Skocz do zawartości

Zmiana ogrzewania z węglowego na pellet?

211 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_gibon

Guest_gibon
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 22:23

A orientuje się ktoś czy można dostać jakąś dotację lub dofinansowanie na zakup takiego kotła pod pellet?

#22 Guest_masterton

Guest_masterton
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 20:57

Poszukaj informacji o akcji ,,Kawka" bądź ,,Kafka", mowa, jeżeli się nie mylę o dofinansowaniach na przeróbkę pieców węglowych.

#23 Guest_rob

Guest_rob
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 20:42

A może lepiej odpuścić sobie całkowicie taki piecyk który jak wiadomo tani nie jest, ładny też nie i nawet czasem bywa niebezpieczny i zamiast niego postawić na http://archonhome.pl...czem-wodnym/103 , które wręcz odwrotnie pod względem kosztów prezentują sie znakomicie, wyglądają fenomenalnie a dodatek nie ma z nimi żadnego strachu, bo nie stwarzają żadnego zagrozenia. Myślę, że wiele osób może poprzeć mój pomysł.

#24 Guest_Andrzej Wysocki

Guest_Andrzej Wysocki
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 22:05

Witam,

takich informacji należy szukać w urzędzie miasta czy gminy.Jeżli chodzi przykładowo o olejowe ogrzewanie, to jest ono  w tym momencie najdroższe na rynku. Ogrzewanie pelletem wyjdzie dużo na plus, bo pellet należy do jednego z najbardziej ekonomicznych materiałówgrzewczych na rynku.Pozdrawiam i chętnie odpowiem na wszelkie pytaniaAndrzej Wysocki___________________________eRzecznik pelletów Stelmet

#25 Guest_krzysiek087

Guest_krzysiek087
  • Goście

Napisano 31 maj 2014 - 22:19

a czy ktoś może polecić dobrego producenta kotłów CO w województwie mazowieckim lub okolicach? chciałbym kupić kocioł docelowo opalany węglem, ale żeby można było spalać również pellet, no i eko groszek.

#26 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2014 - 10:06

Piecbud, sporo osób chwali ich kotły, naprawdę dobra jakość, no i to nie żadna garażówka tylko rodzinna firma z tradycjami, robią piece od lat siedemdziesiątych.

#27 Guest_agman

Guest_agman
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2014 - 13:23

Olejowe nie jest takie drogie, zależy jaki typ oleju się wybierze. Ale niedługo zapewne będzie zakazane, bo do ekologicznych nie należy. Ciekawostką jest natomiast ogrzewanie elektryczne grzejnikami kamiennymi. tutaj można sobie poczytać na ten temat.

#28 Guest_Sauron

Guest_Sauron
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:20

Dokładnie, sam mam ogrzewanie olejowe i nie mogę narzekać. Kwestia tylko, żeby zainwestować w dobry kocioł z odzyskiem ciepła i nie pakować hajsu w drogie paliwa, tylko kupować olej ekonomiczny. Inna sprawa że niestety i tak niedługo państwo na nas wymusi, żebyśmy wszyscy kupili sobie kotły na ekogroszek sad.png Do tego to wszystko zmierza.

#29 Guest_grzesiek

Guest_grzesiek
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2014 - 21:44

ja też mogę polecić kotły z Piecbudu - solidny producent, na rynku od 40 lat, kotły naprawdę bardzo porządne i dobre jakościowo.

#30 Guest_olek

Guest_olek
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 12:48

Też myślałem o Piecbudzie, bo kolega mi ich polecił, ale zastanawia mnie jedno - jak sprawdzają się takie "wszystkopalne" kotły - nigdy takiego nie użytkowałem, więc trochę mnie taka opcja niepokoi, czy faktycznie dobrze sobie radzą ze spalaniem róznorodnych opałów bez dużej ilości śmieci ze spalania?

#31 Guest_grzesiek

Guest_grzesiek
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2014 - 16:45

mam taki 'wszystkopalny' i nie ma żadnych problemów ze spalaniem innego opału. mam model KJ MP 2, on bardzo dobrze radzi sobie z gorszym opałem, więc polecam, ja trafiam na taki  często, niestety urok mojego regionu. ale co do kotłów - naprawdę robią je solidnie, nie ma mowy o żadnej fuszerce.

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 20:13

Jaki to koszt?

#33 Guest_grzesiek

Guest_grzesiek
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:14

ja za swój o mocy 20kW zapłaciłem 7 tys brutto i naprawdę się sprawdza, moc jest dobrana bardzo dobrze do powierzchni.

#34 Guest_ciekawski

Guest_ciekawski
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 13:28

a jak w takim wszystko palnym kotle spala się pellet?? 

#35 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 11:49

Już drugi sezon palę pelletem i jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Polecam pellet ze stelmetu jest wysokokaloryczny, zostaję bardzo mało popiołu.

#36 Guest_zainteresowany

Guest_zainteresowany
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 13:02

a ile tego pelletu potrzebujesz na okres grzewczy??

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2014 - 15:04

Coś ok 5 ton na sezon grzewczy, a z tony zostaję ok 2-3 kg popiołu który potem wykorzystuje, czyli nic się u mnie nie marnuję.

#38 Guest_100

Guest_100
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2014 - 11:39

A do czego wykorzystujesz ten popiół?

#39 Guest_Sylwek

Guest_Sylwek
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2014 - 18:15

Popiół można swobodnie rozsypać w ogórdku i służy jak naturalny nawóz.

#40 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 20:27

Dokładnie tak jako nawóz popiół z pelletu jest bardzo dobry, przynajmniej palisz nim masz czysto a jak Ci zostanie popiół to jeszcze możesz go wykorzystać, same plusy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych