Skocz do zawartości

Jak znaleźć dobrego architekta?

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aneczka89

Guest_Aneczka89
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 12:54

Witam! Planuję wybudować własny dom ale do tego celu potrzebuję dobrego architekta. Jak takiego znaleźć?

#2 Guest_Ekspert Budowa

Guest_Ekspert Budowa
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 23:39

Witam,Przed wyborem architekta warto zrobić rozeznanie na rynku architektonicznym Pani miejsca zamieszkania. Zobaczyć oferty biur architektonicznych, poszperać w Internecie, popytać wśród znajomych. Dobrym źródłem informacji jest również Stowarzyszenie Architektów Polskich. Wybór dobrego architekta gwarantuje stworzenie wymarzonego projektu. Dodatkowo, przez podpisaniem umowy, należy spotkać się z wybranym przez nas architektem. Warto przejrzeć jego dotychczasowe prace (najlepiej zdjęcia już wybudowanych budynków) oraz przedyskutować własne propozycje. Ponadto należy uzgodnić termin, w którym architekt będzie pracował nad projektem naszego domu. Ogólna koncepcja oraz wizualizacje są realizowane po wielu spotkaniach oraz dyskusjach. Odpowiednio dopracowany projekt jest gwarancją niskich kosztów oraz wysokiej wytrzymałości budynku. Na koniec warto umieścić w umowie takie podpunkty jak: zakres prac architekta, dokładny termin, honorarium, wielkość inwestycji. Dzięki temu unikniemy dodatkowego zamieszania. Przedstawione wskazówki powinny Pani pomóc w wyborze dobrego architekta.Powodzenia!

#3 Guest_Pola28

Guest_Pola28
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 12:49

Myślę Aneczko, że najlepiej popytać rodzinę, znajomych itd, może ktoś wynajmował architekta i ma już jakieś doświadczenia. Ja osobiście z mojego wyboru jestem bardzo zadowolona, mieszkanie urządzała mi Anna Rossowska, architekt z Przemyśla, i wyszło świetnie. Przed zatrudnieniem jej miałam już pewne ogólne koncepcje aranżacji, ale jakoś brakowało mi pomysłu na te wszystkie szczegółowe rozwiązania, a pani Ania znakomicie wczuła się w moje gust i moje potrzeby.

#4 Guest_kamykWaWa

Guest_kamykWaWa
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 13:08

Zdecydowanie znajomi i Internet. To dla mnie są głowne źródła informacji. One prawdę Ci powiedzą i nie owijają w bawełnę.

#5 Guest_Pola28

Guest_Pola28
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 10:12

Jakbyś KamykWaWa o mnie mówił ;) Też zawsze wytrwale szperam w necie, póki nie znajdę informacji, których szukam :) O architektach na różnych forach można poczytać, może nie będę ich tu reklamować. O "moim" architekcie Annie Rossowskiej usłyszałam od znajomych, którym aranżowała wystrój sklepu i miałam okazję go zobaczyć przed zatrudnieniem jej. Życzę wszystkim powodzenia w urządzaniu swoich "gniazdek" :) Gdybyście potrzebowali namiarów na panią Anię, piszcie, to Wam podeślę ;)

#6 Guest_Katarzyna33

Guest_Katarzyna33
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 10:23

Też mam podobny problem, poszukuję dobrego architekta, a jakoś nikt spośród moich znajomych nie urządzał sobie ostatnio domu ani mieszkania, więc nie mam nikogo z polecenia L A Pola dużo Cię kosztowało całe to przedsięwzięcie? Trochę się obawiam współpracy z architektem ze względu na duże koszty. Ale urządzić wszystko samemu i potem męczyć się w kiepsko rozplanowanym domu, to też nie brzmi dla mnie zachęcająco. Sama już nie wiem, może coś doradzicie…

#7 Guest_makrama23

Guest_makrama23
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2014 - 11:03

Żebyś nie musiał już szukać, ja mogę polecić architekta do aranżacji, bo to przecież też ważne - chodzi o firmę Perfect Space - tutaj możesz zobaczyć przykładowe realizacje perfectspace.pl - zobacz, podejrzewam, że projektami domów też się zajmują, a jak nie to chociaż fanje wnętrze Ci zaprojektują ;-)

#8 zu_za

zu_za

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 06:32

Ale szukasz architekta bo checsz projekt indywidualny czy biuro projektowe też wchodzi w grę? Bo jeśli tak to dużo dobrego słyszałam o pracowni Dominanta, tutaj masz ich stronę: http://www.dominanta.pl/. Mają dość orginalne projekty, nie robią masówki więc powinnaś znaleźć coś dla siebie :)

#9 rutko

rutko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 11:50

Ciężko tam znaleźć, trzeba od znajomych może.

#10 Smerfna

Smerfna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 17:45

Ja przez znajomych trafiłam do tej firmy: http://s3-bud.pl/bud...projekty-domow/ i teraz czekam na swój wymarzony projekt :) 

#11 magnustorgen

magnustorgen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 styczeń 2016 - 11:52

Ja akurat nigdy nie byłem za tym, aby architekt wykonywał niejako za Mnie pewną pracę. Uważam, że własna inwencja jest w tym wypadku niezwykle potrzebna.

Jestem świeżo po remoncie domu. Wszystko robiliśmy pod wymiar. Nawet łóżka wybieraliśmy właśnie w taki sposób. Powód był jasny. Tylko wtedy wszystko można - dokładnie pod siebie wybrać, co jest rzeczą niezwykle istotną.

#12 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 19:10

Oczywiście jeżeli chodzi o projektowanie domu, bez pomocy architekta się tutaj nie obejdzie. Jednak już samo urządzanie wnętrz, to zupełnie inna kwestia i sam wolę to zrobić osobiście, niż kogoś do tego zatrudniać tym bardziej, że takich sklepach jak DecoArt.pl możemy znaleźć mnóstwo ciekawych produktów, jak chociazby takie fototapety do pokoju dziecięcego - decoart24.pl/Fototapety-Dla-Dzieci . Dzięki nim każdy pokój dla dziecka będzie pełen magii.

#13 kasusza

kasusza

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 10:49

Generalnie najlepiej po znajomych, a jak to nie da rezultatu to internet i telefon w dłoń i dzwonić. Uwaga jednak na oszustów i naciągaczy, bo wiele jest historii i na pewno też się na to natknęłaś - wzięta zaliczka, a projektu jak nie było tak nie ma.. Nie myślałaś np, zeby skorzystać z gotowych projektów?

#14 bodowniczy2

bodowniczy2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 07:50

Najlepiej wybrać kogoś po znajomości, popytać wśród ludzi z twojego otoczenia, może znają jakiegoś dobrego architekta. Można też spróbować poszukać w sieci jakiegoś architekta i sprawdzić jego opinie :)

#15 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 12:59

Ja projektowałam swoje mieszkanie z pracownią architektoniczną ARCHITETTO. To świetni fachowcy i pasjonaci, mają niesamowite wyczucie stylu i idealnie rozumieją oczekiwania klienta.

Oferują:
realizacje „pod klucz”,
projektowanie mebli,
analizy jakości wnętrz,
doradztwo inwestycyjne,
nadzory autorskie,
koordynację międzybranżową,
inwestorstwo zastępcze

#16 hajduk13

hajduk13

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 13:13

W Poznaniu całkiem spoko jest http://www.projektx.com.pl/Kilku moich znajomych z niego korzystali i całkiem sobie chwalili :)

#17 allonzo13

allonzo13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 16:06

A masz zamiar indywidualny projekt zamawiać? Bo masę gotowych można kupić. My jeszcze nie mamy, ale na stronie firmy budowlanej, która będzie u nas budować dom - http://www.espiroproperty.pl, znalazłem wyszukiwarkę projektów, więc pewnie z niej skorzystamy, ewentualnie podpytam właśnie w firmie Espiro Property o rekomendację :) 

#18 travisdfg

travisdfg

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 15:59

Jeśli szukacie bardzo dobrego architekta to ja ostatnio wpadłem na świetny katalog firm w którym znajdziecie bardzo dobre biura architektoniczne w Polsce, możecie nawet wyszukać dobrego architekta po swojej okolicy, http://archiweb.pl/b...ztwo-budowlane/ tu macie ciekawe zestawienie takich firm.

#19 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2016 - 16:16

Ja niestety nie miałam znajomości, które poleciłyby mi kogoś dobrego. Sama szukałam i szukałam, odbyłam kilka rozmów, ale bez skutku. Miałam już podpisywać umowę z jedną firmą, do której nie byłam przekonana w 100% ale postanowiłam poczytać co o niej piszą w sieci. I oprócz laurek pisanych pewnie przez jej pracowników znalazłam sporo negatywów. Zaczęłam się wahać i czytać opinie o innych biurach. Tak trafiłam do Iwony Terczyńskiej. Pisali o niej dobrze, ale bez przesady, nie za słodko, nie za dużo. Okazało się, że ma duże doświadczenie, dobry gust i ogromną wiedzę na temat budowlanki. Dlatego uważam, że żeby znaleźć kogoś dobrego nie koniecznie trzeba wierzyć w opinie w internecie, warto się spotkać i pogadać. jeśli architekt wie o czym mówi to to jest wlaściwy wybór

#20 Guest_tirrr

Guest_tirrr
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 15:42

Dość trudnym pomieszczeniem w aranżacji jest na pewno kuchnia. Ja tutaj zatrudniałem architekta. Biuro nazywa się Lux Interiors – luxinteriors.com.pl. Kuchnia jest trudna bo są różne sektory pracy do wyznaczenia, odległości między nimi do zachowania, poza tym sporo sprzętu trzeba było dobrać. Wszystkim zajął się architekt, ja tylko wprowadziłem ze dwie poprawki, które chciałem żeby uwzględnili i nie było z tym problemu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych