Skocz do zawartości

Zmiana ogrzewania z węglowego na pellet?

159 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Barbarra

Guest_Barbarra
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 20:48

Czy opłacalna jest zmiana kotła węglowego na kocioł opalany pelletem. Pytam ponieważ będziemy musieli wymienić piec jest wiekowy i ciut przepalony. Pomyśleliśmy z mężem że może przy okazji zmienić na coś ekologicznego .

#2 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 14:30

moim zdaniem jak najbardziej, pellet jest teraz bardzo opłacalny i pozwala zaoszczędzić dużo na ogrzewaniu. Pellet ma wysoka kaloryczność (powyżej 18MJ/kg;), ładnie się spala. Sam pale nim w piefcu Kołtona z podajnikiem już drugi rok Jesli chcesz więcej informacji to podsyłąm Ci link do artykułu z radami, jak wybrac odpowiedni kocioł http://www.budnet.pl...687-czytaj.html

#3 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 00:08

Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest kocioł przystosowany do spalania różnorodnego paliwa, zresztą sam taki mam - od roku czasu grzeję dom kotłem KJ G z Piecbudu, kocioł z podajnikiem ślimakowym - spalam właśnie pellet, ale też groszek, węgiel orzech, eko groszek i drewno - eko groszek i pellet palenisko automatyczne (ruszt retortowy), a drewno, węgiel i groszek ręcznie podawane (ruszt stały wodny). Kocioł sprawdza się świetnie, dodatkowo podłączony mam pokojowy regulator, ustawiam sobie temperaturę, jaka ma być, i z głowy - roboty minimum.

#4 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 21:34

Wedłóg mnie warto zmienić ogrzewanie na pellet , ponieważ wspomaga sie w ten sposób ekologię , oszczędza sie płuca ponieważ z pelletu nie ma kurzu i pyłu,Popiół można wysypać do ogródka i jest go bardzo mało z 1 tony ok 2 kg.

#5 Guest_mordor

Guest_mordor
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2013 - 11:51

Polecacie jakiś dobry, niedrogi, łatwo dostępny pellet? Może Stelmet?

#6 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2013 - 12:22

a ile takie przystosowanie pieca do opalania pelletem kosztuje?

#7 Guest_oizo

Guest_oizo
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 18:53

Jaki piec chcesz przystosować, jaki metraż domu?

#8 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 13:29

co do palenia węglem, to zdecydowanie polecam zmianę. wczoraj trafiłem na artykuł odnośnie obostrzeń, jakie już teraz w tym temacie wprowadził Kraków - http://budownictwopo...ie_wegiel_to_co

#9 Guest_Mirosław

Guest_Mirosław
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2013 - 11:39

mordor Ja wybieram właśnie pellet ze Stelmetu. Ich pellet Olimp jako jedyny w Polsce posiada certyfikat jakości ENPlus A1. Wcześniej opalałem pelletem z miejscowego składu i szło go o wiele więcej niż teraz. Wniosek z tego, że nie był on właściwej jakości... Dlatego teraz sięgam po sprawdzoną jakość.

#10 Guest_Antosia

Guest_Antosia
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 18:25

My również ogrzewamy dom pelletem . Utrzymuje ciepło dość długo i na jednakowym poziomie. Kupujemy najczęściej Olimp ze Stelmetu . Jest to wysokiej jakości opał . Jeśli zdarzy się że nie ma Olimpu to kupujemy Lave . Mąż mówi że to najlepszy opał dostępny na rynku

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2013 - 19:12

Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest kocioł przystosowany do spalania różnorodnego paliwa, zresztą sam taki mam - od roku czasu grzeję dom kotłem KJ G z Piecbudu, kocioł z podajnikiem ślimakowym - spalam właśnie pellet, ale też groszek, węgiel orzech, eko groszek i drewno - eko groszek i pellet palenisko automatyczne (ruszt retortowy), a drewno, węgiel i groszek ręcznie podawane (ruszt stały wodny). Kocioł sprawdza się świetnie, dodatkowo podłączony mam pokojowy regulator, ustawiam sobie temperaturę, jaka ma być, i z głowy - roboty minimum.

ja mam podobny piec zpodobną specyfiką ale od firmy Kołton, producenta kotłów z Podkarpacia. Staram się palić głownie pelletem, ale czasem zdarzy się też eko groszkiem czyt węglem. jest praktycznie i ekonomicznie.

#12 Guest_radek

Guest_radek
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 12:35

na stronie http://www.polishpellet.com/ wszystko jest opisane o pelletach jest również kalkulator kosztów ogrzewania także możemy porównać koszty

#13 Guest_AdamEwa

Guest_AdamEwa
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 22:20

My również ogrzewamy dom pelletem . Utrzymuje ciepło dość długo i na jednakowym poziomie. Kupujemy najczęściej Olimp ze Stelmetu . Jest to wysokiej jakości opał . Jeśli zdarzy się że nie ma Olimpu to kupujemy Lave . Mąż mówi że to najlepszy opał dostępny na rynku

A czy czujecie w używaniu Lavy? Ja też używam Olimpu i zastanawiam się nad kupnem Lavy. Chciałbym spróbować i tego drugiego produktu. Na pewno nie wrócę do węgla. ale myślę że warto wypróbować oba pellety :)

#14 Guest_czeslał

Guest_czeslał
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 23:51

Nie orientujecie się czy jest jakiś dystrybutor Stelmetu pod Bydgoszczą? Dzięki!

#15 Guest_Osscar

Guest_Osscar
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:34

Na stronie Stelmetu: http://www.polishpellet.com/ można sprawdzić gdzie/ w jakich częściach Polski rozmieszczeni są dystrybutorzy tej firmy. Są podane telefony, zapewne i maile, więc jednym telefonem można załatwić sprawę.

#16 Guest_Andrzej Wysocki

Guest_Andrzej Wysocki
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 23:15

WitamLista naszych aktualnych dystrybutorów dostępna jest na stronie http://www.polishpel...dz_dystrybutoraPozdrawiamAndrzej Wysocki____________________________eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#17 Guest_Roksa

Guest_Roksa
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 20:42

Trzy lata temu zmieniliśmy ogrzewanie na pellet ,a teraz dodatkowo zainstalowaliśmy w salonie piec również na pellet . Przód ma oszklony . Spełnia rolę kominka.

#18 Guest_Kindzior

Guest_Kindzior
  • Goście

Napisano 14 luty 2014 - 14:10

Raczej jest opłacalne. Zauważyłem że ceny pelletu spadają co nie można powiedzieć o innych paliwach. Decyzje o zmianie pieca na spalanie pelletu podjąłem 3 lata wstecz i z perspektywy tego okresu mogę powiedzieć że była to trafna decyzja .Pozdrawiam

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 luty 2014 - 18:37

moim zdaniem najlepiej zakupić piec na pellet i ekogroszek bedziemy mieli możliwość palenia dwoma rodzajami opału.

#20 Guest_czeslał

Guest_czeslał
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 19:41

Dziękuję bardzo za linka Osscar i panie Andrzeju! :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych