Skocz do zawartości

Jak znaleźć dobrego architekta?

51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 11:58

W internecie są w dużej mierze wpisy sponsorowane. Ja myślę, że idealnym sposobem na znalezienie dobrego architekta jest poczta pantoflowa :) Dobre i złe wieści szybko się niosą, więc popytaj wśród znajomych bliższych i dalszych

#22 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:14

W sumie racja, ciężko znaleźć dobrego architekta, droga pantoflowa jest skuteczną metodą, ale wg mnie nie warto zapominać o internecie. Zastanawiam się nad doradztwem na tej stronie http://www.atppg.pl/doradztwo.

Swoją drogą myślicie, że warto zatrudniać architekta z innego miasta, województwa jeśli okaże się na prawdę dobry? 

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#23 sokolowska

sokolowska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 12:37

Ja podczas wyboru architekta sugerowałam się głównie jego realizacjami, to chyba najlepszy sposób, aby znaleźć dobrego fachowca. Oczywiście wiadomo, że każdy ma inny gust i wymagania, także nie każdy się ze sobą dogada. Jak macie w planach urządzenie wnętrza z elementami stylu francuskiego, to Pani Dorota Kowalczyk będzie odpowiednią osobą. Ma duże doświadczenie w branży i pracuje na bardzo dobrych materiałach. Ja chciałam wprowadzić do domu odrobinę luksusu, udało się nam to osiągnąć, efekt świetny.

#24 Guest_Zenon

Guest_Zenon
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2017 - 17:42

Ja z czystym sumieniem polecam to biuro: www.jeskearchitekci.com ...gość na poziomie projekt jest od A do Z,,,

#25 bayla31

bayla31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 21:05

Poczta pantoflowa to jedno, ale realizacje - to drugie. Mnie koleżanka polecała swoją panią architekt, ale niestety jej realizacje do mnie w ogóle nie przemawiały. Ja jak tylko zobaczyłam na stronie p Krzysztofa, jak wygląda aranżacja wnętrz  w jego wykonaniu, to wiedziałam, że się dogadamy :) Polecam zajrzeć na jego stronę http://www.krzysztof-ziolkowski.pl/.

#26 theter

theter

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 11:19

myślę, ze tak jak wspominali poprzednicy - internet i znajomi, znajomi o tyle fajnie że możesz sobie zobaczyć efekty i o wszystko dokładnie podpytać 

#27 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:40

Studio RAMA RAMA z Gorzowa (projektują w całej Polsce), wg. mnie bardzo dobry i kontaktowy zespół projektowy. O cenie nie napiszę bo wiadomo, że umowna :-)

#28 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 13:06

Szukaj w Internecie, każda tego typu firma ma na swojej stronie internetowej galerię z przykładowymi projektami. Wybierasz firmę, której projekty przypadną Ci do gustu. Ja tak wybrałam d&d projekt. Opinią znajomych tu bym się aż tak nie sugerowała, bo to przede wszystkim Tobie ma się projekt podobać, nie znajomym, a wiadomo, że gusta są różne. Ja jestem z naszego projektu bardzo zadowolona.

#29 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 809 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 12:15

Najlepiej przeglądać portfolio w internecie. I pytać się opinię znajomych.

#30 majka3131

majka3131

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 01 październik 2017 - 20:17

Jeśli chodzi o architekta wnętrz, to łap namiar na pana Krzysztofa, który nam projektował domek :)http://www.krzysztof-ziolkowski.pl/. Super architekt, kreatywny, bardzo otwarty i przede wszystkim uwzględnił wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania w projektach :) 

#31 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 20 październik 2017 - 20:03

Jeśli zależy nam na tym, aby współpracować ze specjalistami z branży, szukając ich, uwagę zwracać powinniśmy na ich portfolio. Niewątpliwie godnym uwagi biurem projektowym jest http://gigaarchitekci.pl/ (ma na swoim koncie współpracę z wieloma deweloperami i klientami prywatnymi).

#32 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 792 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 10:07

Chciałbym tylko zaznaczyć, że taki indywidualny projekt domu bedzie bardzo drogi Koszta oscylują od 7 tys złotych w górę  Opłaca sie to na pewno jeśli działka nie pozwala na dobre zagospodarowanie terenu. Jest pochyła czy długa. 

Jeśli jednak działka pozwala na postawienie standardowego domu to polecam przejrzeć sobie projekty gotowe, ponieważ cena takiego projektu jest o wiele niższa. Ciekawe projekty ma to biuro:

https://www.domywstylu.pl/

Szczególnie jesli chodzi o mniejsze domy. 

#33 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 16 listopad 2017 - 13:14

Najlepiej chyba z polecenia. Przynajmniej u mnie ten sposób wypalił.

#34 JakubWysocki

JakubWysocki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 12:31

Najlepiej chyba na początku pooglądać portfolia architektów i zobaczyć, który robi rzeczy, które nam się podobają. Warto zaufać nie tylko opiniom innych, ale też trochę... sobie. Ja tak zrobiłem, wybrałem wtedy biuro BAAR: http://baar.pl/

#35 MarcinCin

MarcinCin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 04:07

Pracownia architektoniczna w Białymstoku www.archibia.com.pl jest godna uwagi. Można liczyć z ich strony na przeprowadzaniem analiz projektowych, inwentaryzacją budynków, a także pomagamy przez profesjonalnie świadczony nadzór autorski z jednoczesnym prowadzeniem dokumentacji budowlanej. Polecam 

#36 Guest_CCCC

Guest_CCCC
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 12:06

Ja mocno poszerzyłem listę swoich klientów przez ogłoszenia biznesowe ze strony oferty-biznesowe.pl. Fajna strona, daje duże możliwości żeby wykonawca mógł się spotkać i skontaktować ze zleceniodawcą. Mają zbiorczą listę zleceń i przetargów, można w jednym miejscu w zasadzie sprawdzić wszystkie dostępne w całym kraju oferty.

#37 playskin

playskin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 11:52

może popytaj znajomych, którzy budowali dom

news

#38 grzegorzmachalski

grzegorzmachalski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 15:19

Myślę, że najlepiej będzie takiego skorzystać z pomocy pracowni architektonicznej we Wrocławiu, którą można znaleźć w internecie lub wśród swoich znajomych, którzy ostatnio budowali dom. Ważne by taki architekt posiadał wieloletnie doświadczenie w tego typu sprawach, a na pewno wszystko pójdzie jak należy ;).

#39 m88

m88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKonin

Napisano 06 luty 2018 - 10:34

Dokładnie, internet, albo znajomi. Mi znajomy polecił tego architekta: http://lukomski.eu/projekty-domow/ . Projekty wyglądają super.

#40 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 08 luty 2018 - 12:12

W Internecie. Wystarczy przejrzeć realizacje różnych architektów.

Always look on the bright side of life!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych