto

Roberto

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 19:36

Nie wiem co znaczy nieopłacalny. Mamy XXI wiek i mamy rozwiązania dedykowane pod konkretne rodzaje opału. Mam u siebie piec brastalu, pod pellet. Odzysk energii jest spory, rachunki za opał zdecydowanie spadły w stosunku do starego węglowego pieca. "Kozę" w mieszkaniu w tej chwili mam tylko w charakterze vintage'owej dekoracji. Jakby nie pasowało do wnętrza to bym się pozbył :)

#58 Tadeusz67

Tadeusz67

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 15:22

A czy istnieje możliwość zamontowania takiego pieca w kamienicy, mieszkanie 83m2? Jakie są koszty?

#59 Guest_kobold

Guest_kobold
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:42

Przedzwoń sobie do nich to Ci wszystko wyjaśnią:  44 719-23-24 Ale na zdrowy rozum – czemu nie. Pewnie da radę wpakować tam eko-maxa jakiegoś.

#60 oskarkrol4

oskarkrol4

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 20:30

Cześć wszystkim forumowiczom. Czy według Was tzw. rekuperacja ma szanse na eskalacja w ciągu najbliższych kilku lat? Jak dobrze wiemy, świat dzisiaj dąży do tego, aby w miarę możliwości wszystko było przyjazne dla środowiska. Myślicie, że jest to godne uwagi? Trafiłem ostatnio na taką stronę http://www.ventermo.pl/ i z tego co tam piszą, to faktycznie jest to warte uwagi. A jak wy sądzicie?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych