Skocz do zawartości

Budowa domu z drewna - koszty?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TeresaLa

Guest_TeresaLa
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 20:14

Zastanawiamy się z mężem nad budową domu z drewna. Jakie są koszty postawienia drewnianego budynku?Pozdrawiam

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2012 - 15:17

Witam,Na początku zbierz jak najwięcej kontaktów do firm zajmujących się tego typu zleceniami. Następnie poproś ich o konkretną wycenę oraz ilość i jakość materiałów, które wykorzystają do budowy. Później porównaj wszystkie oferty. Pamiętaj, tańsze nie znaczy lepsze. Budowa domu z drewna powinna być wykonana z jak najlepszych materiałów. Ceny wahają się od 2 tys. do 4,5 tys. za metr kwadratowy. Powodzenia!

#3 Guest_info12

Guest_info12
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 12:54

Jeśli jesteś na etapie wyboru wykonawcy pomyśl o zawarciu dobrej umowy o roboty budowlane.

#4 Guest_Benol

Guest_Benol
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 09:37

czyli chyba w sumie wychodzi cenowo podobnie do zwykłego domu, a zawsze mi się wydawało, że drewniane są droższe.

#5 Guest_kiskon

Guest_kiskon
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 11:15

Niższe niż murowanego, ale ja generalnie radzę murowany. My mamy domek piętrowy, który kosztował nas 500 tysięcy ze wszystkim. Mamy tam schody drewniane prudlik, duże pokoje, nowoczesne aranżacje. Od razu postawiliśmy na zestaw, który ma wystarczyć na lata, no i sądzę, że się udało.

#6 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 521 postów

Napisano 19 luty 2018 - 14:10

Ponawiam pytanie.jaki będzie koszt? 

#7 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 20 luty 2018 - 06:52

Wbrew pozorom w Polsce nie będzie to tak dużo niższy koszt od budowy domu murowanego Budowa domu szkieletowego jest krótsza.To fakt, jednak z drugiej strony dom ten nie bedzie tak wytrzymały jak dom w technologii murowanej.

Proponowałbym zastnaowić się nad murowanym. Jesli nie wiesz czy stać Cie czy nie to napisz do jakiejś wiekszej firmy budowlanej jak na przykład DQM. Powinni zrobić Ci wycenę budowy domu. Będziesz wiedział na czym konkretnie stoisz. Wspomniana przeze mnie tutaj firma ma dobre opinie:

https://www.pkt.pl/f...p-z-o-o-5785162

I realizuję budowę od a do z. Od czynności formalnych przez budowę domu w stanie surowym, po instalacje a kończąc na całkowitym wykończeniu. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#8 dermotir

dermotir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 24 luty 2018 - 09:13

Dom drewniany nie jest najlepszym pomysłem w dzisiejszych czasach, warto zastanowić się nad dopłaceniem do domu ekologicznego - http://ecoreadyhouse.com/pl. Koszty budowy być może są większe, ale oszczędności w utrzymaniu sprawią, że różnica w cenie szybko sie zwróci. A potem wychodzi się tylko na plus.

#9 Tobiaszx

Tobiaszx

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 13:17

Czy to będzie dom szkieletowy czy murowany istotną sprawą której nie można pominąć jest ocieplanie budynku nie tylko elewacji ale i poddasza co sprawi że koszty ogrzewania znacząco spadną.  Do ocieplania natryskowego przekonał mnie pan Michał z http://hermetiksystem.pli to właśnie jego firma ociepliła poddasze u moich rodziców. 

#10 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 843 postów

Napisano 15 maj 2018 - 11:29

Ktoś napisze, jakie są koszty?

Always look on the bright side of life!

#11 Guest_mariuccio

Guest_mariuccio
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 20:02

Firma at.drewbud z Łodzi - www.at-drewbud.pl wybudowała w ubiegłym roku dom moim teściom. Dom z bala w wersji energooszczędnej to u nich ok. 2800 zł m2. Robią też domy szkieletowe w wersji energooszczędnej ale cen nie znam. Kosztorysy robią gratis więc po prostu napisz zapytanie.

#12 Daor33

Daor33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 maj 2018 - 14:00

A czy wiecie może jak wygląda ta kwestia w przypadku domków letniskowych? Zastanawiam się, czy warto skorzystać np. z tej oferty domyjuhas.pl... Co o tym myślicie?

Śmierć zrezygnował z ognistych wierzchowców i końskich szkieletów, bo stwierdził, że są niepraktyczne. Zwłaszcza te ogniste. Stale podpalały własną ściółkę, a potem stały w środu pożaru z zakłopotaną miną.

#13 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 21 maj 2018 - 23:16

Czy budując tego typu dom, warto zdecydować się również na wywiercenie studni głębinowej, przy pomocy której moglibyśmy czerpać wodę i wykorzystywać ją chociażby podczas podlewania kwiatów? Jeśli tak, to czego będę do tego potrzebować? Czy konieczne jest zaopatrzenie się w profesjonalną wiertnicę od http://staltechnika.pl/czy też nie?

#14 maja1818

maja1818

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 29 maj 2018 - 15:22

Hmm, ciekawa jestem, jaki jest koszt budowy domu z drewna. Takie domki mi się podobają, ale raczej jako dom letniskowy a nie taki jednorodzinny :) My będziemy budować dom energooszczędny, więc to zupełnie inna technologia :) 

#15 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 12:01

Ja też sie zastanawiam nad budową domu z drewna. Bardzo lubię ten klimat. Tylko zastanawiam się nad pokryciem całości czymś co nie popęka i nie pokruszy się tak łatwo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych