Skocz do zawartości

Kładzenie podłogi - nająć fachowców?

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sobrella

Guest_Sobrella
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2013 - 12:39

Witam. Czy do położenia drewnianej podłogi lepiej jest nająć fachowców, czy jest to robota, którą można wykonać w miarę solidnie bez potrzebny najmowania specjalistów? Czy ktoś kładł nie mając wcześniej doświadczenia w temacie i wyszło mu ok?

#2 Guest_madlen12345

Guest_madlen12345
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2013 - 15:26

układanie podłogi zależy od Twoich umiejętności, jeżeli masz jakieś doświadczenie, to na pewno zaoszczędzisz układając sam podłogę. Jeżeli jednak nie masz żadnego doświadczenia warto wziąć fachowca, który szybko i sprawnie ułoży Ci podłogę. Chcę również zwrócić uwagę na wybieranie listew przypodłogowych. Wato aby były dopasowane stylem i kolorem do drzwi wewnętrznych. Daje to wysoki efekt estetyczny. Listwy dopasowane do podłogi można zobaczyć na stronie: http://drzwi-kik.pl/portfolio/cokoly/

#3 Guest_Frussi

Guest_Frussi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 10:15

Jeśli nie jesteś pewna, to radzę jednak wziąć fachowców. Masz wtedy gwarancję i pewność, że będzie to zrobione tak jak należy. Swojego czasu znajomi sami robili i im nie bardzo wyszło. Trzeba było poprawiać.

#4 Guest_Aga na wychowawczym

Guest_Aga na wychowawczym
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 19:16

My będziemy zamawiać w Voxie z montażem, więc nie musimy się martwić o szukanie fachowców.

#5 Guest_Sobrella

Guest_Sobrella
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2013 - 10:21

Jeśli nie jesteś pewna, to radzę jednak wziąć fachowców. Masz wtedy gwarancję i pewność, że będzie to zrobione tak jak należy. Swojego czasu znajomi sami robili i im nie bardzo wyszło. Trzeba było poprawiać.

Nie, ryzykować nie będziemy. Poprawiali później fachowcy? A u ciebie kto kładł?

#6 Guest_brr

Guest_brr
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 08:12

u mnie kładli fachowcy, po nich poprawiali fachowcy i ci kolejni też spaprali sprawę, więc kolejny raz spróbuję zrobić to we własnym zakresie.

#7 Guest_Frussi

Guest_Frussi
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2013 - 10:49

Nie, ryzykować nie będziemy. Poprawiali później fachowcy? A u ciebie kto kładł?

I dobrze. Poprawiali potem ludzie z Parkiet Studio i jest już ok(polecam ich - u mnie też robili). A fachowcy o jakich pisze brr to raczej jacyś amatorzy, a nie fachowcy :) A gdzie gwarancja?

#8 Guest_budomaxparkiety

Guest_budomaxparkiety
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 13:54

Położenie podłogi zdecydowanie należy powierzyć w ręce fachowców. Oprócz kwestii układania bardzo ważna jest prawidłowa ocena parametrów posadzki, takich jak wilgotność, równość i wytrzymałość. Posadzka o nieodpowiednich parametrach może być przyczyną problemów związanych z "pracą" drewna. Warto zajrzeć na tę stronę http://budomaxparkie...i-mozaiki.html, a wiedza na temat montażu podłóg będzie bogatsza.

#9 Guest_Szymon85

Guest_Szymon85
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 21:18

Ja pierwszy raz układałem podłogi samodzielnie, robiłem wtedy panele podłogowe, wyszło bardzo dobrze jak na pierwszy raz.

#10 Guest_budomaxparkiety

Guest_budomaxparkiety
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 21:29

Ja pierwszy raz układałem podłogi samodzielnie, robiłem wtedy panele podłogowe, wyszło bardzo dobrze jak na pierwszy raz.

Układanie paneli podłogowych, a podłóg z drewna litego to zupełnie inne usługi.

#11 Guest_Frussi

Guest_Frussi
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2013 - 14:00

No właśnie,panele owszem, ale do innych podłóg, do parkietu, to jednak fachowcy. Takie jest moje zdanie o czym już wcześniej pisałem. Nie nawalą. W sumie jak się robi samemu, można ostatecznie wydać więcej, a nie mniej, bo można zmarnować materiał.

#12 Guest_Aga na wychowawczym

Guest_Aga na wychowawczym
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 10:39

Czytałam na tym portalu wszystko co napisano o podłogach i dlatego jedyna opcja jaka u nas wchodziła w grę to podłoga drewniana i też nawet do głowy by mi nie przyszło zaganiać męża do samodzielnego kładzenia.Tym bardziej,że tak jak planowałam kupiliśmy w Voxie z montażem.

#13 Guest_Ouies

Guest_Ouies
  • Goście

Napisano 06 październik 2013 - 11:05

No właśnie,panele owszem, ale do innych podłóg, do parkietu, to jednak fachowcy. Takie jest moje zdanie o czym już wcześniej pisałem. Nie nawalą. W sumie jak się robi samemu, można ostatecznie wydać więcej, a nie mniej, bo można zmarnować materiał.

No, po przeczytaniu tych wszystkich opinii, rzeczywiście nie mam już wątpliwości, że lepiej jest zaufać ludziom doświadczonym. To się wydaje oczywiste. Orientujesz się może, kto w okolicach Warszawy albo samej Warszawie dobrze się tym zajmuje?

#14 Guest_Frussi

Guest_Frussi
  • Goście

Napisano 12 październik 2013 - 20:01

No, po przeczytaniu tych wszystkich opinii, rzeczywiście nie mam już wątpliwości, że lepiej jest zaufać ludziom doświadczonym. To się wydaje oczywiste. Orientujesz się może, kto w okolicach Warszawy albo samej Warszawie dobrze się tym zajmuje?

Ja mogę zasugerować Parkiet Studio. Mogę, bo wiem z doświadczenia, że są solidni i wykonują wszystko bez niepotrzebnego przeciągania. Jakościowo na bardzo dobrym poziomie.

#15 Guest_LandrynkOva

Guest_LandrynkOva
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 12:40

oczywiscie! mi akurat robila to firma bfc home Dołączona grafika

#16 Guest_natan

Guest_natan
  • Goście

Napisano 06 maj 2014 - 12:29

Ja bym się rzeczywiście pokusił o wynajęcie firmy montującej. Przede wszystkim żeby oszczędzić czas i nerwy :/ Słyszałem że http://www.profi-parkiet.com.pl jest warte polecenia. Kolega się niedawno zmagał z remontem i nie mógł się nachwalić tej ekipy.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 15:23

Wystarczy kupić w Voxie z montażem i nie ma problemu żeby szukać ekipy do kładzenia.Do tego taniej wychodzi taki zakup.

#18 Guest_Kokodzambus

Guest_Kokodzambus
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 15:33

oczywiscie! mi akurat robila to firma bfc home smile.png

i jak? zrobili mi bezplatna wycene i chce sie skusic, ale jeszcze wole zasiegnac opinii

#19 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 23:34

A takie podłogi gotowe z drewna jak ma na przykład NelaOne to się nie nadadzą do samodzielnego montażu? Myślałem, że to jak panele się montuje.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:59

i jak? zrobili mi bezplatna wycene i chce sie skusic, ale jeszcze wole zasiegnac opinii

Kokodzambus, jesli jeszcze do nich nie dzwoniles to smialo 668442136 ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych