Skocz do zawartości

jakiej firmy wybrac kocioł

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_grazia18112

Guest_grazia18112
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2012 - 22:21

jakiej firmy wybrac kocioł na paliwo stałe zębiec, sas, zywiec moze inny domek o pow.180m2, w zimie ogrzewanie centralne i podgrzewanie wody, jaki jest najlepszy z górnym czy dolnym załadunkiem

#2 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 18:13

ja ma kocioł Viessmann - nie narzekam

#3 Guest_O5O

Guest_O5O
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 15:31

U mnie 4 rok grzeje Piecbud na ekogroszek - chwale sobie, kocioł prawie bezobsługowy

#4 Marcino

Marcino

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 18:36

U mnie 4 rok grzeje Piecbud na ekogroszek - chwale sobie, kocioł prawie bezobsługowy

Jaki masz model? Próbowałeś w nim palic pelletem moze?  Słyszałem że kotły dobre mają a konkurencyjne cenowo

#5 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 21:42

Na czym polega różnica między górnym a dolnym załadunkiem?

#6 Młotek22

Młotek22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 19:23

Ja mam firmy SAS. Bardzo solidny już grzeje 7 rok.

#7 zu_za

zu_za

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 08:10

Buderus ma całkiem przyzwoite kotły. Klienci chwalą sobie ten model: https://buderus-inse...1-2D-32kw-kopia

#8 alcybiades

alcybiades

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 19:43

Na czym polega różnica między górnym a dolnym załadunkiem?

Chyba chodzi Tobie o górne i dolne spalanie? Bo w tej kwestii zasadniczą różnicą jest kierunek odprowadzania spalin. Spalanie dolne jest efektywniejsze. Jeśli chodzi o kotły na paliwo stałe to warto chyba zainwestować w coś z podajnikiem by obsługa nie była tak czasochłonna. Na rynku jest sporo producentów kotłów ale według mnie warto wybrać coś marki o której pisała zu_za.

#9 Guest_rokon

Guest_rokon
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2015 - 23:43

Ja mam atmosa od paru lat i nie narzekam. Parametry i funkcjonalności jak w niemieckich, a cenowo dużo korzystniej.

#10 Konsultant marki Buderus

Konsultant marki Buderus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:17

Buderus ma całkiem przyzwoite kotły. Klienci chwalą sobie ten model: https://buderus-inse...1-2D-32kw-kopia

Dziękuję za pozytywną wzmiankę o naszym kotle. Buderus od lat cieszy się zaufaniem i zainteresowaniem klientów, którzy wracają do nas przy kolejnych inwestycjach, budowach albo aby wymienić model przy okazji większego remontu. To zaufanie jest dla nas najlepszą wizytówką.

Zachęcam do zapoznania się z produktami naszej marki, jak również do kontaktu z jednym z naszych Partnerów Handlowych http://www.buderus.p...tnerzy-handlowi. Służę pomocą w przypadku pytań - chętnie pomogę w rozwianiu wątpliwości.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus

#11 Guest_heniejkk34

Guest_heniejkk34
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 10:14

Dobrze prosperuje hurtownia Swatt jeśli chodzi o takie rozwiązania instalacyjne. Mam z nimi kontakt od zeszłego roku. Szybka dostawa, wysoka dostępność części i urządzeń, można kupić sam kocioł, czy kominek ale też elementy pod montaż. Odpowiada mi też ich program lojalnościowy, ma ręce i nogi, rzeczywiście można tutaj niewielkim wysiłkiem zyskać.

#12 Tomasz2

Tomasz2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 05 maj 2017 - 07:28

Polecam kocioł firmy Sas Busko na pellet  - solidna polska produkcja. Tylko koniecznie wybierz z automatycznym podajnikiem - to duża wygoda.

#13 Franek74

Franek74

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 10:25

Firma www.499.pl ma bardzo bogatą ofertę. Sprzedają kotły na pellet, biomasę czy węgiel od najlepszych polskich i zagranicznych producentów.  Duży wybór automatyki i akcesoriów do pieców.

#14 edekk1

edekk1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 12:28

kotły i pellet najlepiej z jednej strony wtedy masz pewność fachowej obsługi. My kupywaliśmy z https://biopellet.pl

#15 Filip32

Filip32

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 08:38

Mam od kilku lat kocioł na pellet i bardzo sobie go chwalę. Wcześniej miałem piec węglowy i nie żałuję wymiany na nowy. Z czystym sumieniem mogę polecić te kotły  https://www.parex-ko...kotly-na-pellet. Natomiast nie mam porównania z ekogroszkiem i chętnie się dowiem, jak u innych sprawdza się ta opcja? Czy w porównaniu z pelletem wychodzi taniej?

#16 Guest_tadziek

Guest_tadziek
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2019 - 13:31

też my we wrześniu wymienilismy kocioł na taki na pellet, czysciej o wiele, a kocioł juz z tych 5 klasy, dotację dostalismy za ekoprojekt więc tym bardziej zyskalismy. Mamy kocioł od Witkowskiego- Ecopell www.kotly-witkowski.pl

#17 versia90

versia90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 17:40

kiedy moge się spodziewac kolejnych wpisow od was i od waszych moderatorow Zegarki Damskie Caravelle

Ludzie małoduszni zawsze usiłują pomniejszyć innych...

#18 Guest_marcino

Guest_marcino
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 17:17

My mamy od Simar spod Kalisza kocioł pelletowy z automatycznym podajnikiem i dobrze nam służy, jestem zadowolony z wyboru. Mają tam sporą ofertę, korzystną cenowo i dobrze doradzają, tak więc warto się firmie przyjrzeć.

#19 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 15:40

Kocioł zamawiałem w Piecbudzie z Radomia, firma solidna z dobra obsługą klienta. Odbiór miałem na czas, jestem zadowolony z jakości, jest wydajny. Wybrałem na eko-groszek, pomogli mi dobrać moc bo mojego metrażu więc polecam.

#20 Guest_danecki

Guest_danecki
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2019 - 18:19

Jesli chodzi o kotły tez palimy pelletem, od nie dawna w sumie ale mamy nowy kocioł od nich Toret Pellet. Bardzo dobry kocioł, o wiele czystsza kotłownia, widac różnicę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych