Skocz do zawartości

Zmiana ogrzewania z węglowego na pellet?

215 odpowiedzi w tym temacie

#201 Czesiek22

Czesiek22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:34

taka zmiana nie musi oznaczać dużo większych kosztów. Jak większość rzeczy można to ulepszyć. Radzę przeczytać na blogu http://eco-profi.pl/...czy-ekogroszek/ tam mamy opisane różnice - zalet obu rozwiązań, ale również jak to zrobić w niższym budżecie. Jeśli dobrze poszukamy to kupimy pellet A1 w cenie naprawdę atrakcyjnej

#202 annk

annk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 13:17

Raczej preferowałabym coś mocniejszego, np. olej grzewczy. Jest to bardziej wydajne i kaloryczne paliwo, tak więc nie trzeba go zamawiać tak dużo. Spokojnie można w czasie nawet największych mrozów ogrzać dom. Tu polecam kontakt z firmą Pol-Oil https://www.poloil.pl/. Oni dostarczają bardzo dobry olej. Na stronie są wszystkie szczegóły

#203 Guest_Azzebo

Guest_Azzebo
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 14:51

Zgadzam się z Tobą. Olej grzewczy jest praktyczny, zwłaszcza dla kogoś, kto nie ma dostępu do sieci. W moim przypadku tak jest. Mam takie ogrzewanie, jestem bardzo zadowolony. Sprawdzę sobie ten kontakt do Pol-Oil bo może ceny będą bardziej atrakcyjne. Dzięki za kontakt!

#204 annk

annk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 11:45

adasa

#205 Guest_Debbosz

Guest_Debbosz
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2018 - 11:47

Ja mam ogrzewanie klimatyzacją. Domek 120 metrów, bardzo dobrze ocieplony (styropian 15). Ogrzewanie decentralne jest tu najbardziej pratyczne. Polecam kontakt z warszawską firmą Klima Mika. Kompleksowo ogarniają temat klimatyzacji

#206 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 295 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 15:27

Ja jednak rozważam wymianę miałowego na gazową pompę ciepła, już nawet mam umówione spotkanie z https://www.gazuno.pl/. Jednak zastanawiam się nad miesiecznymi kosztami ogrzewania tego typu. Ktoś może zdecydował się na takie rowiązanie i może podpowiedzieć na jakie koszty trzeba być przygotowanym? 

#207 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 14:48

A nie lepiej na gaz? Pompę ciepła?

#208 Guest_donnek

Guest_donnek
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 15:51

nie wymienilismy na kocioł na pellet, już z tych 5 klasy . Każdego czeka wymiana kotła na bardziej eko, my juz mamy to za soba. Wybraliśmy kocioł z Piecbudu, mam zaufanie do tej marki, są na rynku kupe lat. W rodzinnym domu tez od nich kotły mięlismy piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet

#209 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 15:02

cześć. Czy ktoś z was korzystał z usług matertrans.com? Chodzi mi o sprzedaź węgla.

#210 PaveloS

PaveloS

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 21:48

Zdecydowanie warto zmienić sposób ogrzewania na bardziej ekologiczny albo nas w końcu smog zje. Dlatego ja zdecydowałem się na ogrzewanie pelletem, wybrałem kocioł Forest Natura od http://budmetnocon.pl/ i bardzo go sobie chwalimy, ma wysoką sprawność cieplną i łatwo się go obsługuje.

#211 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 180 postów

Napisano 27 maj 2019 - 22:33

Dobrej jakości pellet znajdziecie w sklepie online https://epellety.pl/produkty/Na palecenie zmieściło mi się aż 65 worków - transport gratis. Bardzo dobre wartości opałowe i kaloryczność.

#212 Guest_nagaja

Guest_nagaja
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 17:10

Fajny jest ten nowy kocioł od Witkowskiego Toret pellet. Może i kociołek nie najtańszya ale sprawdza się, mistrzostwo świata. No i ma obrotowy palnik Kipi

#213 Guest_melanii89

Guest_melanii89
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2019 - 17:39

a znacie te nowe kotły Smart Fire? Solidnie wykonane, łatwe w obsłudze, dobry sterownik Negros no i panik na różne paliwa

#214 Guest_mardok

Guest_mardok
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2019 - 23:38

Wiadomo, że najlepszy kocioł jak najbardziej ekologiczny, dlatego my przerzuciliśmy się na pellet właśnie i jestem zadowolony z tej zmiany. Wybrałem kocioł Forest Natura od budmetnocon.pl i chodzi sprawnie, bezawaryjnie, ma wysoką sprawność cieplną, obsługa jest prosta, także po całosci mi pasuje.

#215 mirell

mirell

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 29 wrzesień 2019 - 19:48

My wymieniliśmy kocioł na kocioł na pellet właśnie z oferty Witkowskiego. Bardzo dobre koły mają . Wybraliśmy Toret Pellet, ma bardzo dobry obrotowy palnik Kipi

#216 SolidnyCzlowiek

SolidnyCzlowiek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 16 październik 2019 - 10:40

W kontekście wymiany węgla na pellet, jestem jak najbardziej za pelletem. Dużo lepiej na tym wyjdziesz. Choć tak jak poprzednik wspomniał, nie zastanawiałeś się żeby postawić sobie piec gazowy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych