Skocz do zawartości

koszty sporządzenia warunkowego aktu notarialnego

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Limka

Guest_Limka
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 18:19

Mój problem dotyczy kosztów poniesionych u notariusza za sporządzenie warunkowego aktu notarialnego. W moim przypadku park narodowy skorzystał z prawa pierwokupu nieruchomości. W akcie jest zapis, że koszty sporządzenia aktu ponosi kupujący. Kto zatem jest kupującym: park narodowy czy ja, która ostatecznie nic nie kupiła nie z własnej woli. W świetle litery prawa, kto ostatecznie powinien ponieść koszty sporządzenia aktu:- park narodowy- ja, czy- biuro obrotu nieruchomościami, które ofertę wystawiło

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2010 - 14:41

Coś strasznie Pani namotała w tej wypowiedzi, dużo niespójności ale koszty pokrywa kupujący, jeżeli nie stawała Pani do aktu i nic Pani nie nabyła to nie ponosi Pani kosztów. Pewnie będzie to Park Narodowy jeżeli to on był kupującym.

#3 Guest_Limka

Guest_Limka
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2010 - 22:37

Sporządzony został warunkowy akt notarialny, gdzie jedną stroną byłam ja jako Kupujący, a drugą stroną osoba fizyczna jako Sprzedający oraz poniosłam koszty sporządzenia aktu jako Kupujący. Jednak Park Narodowy skorzystał z prawa pierwokupu, bo miał takie prawo i on będzie właścicielem nieruchomości, która znajduje się na terenie Parku. Ostatecznie więc nic nie kupiłam, tylko byłam stroną kupującą, która zapłaciła za czynności notariusza. Od kogo więc mogę dochodzić zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów:- od Parku Narodowego- od Biura Nieruchomości, które ofertę wystawiło?

#4 Guest_AlicjaK

Guest_AlicjaK
  • Goście

Napisano 25 październik 2018 - 11:53

Korzystałam z usług notariusza z Tczewa - Kancelarii Notarialnej Cejrowska. Niezbędne było sporządzenie umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu. Pani Cejrowska bardzo pomocna. Zawsze doceniam tak sprawną obsługę, jak ta. 

#5 Guest_Natasza

Guest_Natasza
  • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 17:46

Mam podobne doświadczenia, jeśli chodzi o notariusz Cejrowską. Doświadczona, ceny nie są wygórowane, a obsługa na wysokim poziomie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych