Skocz do zawartości

Czy palicie pelletem?

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 17:01

Mało wiem na temat tego opalu , a ponieważ podobno jest on ekologiczny zamierzamy zmienić instalacje właśnie na ten opał.

#2 Guest_Adddam

Guest_Adddam
  • Goście

Napisano 01 listopad 2013 - 18:52

tak, pellety są świetne - niedrogie, nie płaci się astronomicznych sum za ogrzewanie, poza tym są ekologiczne i z natury nie brudzą jak ekogroszek, polecam Olimp albo Lavę - oba są dobre.

#3 Guest_Morus

Guest_Morus
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 20:34

Palę i jestem zadowolony. Po pierwsze jest czysto w kotłowni, po drugie popioły jest tyle co nic, po trzecie mogę go wysypać pod drzewka , po czwarte nie ma pyłu . Pellet pali się bardzo dobrze całą powierzchnią dlatego utrzymuje się stała temperatura . Ja stosuje pellet ze Stelmetu. Mają wysokiej jakości towar z odpadów drzew iglastych .

#4 Guest_Danka

Guest_Danka
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 13:12

Polecam ten rodzaj ogrzewania domu . Pellet jest wygodnym opałem i czystym . Mam na myśli to że nie kurzy sie , nie pyli. Spala się w całości dlatego prawie nie ma popiołu .

#5 Guest_BobBudowniczy

Guest_BobBudowniczy
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 12:12

ja mam w domu tego typu piec - http://www.ekspertbu...owe-keller-dual palę tam ekogroszkiem i jestem zadowolony bardzo z niego. pellet dla mnie odpada, uzupełnianie zasobników ręcznych, dużo z tym zachodu, brudu, pyłu...no chyba że ma się rozwiązanie bez zasobnika, to pewnie wtedy te problemny odpadają i jest dużo łątwiej

#6 Guest_Andrzej Wysocki

Guest_Andrzej Wysocki
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 15:02

Witam!Pellet to ekologiczny i wyjątkowo wydajny materiał grzewczy. Jego zaletą jest czystość kotłowni i miejsca składowania. Pellet w przeciwieństwie do ekogroszku nie pozostawia sobie pyłu i zabrudzeniaPellety Stelmet są pakowane w hermetyczne opakowania o następnie każda partia jest dodatkowo foliowana. Dzięki temu mamy pewność, że kotłownia będzie czysta a pellet nie straci swoich właściwości opałowych tak jak ma to miejsce w przypadku ekogroszku Kaloryczność pelletu LAVA ta zawartość to około 19,00 MJ/kg, a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg. Są to wartości o wiele wyższe niż wymagane przez certyfikat DIN!Ważną zaletą pelletów Stelmet jest bardzo mała ilośc pozostałego po spaleniu popiołu. Po spaleniu 1 tony pelletu Stelmet LAVA pozostanie ok. 3,5 kg popiołu, natomiastz OLIMPU – ok. 2,4kg.Zamówienia można składać online pod adresem:http://www.polishpel...zloz_zamowienieW razie zainteresowania odbiorem osobistymmogę podać najbliższe punkty dystrybucji!PozdrawiamAndrzej Wysocki___________________________eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#7 Guest_irek

Guest_irek
  • Goście

Napisano 30 listopad 2013 - 12:25

ostatnio czytałem o kominkach na pellet ciekawe rozwiązanie pełen komfort i ekologia ciekawa temat.

#8 Guest_Rowek

Guest_Rowek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2013 - 22:00

Pale już trzeci sezon pelletem i jestem zadowolony. Pilnować tylko trzeba żeby kupić dobrej jakości pellet . Wysokokaloryczny i najlepiej z drzewa. Wtenczas jest pewność że będzie ciepło, czysto i nie bedzie kłopotu z popiołem . Ja kupuje ze Stelmetu i mam gwarancję jakości.

#9 Guest_margot

Guest_margot
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 00:52

A nie pyli Ci w pokoju od tego kominka? Muszę przyznać, że to ciekawe rozwiązanie, ale czy nie kłopotliwe?

#10 Guest_Andrzej Wysocki

Guest_Andrzej Wysocki
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 01:01

A nie pyli Ci w pokoju od tego kominka?

WitamPellety Stelmet pakowane są w hermetyczne opakowania. Dzieki temu nasza kotłownia i dom są czyste, a ponadto mamy 100% pewność, że parametry kaloryczności naszego produktu są chwili spożytkowywaniadokładnie takie jakie podajemy.Pozdrawiam!Andrzej Wysocki_____________________________eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#11 Guest_mokador

Guest_mokador
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 19:57

Pale pelletem i był to dobry wybór

#12 Guest_Waldek

Guest_Waldek
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:01

Pellet to wedłóg mnie dobry ekologiczny opal .A w dobie smogów i zanieczyszczeń trzeba stawiać na ekologie . Pellet ze Stelmetu Olimp to wysokokaloryczne paliwo z odpadów drewnianych. Zmieniając piec na taki co spala pellet to był bardzo dobry pomysł.

#13 Guest_Sergiusz

Guest_Sergiusz
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2013 - 11:29

A wiesz może czy można przerobić piec do palenia węglem na taki pod pellet?

#14 Guest_Andrzej Wysocki

Guest_Andrzej Wysocki
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 00:07

A wiesz może czy można przerobić piec do palenia węglem na taki pod pellet?

Witam,to wszystko zależy od pieca posiadanego przez Pana w obecnej chwili.Najrzetelniejsze informacje w tej sprawie zasięgnie Pan u producenta pieca, gdyż jest to sprawa indywidualna. Pozdrawiam!Andrzej Wysocki_____________________________eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#15 Guest_Sergiusz

Guest_Sergiusz
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:42

Dziękuje za pomoc Panie Andrzeju. Spróbuję skontaktować się i dowiedzieć czegoś więcej. A czy uzyskam u Pana informację ile pelletu zużywa się się średnio w sezonie grzewczym?

#16 Guest_Andrzej Wysocki

Guest_Andrzej Wysocki
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2013 - 15:31

WitamJest to kwestia wyjątkowo indywidualna zależna zaczynając od wielkości domu do ogrzania a kończąc na ilości mieszkańców i ich zapotrzebowaniach.Ogromna rolę odgrywa także fakt jak silna jest zima w danym roku.PozdrawiamAndrzej Wysocki____________________________eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#17 Guest_Galant

Guest_Galant
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 00:12

A ja mam zapytanie w kwestii produktów waszej firmy - LAVA i OLIMP. Jaka jest kaloryczność tych pelletów?

#18 Guest_bartollini

Guest_bartollini
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 22:45

Pellet LAVA ma kaloryczność ok. 19,00 MJ/kg a pellet OLIMP ok. 20,00 MJ/kg. Używam ich zamiennie u siebie w kotłowni do opalania domu.

#19 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 15:02

Palę pelletem kilka sezonów . Z autopsji wiem jedno. Pellet musi spełniać kilka warunków aby osiągnąć odpowiednią temperaturę . Musi mieć wysoka jakość ,czyli być suchy, mieć dobra kaloryczność, nie mieć zanieczyszczeń . W moim odczuciu te warunki spełniają pellety firmy Stelmet. Są z drzew w przewadze iglastych , o kaloryczności 19-20 MJ/kg

#20 Guest_Andrzej Wysocki

Guest_Andrzej Wysocki
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 14:35

Witam,pellety Stelmet są produktem o najwyższej jakości. Świadczą o tym posiadane przez nie certyfikaty DIN, ENplus A1, a takżę FSC.Certyfikat ENplus A1 ma ujednolicić jakość pelletu na rynku europejskim i spowodować, ze nie będzie potrzebne stosowanie norm krajowych. Klasa A1 to najwyższej jakości pellet do stosowania w kotłach i piecach ogrzewających gospodarstwa domowe.Z kolei certyfikat FSC oznacza, iż nasz pellet został wykonany z surowca pochodzącego z lasów certyfikowanych zgodnie ze standardami prawidłowej gospodarki leśnej FSC.Pozdrawiam i chętnie odpowiem na wszelkie pytaniaAndrzej Wysocki___________________________eRzecznik pelletów Stelmet

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych