Skocz do zawartości

Ile kosztuje wykonanie instalacji gazowej w domu jednorodzinnym?

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Zygi22

Guest_Zygi22
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2012 - 12:15

Drodzy specjaliści od budowy i remontu. Zastanawiam się nad zamontowaniem instalacji gazowej. Jakie są koszty takiego przedsięwzięcia?

#2 Guest_Ekspert Budowa

Guest_Ekspert Budowa
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2012 - 13:20

Witam, Koszt takiego przedsięwzięcia jest zależny od metody wykonania.Sam projekt kosztuje około 500 zł. Gdy nie posiadamy projektu należy wykonać inwentaryzację budynku. Koszt jego wykonania w domu jednorodzinnym to 200 zł. Materiały oraz opłata za robociznę to minimum 50 zł (cena zależy od długości instalacji oraz stawki pracownika). Tradycyjna metoda wykonania instalacji gazowej kosztuje około 1900 zł, w tym celu wykorzystuje się rury stalowe. Najnowsza, bezinwazyjna metoda montażu z wykorzystaniem zacisków z miedzi wynosi co najmniej 2000 zł. Różnica jest mała. Pozdrawiam.

#3 Guest_Zygi22

Guest_Zygi22
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2012 - 13:23

Czyli na ten cel najlepiej przeznaczyć 2700 - 3000 zł. Dziękuję!

#4 Guest_Kana.w

Guest_Kana.w
  • Goście

Napisano 27 listopad 2012 - 21:41

My zamawialiśmy projekt instalacji gazowej z firmy Eran (eran.com.pl), chcieliśmy aby wszystko zostało fachowo zrobione. Samo wykonanie instalacji zleciliśmy też firmie zajmującej się wykonywaniem tego typu instalacji. Poszło szybko i sprawnie.

#5 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 10:27

Kana.w, a to trzeba wykonać taki projekt? Musze się sprawie przyjrzeć.

#6 Guest_Dorotka12

Guest_Dorotka12
  • Goście

Napisano 23 maj 2014 - 13:27

Ostatnio  zrobismy generalna wymiane instalacji, bo mieszkamy w starym domu - od 30 lat nic nikt nie zmianial. Znalazlam firme http://www.ziso.net.pl/  , ktora chyba w rozsadnej cenie i w terminie wykonala cala prace. Jak cos polecam. 

#7 Guest_naew3

Guest_naew3
  • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 15:46

Projekty zgodne z przepisami prawa realizuje firma Eran – eran.com.pl. Nie przez przypadek piszę o tej zgodności, bo wiem, że zdarzają się projektanci, którzy ustawy traktują...dość luźno:)

#8 seb123456

seb123456

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 12:51

W Lublinie polecam firmę http://www.gazexim.pl

#9 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 434 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 14:58

Ceny są różne. Wszystko zależy od twoich oczekiwań. Tak czy owak uważam, że ogrzewanie gazem jest naprawdę rewelacyjnym rozwiązaniem. Ekologicznie, czysto i bezproblemowo. Nie trzeba się martwić o nic nawet jak się wyjeżdża na dłużej.

#10 jerry_12

jerry_12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 16:57

Ja zdecydowałem się powierzyć wykonanie instalacji gazowej firmie z Gdańska. To była dobra decyzja. Firma wykonuje projekt, załatwia pozwolenie na budowę i wykonuje instalacje. Sama instalacja została wykonana szybko, solidnie i estetycznie. Jestem zadowolony.

#11 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 01:05

Kotły gazowe to dobre rozwiązanie, chociaż wykonanie takiej kotłowni jest dosyć kosztowe. Moim zdaniem ogrzewanie domu gazem ziemnym to dobra opcja, poza tym bardzo wygodna, bo kocioł jest bezobsługowy. Utrzymanie czystości w kotłowni jest proste, ogrzewanie np. ekogroszkiem sprawia więcej problemów. Ale to wszystko zależy od naszego budżetu.

#12 Guest_zbyszek

Guest_zbyszek
  • Goście

Napisano 23 marzec 2017 - 21:08

Drodzy specjaliści od budowy i remontu. Zastanawiam się nad zamontowaniem instalacji gazowej. Jakie są koszty takiego przedsięwzięcia?

#13 Guest_mario547

Guest_mario547
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 11:51

Niedawno zmieniałem dostawcę na zawory i inne elementy instalacyjne pod gaz. Teraz kupuję przez serwis swatt.pl. Jest szybko, wygodnie i tanio. Dla klientów firmowych mają lepsze warunki, dużo rabatów, także zdecydowanie mi się to bardziej opłaca niż jak wcześniej kupowałem. Każdy element jest przejrzyście na stronie zaprezentowany.  

#14 Guest_Marcin Kowal

Guest_Marcin Kowal
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 16:51

Ja zleciłem to firmie KasfalBud z Jozefowa i jestem bardzo zadowolony z ich usług. Polecam jeśli ktoś potrzebuje podłączyć budynek w okolicach Warszawy.

#15 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 22:24

Świetnie, że każdy może polecić bezinteresownie same świetne i sprawdzone firmy... Ale czy ktokolwiek jest w stanie odpowiedzieć na pytanie autora postu, czy będziecie wszyscy spamować i reklamować?

Facet pyta się, jakie są koszty instalacji gazowej w domu. Ile za projekt i instalację w domu i pewnie ile z metra za podłączenie instalacji do przyłącza.

#16 Guest_bischin546

Guest_bischin546
  • Goście

Napisano 02 maj 2017 - 09:05

Pozytywne doświadczenia mam z firmą Swatt w temacie zaopatrzenia. Duzo ostatnio robię przy instalacjach gazowych jako firma i sporo części zamawiam właśnie tutaj. Jest szybko, jest fachowo, towar pakują tak jakby to była porcelana także bardzo sumiennie. Nie ma strachu, że części dotrą uszkodzone w jakimkolwiek stopniu. W każdym razie mi się nic takiego nie zdarzyło jeszcze.

#17 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 20:06

podbijam temat. Ile może kosztować wykonanie instalacji w domu już gotowym? Co wiąże się z kuciem ścian itd..?

#18 hakan

hakan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 09:15

Ja zainstalowałem u siebie w domu kotłownię gazową http://instaltechnik...-zrodlo-ciepla/ zasilaną kotłem kondensacyjnym. Wybrałem takie rozwiązanie, ponieważ posiadam dostęp do gazu ziemnego.  

#19 chalwa

chalwa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 17:10

U nas czas decyzji. Planujemy ogrzewanie gazowe, ale gazem płynnym ze zbiornika. Wie ktoś z jakimi to się może wiązać kosztami?

#20 Ekspert_GASPOL

Ekspert_GASPOL

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 19:42

Szanowni Państwo,

wykonanie instalacji ogrzewania gazem płynnym, wiąże się z następującymi kosztami:

- około 600 zł brutto - wykonanie mapy do celów projektowych,

- około 5800 zł brutto

- wykonanie projektu, a także instalacji gazowej na zewnątrz i wewnątrz budynku,

- około 6840 zł brutto - zakup nowoczesnego kotła kondensacyjnego.

Montaż całej instalacji zbiornikowej na gaz oraz zakup kotła kondensacyjnego powinien wynieść ok. 13 tyś. zł. Firma GASPOL oferuje ponadto możliwość uzyskania 12 rat 0% na tą inwestycję lub udzielenie wysokiego rabatu spłacanego w późniejszym czasie w dostawach gazu.

Aby uzyskać więcej szczegółów zapraszam do kontaktu z wybranym doradcą handlowym GASPOL. Dane kontaktowe doradców są dostępne na naszej stronie internetowej - https://www.gaspol.p...sor-contact-tab

Pozdrawiam,

Ekspert marki GASPOL SA

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych