Skocz do zawartości

Pompa głębinowa - jaka?

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kryha

Guest_kryha
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 17:41

mam problem z wyborem pompy głębinowej, zastanawiam się czy kupić taką standardową, czy może lepiej zainwestować w coś porządniejszego np. myślę o takiej: http://zdshurt.pl/plug-go.html jakie są wasze opinie na temat tej pompy?

#2 Guest_herman

Guest_herman
  • Goście

Napisano 18 marzec 2013 - 18:50

pompa głębinowa ZDS Plug&Go to jedna z najlepszych i najnowocześniejszych pomp dostępnych na rynku, nie wymaga zbiornika membranowego oraz łącznika przepływu, jest w pełni zautomatyzowana i charakteryzuje się łagodnym rozruchem, jeśli miałbym być szczery to kupiłbym na Pani miejscu taką pompę, posłuży Pani niezawodnie przez długie lata

#3 Guest_ornitolog

Guest_ornitolog
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:20

generalnie wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby i do czego ta pompa ma być. ale jak czytam specyfikację, to wydaje się, że ta pompa zds da radę. ciekawy jest brak membrany- czekam na opinię, czy to się sprawdza?

#4 Guest_jack

Guest_jack
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 12:58

przy tej pompie zds nie jest wymagana membrana co oznacza dla zwykłego obywatela to, że pompa zajmie mniej miejsca, oszczędzimy na niej pieniądze no i czas, czyli ogólnie same plusy

#5 Guest_Dzik

Guest_Dzik
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 20:23

UNIKAJ JAK OGNIA pomp ESPA. Kupiłem taką w firmie BELSAN z Rembertowa (Warszawa). Nie dość że drogo to jeszcze u mnie po roku użytkowania spalił się silnik. W serwisie powiedzieli, że gwarancji na to nie ma bo źle zabezpieczyłem instalacje, co jest nie prawdą bo zabezpieczone było zgodnie z ich instrukcją. Po płatnej naprawie okazało się, że pompa nie działa w studni (10m słupa wody nad pompą) a w wiadrze działa. Kolejna wycieczka do serwisu (50km w jedna stronę mam) i serwis znowu wciska mi, że to moja wina bo u nich działa i kazali mi kupić nowy kondensator (znowu 3razy drożej niż w sklepie). I w studni znowu nie działało po 3 wycieczkach i postraszeniu prawnikiem wymienili wirnik (sami go pewnie skrzywili przy poprzednim wyjmowaniu) ale i tak twierdzili, że tylko na wszelki wypadek. Pompa działała przez miesiąc. Dzisiaj okazało się, że wywala zabezpieczenie różnicowe w instalacji. Najprawdopodobniej źle uszczelnili pompę i woda daje przebicie. Mimo, że gwarancja to obejmuje nie pojadę więcej do firmy BELASN, bo mimo autoryzacji serwisu nie mają o tm pojęcia.Słyszałem, że grunfos jest dobry.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 20:30

UNIKAJ JAK OGNIA pomp głębinowych ESPA. Kupiłem taką w firmie BELSAN z Rembertowa (Warszawa). Nie dość że drogo to jeszcze u mnie po roku użytkowania spalił się silnik. W serwisie powiedzieli, że gwarancji na to nie ma bo źle zabezpieczyłem instalacje, co jest nie prawdą bo zabezpieczone było zgodnie z ich instrukcją. Po płatnej naprawie okazało się, że pompa nie działa w studni (10m słupa wody nad pompą) a w wiadrze działa. Kolejna wycieczka do serwisu (50km w jedna stronę mam) i serwis znowu wciska mi, że to moja wina bo u nich działa i kazali mi kupić nowy kondensator (znowu 3razy drożej niż w sklepie). I w studni znowu nie działało po 3 wycieczkach i postraszeniu prawnikiem wymienili wirnik (sami go pewnie skrzywili przy poprzednim wyjmowaniu) ale i tak twierdzili, że tylko na wszelki wypadek. Pompa działała przez miesiąc. Dzisiaj okazało się, że wywala zabezpieczenie różnicowe w instalacji. Najprawdopodobniej źle uszczelnili pompę i woda daje przebicie. Mimo, że gwarancja to obejmuje nie pojadę więcej do firmy BELASN, bo mimo autoryzacji serwisu nie mają o tm pojęcia. Za to słyszałem, że pompy grunfosa cieszą się dobrą sławą, niestety drogie.

#7 Guest_HustonMamyProblem

Guest_HustonMamyProblem
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 13:13

Kolega wyżej ma racje. Pompy Grundfos są dobre, ale mają wysoką cenę, niestety coś za coś. Zobacz tutaj http://www.wirpomp.p...-glebinowe.html - źle nie jest, duży wybór i ceny i tak w miarę ok. Daj znać na które się zdecydowałeś.

#8 Grzegorz1969

Grzegorz1969

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 22:58

Najtrwalsze pompy głębinowe to pompy Belardi , Ebara , Grundfos i Hydro-Vacuum. Wszystkie ona są dostępne na naszym rynku i mają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dobór odpowiedniej do oczekiwań jest dzięki temu dość łatwy niezależnie czy ma być to pompa do wąskiej studni czy też studni kopanej. Także wydajności pomp są różne i można dobrać pod konkretne potrzeby niezależnie czy ma być to pompa do domu, podlewania grodu czy też przy okazji do zasilania nawet dużego systemu nawadniania. 

pompy-glebinowe.jpg

#9 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 861 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2015 - 13:13

Ja zastanawiam się nad tym, aby na swojej posesji zakopać zbiorniki na deszczówkę. Jakiej pompy używać do pobierania wody z tychże zbiorników? Wystarczy jakaś mała pompka, czy musi to być jakiś solidny sprzęt?

#10 kk88

kk88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 09:36

Polecam kontakt z tą firmą http://www.temar-technologie.pl, która specjalizuje się w sprzedaży i doradztwie pomp Calepeda. Na pewno pomogą Ci w problemie.

#11 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 445 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 14:14

A jakie mają opinie w necie?

Always look on the bright side of life!

#12 arturz862

arturz862

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 13:05

w moim przypadku wszystkim zajęła się firma alkrusz - zadzwoń do nich i zapytaj o wycenę.

PieknojestwTobie.com - serwis o urodzie
TaXpit.pl - biuro rachunkowe
sporportal.pl - serwis o sporcie

#13 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 11:11

Pompa głębinowa, a raczej jej moc powinna być uzależniona od miejsca w którym będzie pracowała. Z mojego punktu widzenia ważna jest również głośność pracy. Jeżeli mieszkasz w zwartej zabudowie, praca pompy może najzwyczajniej w świecie komuś przeszkadzać. Nie bez znaczenia jest również ekonomia i zużycie energii. Tutaj http://doborpompy.pl...inowe-wilo-sub/można znaleźć trochę więcej informacji na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

sisi

#14 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 11 październik 2016 - 22:22

Duży wybór ma http://www.ana-szcze.../pompy/#contentMy mamy Grundfos i działa bez zarzutu już drugi rok. Firma solidna.

#15 pomocna

pomocna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:36

Swoją pompę zamawialiśmy tutaj, jakiej firmy brać polecił znajomy który korzysta z takich pomp od lat (wzięliśmy Belardi) http://euroogrod.com...ofory-3648.html ten sklep w sieci mamy sprawdzony, mają duży wybór. 

#16 Guest_wronka90

Guest_wronka90
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 10:39

Sporo pomp o różnej mocy ma w ofercie hurtownia Swatt – swatt.pl. Obsługa sympatyczna, idzie się dogadać. Na stronie mają prezentacje konkretnych typów pomp i w zasadzie jeśli chodzi o parametry to wszystko jest czarno na białym napisane, ale jakby ktoś miał jakieś wątpliwości to obsługę mają znającą się na rzeczy, więc można mailowo czy telefonicznie dopytać.

#17 Guest_miro54

Guest_miro54
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2017 - 19:27

Sporo różnego rodzaju pomp widziałem ostatnio na stronie swatt.pl. Często tutaj robię zakupy dla swojej firmy, mają dużo osprzętu dla instalatorów, także zdarzy mi się zrobić u nich zakupy. Cennik mają raczej normalny, oczywiście to już by trzeba było osobno każdą pompę sprawdzić i porównać, ja tutaj biorę najczęściej mufy, kolanka, tego typu miedziane elementy.

#18 Guest_kacper689

Guest_kacper689
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 11:18

Zdarzyło mi się w tamtym roku że szukałem dobrej pompy zatapialnej i ostatecznie zamówiłem ze strony swatt.pl. Firma prowadzi hurtownię ale też sprzedają w detalu. Dobrą mi tę pompę dobrali, udało się sprawnie oczyścić zalany budynek i też nie było to urządzenie jakoś skomplikowane w obsłudze, także nawet taki zupełny laik jak ja sobie poradził.  

#19 Guest_haniek234

Guest_haniek234
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 09:03

Hurtownia Swatt powinna mieć takie pompy. Kiedyś robiłem u nich trochę zamówień na pompy hydroforowe jak akurat kładłem takie instalacje. Teraz mi się profil firmy zmienił i już takich pomp nie potrzebuję, ale zamawiam u nich dalej z tymże różnego typu przyłącza wod-kan. Mają elastyczne podejście dla instalatorów, można dopasować sobie spłatę ratalną chociażby i rzeczywiście okazyjnie to u nich wychodzi. Raz korzystałem i było okej.  

#20 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 411 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 19:34

Tak naprawdę jest wiele miejsc, w których można kupić pompy głębinowe. Większość osób ma małą wiedzę na temat tego typu pomp. Warto więc w pierwszej kolejności zerknąć sobie tutaj http://doborpompy.pl...inowe-wilo-sub/ i poczytać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych