Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Zagraniczny konkurs, osoba fizyczna PIT

konkurs zagraniczny pit rozliczenie

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 DanPL

DanPL

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 12:06

Witajcie,

mam prośbę o pomoc w rozliczeniu PIT 36 z działalności własnej i praw autorskich, prócz kilku pitów od zleceniodawców PL w 2013 roku wygrałem także konkurs Francuskiej firmy, która przelała pełną kwotę na moje konto, serwis na, którym konkurs był ogłoszony przed odebraniem nagrody generował fakturę w, której kwota zarówno z podatkiem jak i bez podatku jest taka sama, vat 0 PLN.

W swoim PIT-36 rozliczam roczne dochody z umów o dzieło i zlecenie dotyczących praw autorskich plus w mniejszości w punkcie działalnośc wykonywana osobiście, gdzie powinienem zatem dopisać kwotę przelana mi z Francji, to także dotyczyło przekazania praw autorskich czy zatem powinienem to połączyć z kwotą uzyskana w PL z tytułu praw autosrskich i także wpisać 50% kosztów uzyskania i 0 PLN zaliczki pobranej na podatek?

PS: dodatkowe pytanie, w nowym formularzu PIT-36 prawa autorskie są rozbite na 2 wiersze, czy zatem jeśli we wszystkich umowach przekazywałem prawa autorskie to powinienem działać w pozucji 52 czy 57 gdzie jest dopisek o wykazaniu przychodów z 50% kosztów?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konkurs, zagraniczny, pit, rozliczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy